Skocz do zawartości

T-70 M - gdzieś na przyczółku [UM - 1/72]


R_Mazzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po niespełna trzech miesiącach dobrnąłem do końca. Jak na mnie tempo rewelacja

Relację warsztatową można poczytać tutaj .

 

Modelik mimo swych rozmiarów sklejał się całkiem przyjemnie i raczej jest godny polecenia (zwłaszcza, że w 72 jest jedyny hehe). Blaszki parta pasują dość dobrze i dodają ciut finezji.

 

Jak ja go widzę? Po raz pierwszy robiłem imitację nitów (efekt na plus) i filtry (bez spektakularnego efektu hehe). Na minus przedobrzona faktura wydechu i osłony peryskopów.

 

Pod żarówą czołguś wygląda tak:

 

09_01_res.jpg

 

09_02_res.jpg

 

09_04_res.jpg

 

09_05_res.jpg

 

09_06_res.jpg

 

z nieco innym ustawieniem pstrykacza:

 

09_07_res.jpg

 

09_08_res.jpg

 

09_09_res.jpg

 

09_10_res.jpg

 

09_11_res.jpg

 

09_12_res.jpg

 

 

 

Jak dopisze w jakiś dzionek słoneczko to podmienię fotki.

 

W sumie kolejny modelik na półkę.

 

Zapraszam do oceny, wszelkie uwagi i komentarze bardzo mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny model.Mam pytanie , czy używałeś farb olejnych artystycznych?

 

Używałem. Wszystkie rozjaśnienia koloru bazowego robiłem białą i żołtą olejną. Myślę, że widać to na fotkach z warsztatu. Większą paletą barw zrobiłem później lekką biedronkę i smużenie (to już może mniej widoczne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja

Bardzo ladny model z orzelkiem

Fajnie wyglada wsrod tych "oklepanych" (podobno) tygrysow.

Malowanie bardzo dobre, brudzenie jeszcze lepsze, pewnie dlatego ze bardzo subtelne w swej formie.

Milo ze pokazales model w roznych oswietleniach.

Osobiscie wole to pierwsze, takie bardziej cieple.

Patrzac przez pryzmat mojego modelarstwa, to strasznie brakuje mi tu chociaz jednej figurki :(

Moze kiedys sie pokuszisz, tym bardzie, ze podstawki bardzo sympatyczne, kolorystycznie bardzo dobre (piach)

A w ramach nauki przez podgladanie to mam takie pytanie:

Z czego TRAWA?

Pozdrawiam i czekam na kolejne prace z figurkami

Ps. Z tego co sie orientuje to bardzo wczesny czolg z poczatkow kampani niemieckiej, wiec dlaczego jest w malowaniu polskim.

Domyslam sie ze czolgi te mimo swej nieaktualnosci pancernej sluzyly do konca wojny.

Mam racje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazzi, twoje modele to I liga (tym bardziej w tej skali) to już wszyscy wiedzą i ty też, ale jedna drobna uwaga, twierdzę że na tabliczkach z opisem typu pojazdu i jego przynależności powinieneś umieścić informację o skali w jakiej wykonany jest model. To byłoby profesjonalne.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też model bardzo się podoba, ten typ czołgu nieczęsto wykonywany jest przez modelarzy i jeszcze po polsku. nic ująć, może coś dodać (czołgistę? fizyliera?) chociaż przecież niekoniecznie. płot jest śliczny ale chyba powinien być ciemniejszy. i to tyle, podzrawiam, niech żyje 72 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki, dość mocno mnie zawstydzacie takimi pochlebstwami

 

Pozwolę sobie zbiorczo odpowiedzieć co by nie nabijać licznika.

 

Husarz

Pędzlem (no dobra, żeby uściślić, to dwoma pędzlami

Przynajmniej jeśli chodzi o samo malowanie.

 

czak45

Bardzo mi miło za taką ocenę. Przyznam się bez bicia, że podpatruję Twój warsztat dość często.

