Skocz do zawartości

F/A-18D Hornet 1/72 Academy


matti70

Rekomendowane odpowiedzi

Ładnie i czysto sklejony Hornet. Merytorycznie wypowiedzą się znawcy tematu. Mnie pod względem technicznym i estetycznym bardzo się podoba. Duży plus za powierzchnie i ładnie położone kalkomanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ci znawcy tematu to inżynierowie ,mechanicy i piloci F-18? Jeśli tak to czekam z niecierpliwością.

 

Może nie aż tak, ale np. ludzie, którzy zjedli zęby na F-18, bo zajmują się nią od lat.Czytając, studiując plany, zdjęcia, dokumenty itp...

Ja na przykład P-51 ani B-25 nie latałem, a co nieco o nich wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się za dużo przebywa z Darkiem to póżniej są takie efekty.

No faktycznie

Tylko patrzeć jak zaczniesz robić jakieś motorki

 

A co będzie, jak się wezmie za te motorki?

 

Dariusz Beck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello, model napewno cieszy oko ale...

no właśnie. Zła kolorystyka kokpitu,zegarów i fotela.

Linie podziału robione ołówkiem? Zbyt regularne co wygladem zbliza do kartonu. Całkiem fajny współczesniak których tu brakuje. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się za dużo przebywa z Darkiem to póżniej są takie efekty.

No faktycznie

Tylko patrzeć jak zaczniesz robić jakieś motorki

 

A co będzie, jak się wezmie za te motorki?

 

Dariusz Beck

To będzie Was dwóch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello, model napewno cieszy oko ale...

no właśnie. Zła kolorystyka kokpitu,zegarów i fotela.

Linie podziału robione ołówkiem? Zbyt regularne co wygladem zbliza do kartonu. Całkiem fajny współczesniak których tu brakuje. Pozdrawiam.

 

Kolega robił linie pastelą. Przejżałem galerie twoich modeli. No cóż "przyganiał kocioł garnkowi"...

 

Dariusz Beck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostawie to bez komentarza bo widze że zostało to odebrane znowu za osobisty atak. Radzę koledze poprzegladać dokumentacje zdieciową a później komentowac pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dokumentacja zdjęciowa to jedno ,przypominam jednak że model jest wykonany z pudła i stosowałem się do zawartej w niej instrukcji, to drugie.

Jeśli chodzi o kokpit to zgoda ,deski rozdzielcze powinny być ciemno szare albo czarne, jeśli chodzi o kolor monitorów to jednak bym polemizował.Jest zasada że przy tworzeniu modelu na podstawie dokumentacji trzeba pamiętać o tym aby zdjęcia przedstawiały dany egzemplarz.

Pozwoliłem sobie również na przejrzenie galerii p_bladka i niektóre ze zdjęć też pokazują że teoria teorią, a wykonanie to zupełnie inna sprawa.

PZDR Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na jasnych kolorach stosujecie tak ciemny wash?

 

Również wydaje mi się, że na tak jasnym odcieniu typowo czarny wash kontrastuje za bardzo (ołówek akurat nie daje takiego kontrastu). Jeśli chodzi o odpowiedni dobór koloru samego washa do konkretnego modelu, to jest ktoś kto mógłby się kompetentnie wypowiedzieć (kornik 69). Wywołałem go teraz trochę do odpowiedzi , ale naprawdę warto posłuchać jego opinii.

Jeśli chodzi o sam model to naprawdę bardzo mi się podoba. Z dumą postawiłbym sobie takiego na półce. Osiemnastka ma w sobie "coś"(o samolot mi chodzi). Lubię współcześniaki, gratuluję i czekam na kolejny "ulepek"

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń Boże drogi Obserwatorze nie rób ze mnie eksperta od Wash'a, bo takim nie jestem i pewnie nigdy nie będę. Po prostu kombinuję trochę z odcieniami i tyle. Nadal uczę się je dobierać i przede wszystkim tak rozprowadzać, żeby nie zmieniały zbytnio odcieni bazowych barw modelu.

 

Moim zdaniem w przypadku tej F-18-tki ten ciemny wash aż tak bardzo nie razi, choć ja osobiście poeksperymentowałbym przy niej z pogłębianiem linii podziału oraz z dobrze rozrobioną ciemnoszarą farbą olejną bądź też gotowym Neutral Washem MIG'a, którego używałem ostatnio przy pracach nad kokpitem P-47 i zrobił na mnie całkiem pozytywne wrażenie.

Jest wydajny.Nie trzeba go dużo nałożyć dla dobrego efektu, a i przy ścieraniu pozostaje tam gdzie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegami że kolor niebieski jest za jasny,ale trzeba było go dopasować do kalek stąd efekt jest jaki jest . Pomijając wszystko stara szkoła mówi że im mniejsza skala tym bardziej rozjaśnione powinny być kolory ciemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna rura, Mateusz. Mnie też ta tematyka w Twoim wykonaniu zaskoczyła :-) Widać fajny laitowo zrobiony model na niezłym poziomie.

Linie może faktycznie trochę zbyt intensywne, ale na pewno nie rażące. Ale mnie interesuje coś innego. Na co kleiłeś kalki, bo fajnie siadły? Moje doświadczenia z Academy w tym zakresie są nie najlepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostawie to bez komentarza bo widze że zostało to odebrane znowu za osobisty atak. Radzę koledze poprzegladać dokumentacje zdieciową a później komentowac pozdrawiam.

Przemek.

 

Przepraszam kolego, ale nie mam tak dużego doświadczenia modelarsk

iego, tak więc z braku wiedzy nie podejmuję tematu, jednocześnie daję słowo, że za każdym razem będę uważnie studiował dokumentację.

 

Pozdrawiam - Dariusz Beck

 

Zapraszam na portal "modelarstworedukcyjne.pl"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie robi modeli idealnie, przede wszystkim ja mam z tego frajde, staram sie zawsze robić dany model zgodnie z dokumentacja zdieciowa jaką posiadam. Wymienione błedy przezemnie poprostu mnie rażą. Nie powiedziałem że robię idealnie, zawsze staram sie słuchać rad innych, natomiast Kolega D. Beck po wymienieniu w/w odrazu po mnie pojechał. Czemu ?. Napisałem że modelik jest ładny i wymieniłem swoje ale. Czy to źle? Nikt nie jest alfa i omegą. Dzieki temu forum doskonale swoje umiejetnosci i jak mi by zwracano uwage to zawsze szukałem zdieć aby potwierdzic swoje racje lub błędy. Zaręczam że nie bede zabierał juz głosu w galeriach u obu Kolegów bo nie ma sensu.

Pozdrawiam serdecznie.

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.