Skocz do zawartości

[G]PZL-230 Skorpion-1:48


artoor_k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Prezentuję galerię modelu samolotu PZL-230 Skorpion. Model jest połączeniem dwóch innych modeli tzn SR-71 1:72+F-16 1:48. Oczywiście w dużej mierze zbudowany został ze szpachli. Zapał był, chęci też ale nie jestem do końca zadowolony. Widoczne są szpachlowania i inne "artefakty" których nie udało mi się zlikwidować. Z metra wygląda fajnie, z 20 cm już nie. Chyba trochę za długo nad nim siedziałem.

 

PB110038.jpg

PB110041.jpg

PB110042.jpg

PB110043.jpg

PB110046.jpg

PB110047.jpg

PB110048.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja pierwszy. Projekt Ciekawy, lubię czasami popatrzeć na twoje hybrydy, na pierwszy rzut oka szpachlowania nie widać. Myślę że w zakładce SciFI miałbyś wiecej komentarzy. Za pomysł i ogół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja pierwszy. Projekt Ciekawy, lubię czasami popatrzeć na twoje hybrydy, na pierwszy rzut oka szpachlowania nie widać. Myślę że w zakładce SciFI miałbyś wiecej komentarzy. Za pomysł i ogół

 

Jako że projekt PZL-230 istniał nie pasował mi ten model do SF Dzięki za komentarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klawy model miałem okazję pooglądać twoje prace ostatnio w muzeum i powiem szczerze - masz chłopie polot i fantazje fajnie że takie coś powstało bo zapewne wiele osób nie siedzących głębiej w temacie lotnictwa polskiego (jak ja ) nawet by specjalnie nie wiedziało o takim czymś jak PZL-230.

co do działu SF też ni był bym pewien mi on tutaj odpowiada

te białe smugi zwłaszcza na ogonie to efekt problemów z bezbarwnym? (miałem ostatno takie same białe mazidła bo bezbarwnych vallejo... )

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klawy model miałem okazję pooglądać twoje prace ostatnio w muzeum i powiem szczerze - masz chłopie polot i fantazje fajnie że takie coś powstało bo zapewne wiele osób nie siedzących głębiej w temacie lotnictwa polskiego (jak ja ) nawet by specjalnie nie wiedziało o takim czymś jak PZL-230.

co do działu SF też ni był bym pewien mi on tutaj odpowiada

te białe smugi zwłaszcza na ogonie to efekt problemów z bezbarwnym? (miałem ostatno takie same białe mazidła bo bezbarwnych vallejo... )

 

pozdrawiam!

 

Dzięki Smugi to efekt matowego vallejo niestety. Spróbuję jutro jeszcze raz go nałożyć.

 

Trochę wymęczony ,nie zrobiłeś podziału blach , plus za temat bo jakoś mało ludzi interesuje się polskimi projektami ,które nie zostały wprowadzone do produkcji.

 

Wymęczony potwornie. Nie zrobiłem bo bałem się że wyleci przy tym przez okno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smugi to efekt matowego vallejo niestety.

czyli dokładnie jak u mnie, coś felerna ta farba bywa albo trzeba ją mega porządnie mieszać ... no to powodzenia życzę przy poprawkach!

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki plus za pomysł niewiele mniejszy za wykonanie, dyż napisy "Skorpion" oraz "PZL-230" malowane z pędzla wyglądają nieco koślawo.

 

Poza tym bardzo mi się podoba

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny tylko

a. czemu czarny

b. co się stało z dyszami od silników

 

Artoorze pojadę Ci po ambicji, po pokazaniu Skorpiona czekam(y) na Orkana i Kobrę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny tylko

a. czemu czarny

b. co się stało z dyszami od silników

 

Artoorze pojadę Ci po ambicji, po pokazaniu Skorpiona czekam(y) na Orkana i Kobrę

 

Ad a)

Na galaxykits.pl gdzie prowadzony był warsztat wywiązała się dyskusja nad kolorem Skorpiona. Dyskutowałem też z kumplem na żywo i doszliśmy do wniosku że jest on bardzo ciemnoszary. Zważywszy na to że czarny matowy (choćby H33) sprawia wrażenie szarego w każdym świetle zdecydowałem się na czarny matowy. Zresztą makieta Skorpiona na każdym zdjęciu ma inny kolor.

 

Ad b) Chodzi o to że są nierówne czy że ich nie ma? Jeśli sprawiają wrażenie nierównych to znaczy że albo są takie albo bezbarwny vallejo powoduje taki efekt. Problemy miałem z nim.

 

Jestem w trakcie przygotowań do produkcji Skorpiona z silnikami a la A-10 i usterzeniem motylkowym. Co do Kobry i Orkana to się zobaczy.

 

PS:

 

Mosesiea Grot to co ? Sam się nie zrobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re Ad.b Nie o to że nie ma klasycznych dysz (nie jestem pewien czy mieć powinien)

 

a Grot to co ? Sam się nie zrobi Very Happy

 

No taaa jeszcze Grot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.