Skocz do zawartości

P-51 D Mustang 1/48 ICM


marek d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Model- ICM+ zoom Eduard+ Kalkomanie AeroMaster.

Model powstał tyko z powodu jednego malowania i wyląduje na biurku mojej córki, która jest największym kibicem moich ulepków i zawsze przejawia zainteresowanie tym co kleję. Sama lubi mustangi............ czworonożne i ma swojego, ale tamten na biurku się nie zmieści. Trzeba dbać o swoich kibiców.

No dobra, oto on:

CetfOY0.jpg

sxTbCA9.jpg

gFp7AD6.jpg

zq9ObWm.jpg

VZCWPG5.jpg

J1CBFnd.jpg

I9Tqb3e.jpg

Modelik nieco ogórkowy choć zaczęty przed sezonem i jest w nim kilka zaniechań ze względu na charakter odbiorcy.

Dla purystów:

P-51D-10 luty 1945 East Wretham, pil.Lt. Lee Patton- wg AeroMaster.

W szczegóły nie wnikałem, mimo to wszelkie opinie jak zawsze mile widziane.

Warsztat; viewtopic.php?f=86&t=32246

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merytorycznie to ja Ci nic nie napisze ,natomiast w kategorii:podoba się/nie podoba :podoba sie i to bardzo super wygląda w tym seledynowo srebrno czerwonym malunku ,cieniowanie też łądne .Będzie piekną ozdobą biurka Twojej córy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Marku,

Bardzo, bardzo ładny Sprawiłeś, że zainteresowałem się tą maszyną....właśnie w alu. Szkoda tylko, że w warsztacie żałowałeś zdjęć i opisów z procesu powstawania. Bardzo podobają mi się te subtelnie wykonane odymienia Mógłbyś zdradzić jak i czym je robiłeś?... może być w warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Marku

 

Generalnie model mi się podoba. Wybrałeś rzadkie malowanie, co się chwali choć trochę utrudnia ocenę merytoryczną, gdyż nie mogę znaleźć żadnej dobrej fotki tej maszyny.

 

To co jest na wielki plus:

 

- Ogólne wymalowanie i przebarwienia

- Uzyskanie realistycznego wyglądu i trójwymiarowości bez użycia wyrazistego washa. Szacun jak to mawia młodzież

- Subtelne i finezyjnie wykonane ślady eksploatacji, które będę zapewne starał się skopiować przy swoich metalicznych lotniczych urobkach

- Fantastycznie wykonane wydechy. Jeśli to są elementy zestawowe, to poziom mojego szacunku dla Ciebie wzrośnie o kolejne 69 %

- Golenie podwozia głównego i opony (bardzo ładny efekt gumy)

 

Na bardzo malutki minus:

 

- Wiatrochron na zdjęciach wygląda na nieco "zamglony". Może to tylko efekt na zdjęciach?

- Delikatne świecenie kalkomanii na jednej z łopat śmigła

- Ogólnie śmigło wygląda jakby było pokryte mgiełką z białego lub jasnoszarego koloru (może jest to tylko efekt po matowym lakierze) Jeśli miało to imitować przebarwienia, to trochę słabo to wygląda

 

To co mnie zastanawia to kolor wlewów paliwa zbiornika kadłubowego i zbiorników skrzydłowych. Czy dysponowałeś zdjęciami tego egzemplarza pokazującymi to, że nie były one czerwone ?

 

Najważniejsze jednak, że udało Ci się zrobić bardzo ładnego i efektownego P-51D. Gdybym był na miejscu Twojej córki, na pewno byłbym z takiego prezentu bardzo zadowolony

 

Gratuluję i pozdrawiam!

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów:

-wydechy; zestawowe, jak zawsze rozwiercone, metalizer, cienie Tamiya i końcówki pryśnięte czarnym matem.

- wiatrochron; w moim zestawie tragedia, poszczerbiony i jakiś matowy. Polerowanie nie wiele pomogło.

-korki wlewów; to jedno z moich zaniechań, odbiorca niecierpliwie zaglądał do warsztatu

-śmigło;jakieś zło się stało przy lakierowani, przed zmyciem powstrzymał mnie brak zastępczych kalkomanii.

robert p wszelkie odymienia to cienie Tamiya i suche postele. Tak wiem - zacofany jestem. Zacieki- tensocrom Lifecolor

fiedotow - tak to napewno ICM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnych zastrzeżeń, świetny schemat malowania, pewna odskocznia od Mustangowej klasyki. Jeżeli modelu nie rozbieramy - to właśnie taki styl bardzo mi odpowiada.

A czy mademoiselle Paulina wyraziła dostateczny zachwyt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello Ponownie

 

-wydechy; zestawowe, jak zawsze rozwiercone, metalizer, cienie Tamiya i końcówki pryśnięte czarnym matem.

 

Proste, a niesamowicie efektowne. Winszuję!

 

- wiatrochron; w moim zestawie tragedia, poszczerbiony i jakiś matowy. Polerowanie nie wiele pomogło.

 

ICM.

 

-korki wlewów; to jedno z moich zaniechań, odbiorca niecierpliwie zaglądał do warsztatu

 

Rozumiem. Trochę szkoda...

 

-śmigło;jakieś zło się stało przy lakierowani, przed zmyciem powstrzymał mnie brak zastępczych kalkomanii.

 

Trzeba było do mnie napisać. Mam tego trochę

 

Jeszcze raz gratuluję!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mademoiselle Paulina wyraziła dostateczny zachwyt?

Oczywiście.

Chciałem poprawić te nieszczęsne wlewy - usłyszałem tylko: zostaw bo jeszcze coś popsujesz.

mustang jest świetny

...mustangi są świetne, dlatego je lubię i mam zamiar jeszcze jakiegoś popełnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.