Skocz do zawartości

MiG-21PF Innex 1/72


Leszek.Sz.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po bisie Zviezdy rzuciłem się na PF-a z fatalnego zestawu firmy Innex. No i poległem. Pomimo żywicznych dodatków( koła, wnęki podwozia, fotel, wycięcie klap ) i wielu udrękach ze spasowaniem wszystkiego do kupy model prezetuje się raczej średnio. Jedynie jestem zadowolony z kamo które malowałem z reki bez maskowania. Linie podziału strasznie grube, na poprawę ich zabrakło mi determinacji.

Pozdrawiam

 

P4270010.jpg

P4270011.jpg

P4270019.jpg

P4270020.jpg

P4270021.jpg

P4270022.jpg

P4270023.jpg

P4270024.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę fatalność zestawu, no i że to siedem-dwójka, zrobiłeś fajny model. NRD-owskie kamo z ręki wygląda miodnie i jak wreszcie Edek (albo HobbyBoss/Trumpeter - niepotrzebne skreślić) puści 48-kę to nakupię ich i maszyna w takim kamo powstanie na mur (berliński )

Sylwetka PF-a jest super. Gratuluję pomysłu ze wschodnim Niemcem.

Jestem na tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze ugięcie opony w przednim kółku jest w złym miejscu zeszlifowane.

 

 

Pozdrawiam

Przednie koło jest osadzone na ośce z igły i przekręciło się - już wróciło na swoje miejsce.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest rewelacyjnie wykonany mimo tego zestawu. Nie ma się co przejmować tymi liniami podziału blach.Poniewąż na żywo Mig-21 także miał dość duże przerwy... itp. Nawet o tym może po wiedzieć mój były sąsiad z Rosnowa k.Zegrza Pom. były techn. Miaga...

Dużo się nasłuchałem.. A odnośnie modelu,zawsze to nastepny Miguś do kolekcji.....

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie miłośników Mig-usiów. Bardzo ładny kolejny do podziwiania. Patyk-prosze się nie przejmować ugieciem opon.W tej skali ,to wogóle nie powinno go być widac. W rzeczywistości dopuszczalne ugięcie-przednia opona 20-30mm, głowna 30-50. Ile to będzie 72 razy mniej ?DDR-owcy to byli sukinkoty,ale s-loty malowali ładnie. Czekam na następne do podziwiania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Patyk,

Napawdę fajny model. Widać ogrom pracy jaki w niego włożyłeś. Malowanie z ręki też się udało choć przejścia kolorów w niemieckich migach chyba nie był takie płynne. Przez to kamuflaż stwarza wrażenie nieco rozmytego. Niemniej ogólny efekt jest bardzo ciekawy. Szkoda, że nie pokusiłeś się o zasobnik z działkiem i bomby lub wyrzutnie npr pod skrzydłami.

Pozdrawiam

Damian Biwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patyk bardzo udany model.Zrobiłeś z gniota coś pięknego.

A płyta lotniska bardzo mi się podoba.Może jest trochę za ładna (nie ma choćby drobnych spękań czy wykruszeń materiału) ale bardzo ładnie prezentuje się z Migiem.Może mógłbyś opisać jak ją zrobiłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie przerwa w ''szybkich''. Zaczynam z Su-22.

Pozdrawiam

Tylko nie zaczynaj zbyt szybko, bo widząc, co wykrzesałeś z kiepskiego zestawu, jak zobaczę Twoje wykonanie Su-22, to moja powędruje do pudełka A tak na poważnie, to jaką Su-22 planujesz? Aha, jakbyś miał porównać jakość MiG-21 z Innexu a Mastercraft, to który wg Ciebie jest gorszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip-płyta faktycznie za sterylna (pod nasze F-16 bardziej pasuje). Dosłownie parę minut roboty. Bierzemy ramkę do zdjęć, wywalamy szybkę, w to miejsce wstawiamy płytkę z plexi. Płytę trasuję rylcem na kwadraty o wymiarach 7x7 cm. Czarna pactra po liniach. Przepsikanie aero zmywaczem do sidoluxu i zmiana koloru na jasnoszary. Suszarką po płycie i jedziemy z szarym po całości. To wszystko.

Fallstart - Su-22 będzie z Bilka 1/72 do tego wszystkie blaszki Parta, żywiczny fotel i zbiorniki PTB-1150, kalki HDL 6plmb 7307(to jeszcze moze ulec zmianie)+ moje przeróbki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patyk To moja Su-22 prosto z pudła wysiada przy Twoim full wypasie

A zamiast tej 7037 nie chciałbyś spróbować zrobić jakiegoś okolicznościowego malowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zamiast 7037 jaką planujesz?

Nie wiem, wszystko zależy od kalek jakie zdobędę. W 7307 nie podobają mi się te jasnozielone plamy na grzbiecie kadłuba.

Pozdro

 

9101 7elt Powidz, właśnie jadą kalki do niej do mnie. To malowanie bardzej mi pasuje. kalki od 7307 zostawię sobie na inną okazję.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.