Skocz do zawartości

Pierwszy z wielu, czyli Spitfire Mk. I


fiedotow

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny Spit i jest fajnie.

Teraz czas na powtórzenie sesji zdjęciowej.

 

Gratulacje! Wygląda w sposób, który może nie oddaje najnowszych trendów w sztuce modelarskiej, ale właśnie tak powinien wyglądać:)

A skąd wiesz jak powinien wyglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(..)

No widzisz - wydaje Ci się, że Twoim zadaniem Spitfajer powinien tak wyglądać.

Z takim stwierdzeniem gotów byłbym się zgodzić.

 

- wydaje mi się

- moim zdaniem

są kluczowe dla opisu zjawiska jakim jest Twoja percepcja rzeczywistości...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, a dlaczego nie podałeś producenta/skali? Mogę się tylko domyślać, że to stary zestaw Airfixa w skali 1/72??? Z jednej strony fajnie, że sięgnąłeś po klasyka, a z drugiej... nie wygląda to na produkt doświadczonego modelarza. Śmigło robione zapewne własnym sumptem i łopaty wyraźnie odbiegają od oryginału. Litery kodowe zbyt niskie (załączam zdjęcie oryginału poniżej). Za małe kokardy na górnej powierzchni skrzydeł (ciekawa dyskusja a propos tej maszyny w tym kontekście była na nPWMie: http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=14&t=14443&start=45 ).

 

Także oznaczenia też pewnie kombinowane? W sumie szkoda tych oszczędności, mogłeś tanio kupić nowe wydanie Airfixa nawet tylko dla śmigła i kalek (to samo oznakowanie, poza tym kalki są świetne jakościowo w tych nowych edycjach). Spodu nie ośmieliłeś się pokazać, także trudno ocenić model całościowo. Mimo otwartej i zapewne nieźle zdetalowanej kabiny, model niczym specjalnym się nie wyróżnia (może to wina zdjęć, które są co najwyżej przeciętne).

 

Fiedotow, sorki, dla mnie rozczarowanie, szczególnie jak na pracę "spitfireloga". Ale czekam na kolejne produkcje!

 

wzt.jpg

 

A na tym lepszym jakościowo zdjęciu widać "zamalówkę" numeru seryjnego, ciekawie by było odtworzyć taki detal (co zresztą można jeszcze zrobić), tym bardziej że przy kokardzie kadłubowej jednak się pobawiłeś. Zwraca uwagę też jaśniejsza lewa lotka od spodu (aluminium?).

 

1-K9WZ-TPeterArnoldcollection002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, a dlaczego nie podałeś producenta/skali? Mogę się tylko domyślać, że to stary zestaw Airfixa w skali 1/72???

 

Jest warsztat, tam była skala podana: 1/48.

Zwraca uwagę też jaśniejsza lewa lotka od spodu (aluminium?).

 

Pozostawiano obie lotki srebrne w obawie, że malowanie mogłoby zmienić ich wyważenie.

 

Są zdjęcia górnych powierzchni i też wydaje się, że przy malowaniu płatowca nie odświeżano lotek, ewentualnie płowiała tam farba szybciej niż na metalowym poszyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest warsztat, tam była skala podana: 1/48.
A to sorki, nie jestem w stanie śledzić wszystkich warsztatów. Autor mógłby choć podać link do warsztatu skoro nie chciało się opisać jaki to model.

 

Swoją drogą jeśli to 1/48 to... zdjęcia są jeszcze gorsze niż myślałem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.