Skocz do zawartości

F-16C Łask 4075 Revell 1:72


Czesio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W końcu skończyłem szesnastkę Zdjęcia trochę słabe, no ale u mnie to już standard że kiepsko z oświetleniem

Z modelu jestem bardzo zadowolony. Nie jest może taki jak bym chciał, ale nie jest źle.

Model będzie do obejrzenia w Bytomiu

Zapraszam do komentowania !

 

UmEpx17.jpg

ub5sEe7.jpg

nBl2ElI.jpg

jkQDUpl.jpg

ThSFya7.jpg

tSyXkQJ.jpg

dbYdujE.jpg

KiyEFPn.jpg

04SBWEH.jpg

ScLlJe8.jpg

6RsAJTQ.jpg

ogLjuZf.jpg

0yXBuVE.jpg

PST9kDQ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesiu...masz dryg do modelarstwa .....fajne masz pomysły i bardzo mi sie podobają twoje modele))).....Przypadł mi do gustu szczególnie MIG-21,który kiedyś zrobiłeś.....i tym razem nie zawiodłeś.......ostatnie zdjecie-myślałem,że to oryginał

Scenka bierze za serce,choć troszkę straszy ten pognieciony drugi plan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesiu...masz dryg do modelarstwa .....fajne masz pomysły i bardzo mi sie podobają twoje modele))).....Przypadł mi do gustu szczególnie MIG-21,który kiedyś zrobiłeś.....i tym razem nie zawiodłeś.......ostatnie zdjecie-myślałem,że to oryginał

Scenka bierze za serce,choć troszkę straszy ten pognieciony drugi plan

Dzięki za miłe słowa !

 

Robiąc polskie modele warto zapoznać się z tym zagadnieniem:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Szachownica_lotnicza

Wszystko chyba jest ok ?

http://www.airplanespotting.pl/wp-content/uploads/2013/04/IMG_8670.jpg

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesiu - prawa strona.

Wprawdzie ta po prawej stronie bardziej mi się podoba jako polska, ale jest to niezgodne.. Dlatego z budową modeli współcześniaków poczekam na zmiany legislacyjne.

 

Co do modelu - gdybym nie znał Twych wcześniejszych prac, mógłby uchodzić za poprawny. Po prostu umiesz lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh.. no tak. Z rozpędu machnąłem obie w tą samą stronę, jutro poprawię

Szachownice na górze skrzydeł sobie odpuściłem, dodali je dopiero niedawno,( czy w sumie dopiero dodają ) a taki mi się bardziej podoba

Co do modelu - gdybym nie znał Twych wcześniejszych prac, mógłby uchodzić za poprawny. Po prostu umiesz lepiej

Teraz biorę się za EA-6 też w 72, i równolegle Irydę od podstaw, postaram się bardziej przyłożyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh.. no tak. Z rozpędu machnąłem obie w tą samą stronę, jutro poprawię

Irydę od podstaw, postaram się bardziej przyłożyć
W jakiej skali będzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh.. no tak. Z rozpędu machnąłem obie w tą samą stronę, jutro poprawię

Szachownice na górze skrzydeł sobie odpuściłem, dodali je dopiero niedawno,( czy w sumie dopiero dodają ) a taki mi się bardziej podoba

Co do modelu - gdybym nie znał Twych wcześniejszych prac, mógłby uchodzić za poprawny. Po prostu umiesz lepiej

Teraz biorę się za EA-6 też w 72, i równolegle Irydę od podstaw, postaram się bardziej przyłożyć

Czesio szachownice na gornych powierzchniach skrzydel sa juz od 2013 roku... I do kilku rzeczy mogl bym sie przyczepic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec napisze to co sie rzuca najbardziej w oczy z bledow

Swiatlo na szczycie statecznika pionowego nie powinno byc czerwone tylko bezbarwne

Swiatla pozycyjne na wlocie powietrza malo je przypominaja

Prawa oslona podwozia glownego poszybowala gdzies w gore

Brak lini na kadlubie i skrzydlach z napisami nie stawac itp

Brak wszystkich napisow i oznaczen eskploatacyjnych

Uchwyt katapulty przy fotelu mam malo wspolnego z oryginalem

To tyle ode mnie...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wygląda relaksacyjnie. Jestem pewien, że umiesz lepiej tylko nie bardzo Ci się chciało więc merytoryki oceniać nie będę. A trochę brakuje.

 

Co do samego wykonania to plamy trochę za mało kontrastowe i całość malowania taka trochę nudnawa. Więcej czasu spędziłem na oglądaniu tego, co dzieje się na płycie niż w samym modelu. Zrobiłeś agregat ale te paski żółte to na odwal maźnięte. Dużo czasu poświęciłeś na jego wykonanie a tu takie coś w malowaniu...

 

Także no.... ok... rób następny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesio, brawo za temat, pomysł na scenke i własny wkład w projekt. Napisz tylko co się stało z kalkami w okolicach kokpitu, na jednej stronie wyglądają jakby wyblakłe lub zamalowane, a na drugiej stronie lekko uszkodzone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irydę od podstaw, postaram się bardziej przyłożyć
W jakiej skali będzie?

1:72

Wiec napisze to co sie rzuca najbardziej w oczy z bledow

Swiatlo na szczycie statecznika pionowego nie powinno byc czerwone tylko bezbarwne

Swiatla pozycyjne na wlocie powietrza malo je przypominaja

Prawa oslona podwozia glownego poszybowala gdzies w gore

Brak lini na kadlubie i skrzydlach z napisami nie stawac itp

Brak wszystkich napisow i oznaczen eskploatacyjnych

Uchwyt katapulty przy fotelu mam malo wspolnego z oryginalem

To tyle ode mnie...

Pozdrawiam

Światło się poprawi

Światła na wlocie są z planów Kagero, poza tym zgrubieniem które było jakimś dziwnym wymysłem revella, ale nie chciałem już tego ryć.

Osłonkę podwozia musiałem puknąć podczas zdjęć, już poprawiona.

Linii nie robiłem, bo nie miałem kalek, a z napisów eksploatacyjnych miałem tylko te pod kabiną które są zresztą słabo widoczne na zdjęciach.

 

Czesio, brawo za temat, pomysł na scenke i własny wkład w projekt. Napisz tylko co się stało z kalkami w okolicach kokpitu, na jednej stronie wyglądają jakby wyblakłe lub zamalowane, a na drugiej stronie lekko uszkodzone?

Też to zauważyłem właśnie. Jedynie co to uciekł mi gdzieś trójkącik po lewej stronie, a reszta jest ok, tylko coś ze zdjęciami nie pykło.. Właściwie to i na żywo są ledwo widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.