Co do fotografii.... Jakoś nigdy nie miałem ciągotek do grzebania w konfiguracji pstrykawki. Pierwsza seria była całkiem w Auto, druga z balansem bieli w trybie "żarówka". Różnica dość wyraźna. Moim zdaniem lepsze są te górne, jak to ująłeś właśnie takie cieplejsze.

Ale jak widać po opinii kolegi Imka46 odbiór barw jest bardzo osobistą sprawą.

Myślę, że pogoda się utrzyma i jutro pstryknę sesję w świetle dziennym.

 

Trawka jest firmy Polak, "pastwisko" w roli niskiej trawki i "łąka z kwiatami" która w tym przypadku udaje krzaki. Kiedyś Reggi chwalił się w "zakupach" i postanowiłem też wypróbować zwłaszcza, że mogłem pomacać na żywo w sklepie. W sumie bardzo fajny produkt. Jest dość duży wybór rodzajów i kolorów. Wadą jak dla mnie jest rozmiar "łąki" a co za tym idzie i cena. Za duże toto jak na moje potrzeby

Fajnie by było mieć kilka rodzajów tyle, że w mniejszych ilościach, może ktoś byłby chętny na spółkę?

 

Figurki, hmmmm no tak, na pewno by ożywiły scenkę, ale jakoś się nie mogę zebrać na odwagę. Mam w dalekich planach suczkę której foto dałeś w swoim warsztacie, tą bez koła i z desantem, wtedy wypadało by jakiś "chłopków" posadzić na pancerzu

 

Co do użycia T-70 to w 44 roku raczej pełnił już funkcje tyłowe, utrzymanie łączności, osłona sztabu itp.

 

Mierzu

Oj to troszkę możesz poczekać To BA jakoś ciężkie jest, hehe

 

zdzislaw_6a

Przeca od razu widać jaka to skala to po co pisać

 

Andrzej_LK

Płotek już pomalowany. Udało mi się podstawkę ulepić praktycznie w jeden wieczór i jakoś o nim zapomniałem. A siedem dwójka fajna jest

 

Cholera ale się rozpisałem, sorry, sam w biurze siedzę i mi się nawijak włączył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje. I kto mi wmówi, że aero jest niezbędne??

 

 

Świetny model, podstawka urocza.

 

Ale mam jedną prośbę- przy następnym modelu proszę o jakiś inny obszar działań niż studzianki i płotek, ok? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złapałem trochę jasnego nieba

 

10_01_przod.jpg

 

10_02_przod.jpg

 

10_03_lewy_bok.jpg

 

10_04_tyl.jpg

 

10_05_prawy_bok.jpg

 

Co do malowania pędzlem, hmmm wydaje mi się, że w 72 jeszcze ujdzie, ale w trzy piątce bez aerka jest ciężko.

No i druga sprawa. Teciak jest w najprostszym pod pędzel jednobarwnym kamo. Po trzech z rzędu "zielonych" modelach chyba wiem już o co mniej więcej biega w takim malowaniu.

 

Trzeba by pomyśleć teraz nad jakimś przerywnikiem od polskiej pancerki co by było bardziej kolorowo. Bo z "polskich" modeli jakie uzbierałem w składziku to zaledwie dwa z dziesięciu można pomalować inaczej niż zielonooliwkowy

 

Pafica Płotka mam jeszcze na conajmniej dwie podstawki hehehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zamawiam żebyś zrobił Pz.IV, albo III Revella, hmmm???

 

nie ten level skilli

 

Coś prostszego będzie, albo ferdek (tyle, że mam elefanta, muszę sprawdzić czy one się różnią tylko przednią płytą czy czymś więcej) albo kociak królewski z wieża porschaka.

 

Edit: Sam sobie odpowiem, a co Różnic było więcej np właz więc chyba zostanę przy kociaku, ale i tak BA wypadało by pierw poskładać do kupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.