Skocz do zawartości

Sopwith F.1 Camel (król karo) 1/72 Roden


sianko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Miałem sobie zrobić modelarskie wakacje, ale tak jakoś wyszło...

Sopwith Camel to model do którego od dawna się przymierzałem.Do budowy wybrałem zestaw Rodena-najlepsza alternatywa w tej skali,wcześniej zaopatrzyłem się w model Revella-głównie dla kalek(które wykorzystałem w moim modelu).Wykonałem maszynę należącą do dowódcy 3-go dyw.RNAS, L.S Breadnera. Ponoć samolot potocznie nazywano "king diamond" ze względu na malunki kart na płatach. Swoją drogą to ciekaw jestem, czy owy dowódca był namiętnym karciarzem, a jego szczęśliwą kartą był król karo? Nie wiem, moje domysły.W każdym bądż razie to malowanie najbardziej mi się spodobało

Obraz184.jpg

Obraz199.jpg

Obraz189.jpg

Obraz163.jpg

Obraz196.jpg

Obraz193.jpg

Obraz196.jpg

Obraz201.jpg

Obraz202.jpg

Obraz191.jpg

Obraz192.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu odjazdowy!!! Piękny model, super malowanie. Szczególnie poboba mi się faktura drewna i olinowanie.

Czy te kalkomanie to z zestawu Rodena, czy też kupione gdzieś indziej albo dorabiane? Edit: odpowiedź na to pytanie jest w poście powyżej

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy.. ja gdzieś tu na podłodze mam szczękę.

Olinowanie to raz. Drewienko - faktura, kolor, cieniowanie po prostu fantastyczne. Brudzenie całego płatowca i cieniowanie powierzchni - wykonane z ogromnym wyczuciem. Do tego jeszcze dochodzi skala - przecież to wszystko jest tak malutkie... Piękny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Cieszę się, że model się podoba, choć ja za bardzo zadowolony z niego nie jestem

Nie wiesz czy jakaś firma robi te kalki w 1:48?

Niestety nie widziałem tych kalek w tej skali, choć w 1:48 sporo jest zestawów tego modelu w atrakcyjnych malowaniach np. Eduarda.

Zrobiłem daaaaaaaaawno temu ten modelik z Revella, właśnie te kalk

Pokazałbyś go

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie takie cudeńka jak modele Wielkiej Trójcy od szmatopłatów( Czyli Sianko, ZIO BY NAITT oraz Avi) od jakiegoś czasu mnie zaciekawiły na tyle że postanowiłem zrobić sobie jednego takiego cudaka. Coś jest w tych latawcach bez rakiet, radaru i glass kokpitu. Piękna robota, jak zwykle.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i masz - dać takiemu trochę czasu i już złośliwie podwyższa poprzeczkę

 

Tradycyjnie c'est superb , ale czy nie przyszła już pora na coś większego

 

Może tak R.VI , co by na początek nie przesadzić

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki koledzy

 

od jakiegoś czasu mnie zaciekawiły na tyle że postanowiłem zrobić sobie jednego takiego cudaka.

No to zaczynaj tego Spada, będzie rażniej bo ja też rozgrzebałem Airfixa, a widzę że i ZIO ma na warsztacie Spadzika...i to jakiego, od MAC-a

 

A może Gothę którąś z wątkiem warsztatową (jeżeli polska, to chyba, niestety, tylko Gotha IV)

Eee, to już prędzej jakiegoś Zeppelina z podwieszonym Albatrosem. Póki co zacząłem Aviatika U-Berga

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chylę jak zawsze czoło przed mistrzem

ej hadzi jaja sobie ze mnie robisz( takie miłe jaja) mimo wszystko dzięki

Pozdrawiam!

 

Gdzież bym smiał. Nie znam wielu tak wyśmienitych modelarzy w temacie I wojny i to w skali 1/72!!!!!!!!!

 

Jak znowu pojade do naszej centrali do Wrocka to muszę Ci postawić jakieś wielkie piwo i podpytać o warsztat.

Pozdrawiam

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam ! Siedze w plastiku 36 lat. Robiłem rózne modele od 72 do 24 . Teraz w 1/35 ale musze przyznać , że to co widze budzi szacunek. tym bardziej ze obejrzałem fotki poprzednich modeli i wszystkie sa z bardzo , bardzo wysokiej półki. Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O w mordę. Muszę Ci powiedzieć, że model na zdjęciach nie zrobił aż takiego wrażenia, ale jak zobaczyłem go na żywo, to aż przyprowadziłem do sklepu swoją dziewczynę aby jej pokazać jakie cuda potrafią zrobić ludzie

 

Koniec offtopicu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O w mordę. Muszę Ci powiedzieć, że model na zdjęciach nie zrobił aż takiego wrażenia, ale jak zobaczyłem go na żywo, to aż przyprowadziłem do sklepu swoją dziewczynę aby jej pokazać jakie cuda potrafią zrobić ludzie

Co fakt to fakt Cudeńko!!! Camel też jest mistrzowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Jesteś dla mnie mistrzem!

Po kilku latach wróciłem do modelarstwa. wcześniej broń pancerna. Jakiś czas temu kupiłem model Revella i był beznadziejny. Wpadłem więc na pomysł zrobienia tego co Ty. Kalki Revell i model Roden aż tu patrzę na Twoje cacko i oczom nie wierzę. W tej chwili robię Fokkera E III a następny będzie Camel. Mam w związku z tym małe pytanko: jakich kolorów użyłeś na górę i dół?

PS:

Nawet jak go zrobię to nie pokażę bo przy Twoim będzie wstyd:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Mam w związku z tym małe pytanko: jakich kolorów użyłeś na górę i dół?

A więc górę pomalowałem kolorem PC12 Firmy MisterKit, natomiast dół kolorem German linen tej samej firmy. Jak będziesz malować, to spokojnie możesz użyc kolorów podanych przez Revella.

 

Ale mam też pytanie: z czego są zrobione linki?

Linki zrobione są z żyłki wędkarskiej 0,065 mm.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.