Skocz do zawartości

[galeria] PZL P 37 Łoś Mirage/Part 1:48


Roobert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Łoś już ostatecznie zmontowany i czas na galerię. Może już dumnie stanąć koło P.11 i Karasia. Niebawem dołączy no nich jeszcze jeden rzadki "wrześniowiec" ale o tym na razie .

Link do warsztatu: viewtopic.php?t=14865

Model ten należy do średniej jakości, sporo szlifowania i szpachlowania. Jeśli ktoś chce wykonać poprawną replikę to trzeba zainwestować w dodatki i przerabiać we własnym zakresie. Ja poszedłem po środku, czyli kupiłem blachy do wnętrza bo oryginalnie było kiepskie a na zewnątrz zmieniłem tylko to co najbardziej rzucało się w oczy. Jestem zadowolony z modelu, osiągnąłem to co zamierzałem . Teraz fotki.

DSC00876.jpg

DSC00879.jpg

DSC00880.jpg

DSC00881.jpg

DSC00883.jpg

DSC00885.jpg

DSC00886.jpg

DSC00887.jpg

DSC00888.jpg

DSC00889.jpg

DSC00891.jpg

DSC00892.jpg

DSC00893.jpg

DSC00894.jpg

DSC00895.jpg

DSC00896.jpg

DSC00898.jpg

DSC00900.jpg

DSC00901.jpg

Zapraszam do komentowania.

 

P.S. Dział "wrzesień'39" nie ma galerii więc dałem to do ogólnej. Są tutaj pozostałe 2 moje modele. Jeśli uznacie, że lepiej przenieść do wrześniowego działu wydzielając galerię to poproszę moda o przeniesienie wszystkich 3 galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo mi się wydaje albo zdjęcia trochę przekłamują.... Ale wydaje mi się że skrzydła mają lekki opad w dół

Sprawdziłem, są prosto. To chyba przez ich kształt i zooma w aparacie. Profil skrzydła jest nietypowy bo wysoki na środku skrzydła i w centropłacie (z powodu komór bombowych). Krawędź natarcia od silnika do końca skrzydła nie jest prosta i to też może pod pewnymi kątami mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacny zwierz łowny, co nieco podwozie ma przykrótkie i zdaje się grubszy niz normalnie? Wash conieco słabo miejscami widać.....I na niego pójdzie mam nadzieję jeszcze werniksik?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..., co nieco podwozie ma przykrótkie i zdaje się grubszy niz normalnie? Wash conieco słabo miejscami widać.....I na niego pójdzie mam nadzieję jeszcze werniksik?

Podwozie przykrótkie? Jest takie jakie daje producent, z długością nic nie majstrowałem . Czy grubszy to też nie wiem, tutaj też nic nie grzebałem . Co do washa to tak miało być, nie chciałem, aby były wszystkie kreski dobrze widoczne, za bardzo geometrycznie by było. A tak jest trochę ciemniej, trochę jaśniej, nie ma jednolitości. Czasem foty nie wyłapują delikatniejszych linii bo zlewają się z khakim. Lakierować już go nie będę. Taki zostanie, znalazłem trochę fotek na których błyszczy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoś piękny, po prostu idealny! Robert mam pytanko, jak zrobiłeś olinowanie? Zawsze mam problemy jak przykleić jakąś nitkę albo żyłkę do antenki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podpowiedzieć jakimi farbami malowałeś?

I jak pamiętam nie dawałeś lakieru?

Malowałem go następująco:

Khaki to Pactra A67 Polish khaki I a szaro-niebieski od spodu to Humbrol 128.

 

Co do lakieru to ja daję tylko Sidolux. Nie rozcieńczam go, a maluję taki jaki jest w butelce. Innych lakierów nie używam.

 

Dzięki za pozytywne komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ta otwarta szyba pilota to taka niebieska ma być??

W Łosiach póżnych serii ta część kabiny była przyciemniana.

 

Polski khaki 1 jest przeznaczony do malowania sprzed 36 roku chyba? Masz kwity na to, że ten egzemplarz nie miał wydechów od strony kadłuba, kompensacji sterów i okienka dla tylnego-dolnego strzelca? Bo skoro jest przyciemniana osłona, to razem z tymi innymi gadżetami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś takiego! Z tem, że mój był w malowaniu szrym... Znaczy się bez malowania! A odnośnie Twojego modelu to bardzo mi się podoba spód i okopcenia. Zresztą cały jest super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z kolorami to jest ciężko, sugerowałem się artykułem z miniRepliki gdzie koleś budował P.11 i takie barwy podał.

 

Co do wersji to posiadam 2 zdjęcia ale ma rozbite szyby i nie widać czy przyciemniane. Zdjęcia robione z takiego kąta, że nie widać czy jest okienko a tym bardziej sterów. Co do silników to chyba miał wydechy od środka ale po wklejeniu to już po ptokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.