Skocz do zawartości

7TP -1/35


zbovid

Rekomendowane odpowiedzi

Oto moje wariacje na temat 7TP.

Brakuje kilku detali - mysle ze do wakacji je dorobie. ;-)

Mam tylko klopoty z oddaniem kolorow przy sztucznym swietle. Musze nad tym popracowac. -)

Pozdrawiam.

7tp1.jpg

7tp2.jpg

7tp3.jpg

7tp4.jpg

7tp5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba. Fachowcy niech poszukają błędów, ja tylko chciałbym wspomnieć o lewej gąsce, która jest dziwnie odgięta od ziemi, i że się trochę model ten świeci. Reszta jest...bardziej niż w porządku. Gratuluję bardzo fajnego modelu

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, ostatnio tyle Polskiego sprzętu na tym forum i wszystkie modele zrobione na wysokim poziomie. Twój również zalicza się do tych bardzo dobrze wykonanych(nie wiem na ile dobrze merytorycznie). Tak jak wspomnieli poprzednicy, za czysty. Przydało by się chociaż troszkę kurzu.

Model się błyszczy, domyślam się, że robiłeś fotki z flashem.

Jeszcze jedno, jakbyś mógł, to napisz producenta.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda, fajnie że polski sprzęt, ale... łyżka dziegciu...

 

Niestety wieża w tym modelu nie ma nitów, brak też wizjerów. Niestety wygląda teraz tak jakoś ... goło.

Według mnie szkoda, że nie pokusiłeś się o ich odtworzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ciutkę się świeci, przyjmijmy, że to nówka sztuka i po deszczu. Model bardzo fajnie zrobiony, jedynie ... szkoda, że nie dokupiłeś gąsienic ogniwkowych, ja mam do dwóch 7-mek, zobaczymy jak mi wyjdą, na wszelki wypadek zostawiłem te fabryczne, znaczy gumki (cichobieżne ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOO, Jendrassa nie było? Jestem pierwszy?

Niebrzydko pomalowany, ale...

Po pierwsze kolor. 7TP nie były w khaki, więc kolor z kosmosu. Po drugie wywierć następnym razem otwór w rurze wydechowej. Nie widzę, czy wywierciłeś w lufie. Po trzecie brak nitów na wieży - niestety producent o nich zapomniał, więc trzeba samemu robić.

 

Ładnie operujesz aerografem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOO, Jendrassa nie było? Jestem pierwszy?

Tak Widdziu

Niebrzydko pomalowany, ale...

Widzę, że to model prosto z pudła, bez żadnych dodatków bajerów itp. Nie jest to Dragon, więc przyczepię się tylko do braku "masztu" do mocowania szperacza koło włazu kierowcy. Gąski można trochę obwiesić, nawet te gumowe.

Jeśli chodzi o wierność z oryginałem to cóż ... Panów z Mirage zapraszamy do PROJEKTU 7TP na staż :P

 

Skala masz te gąski od RPM czy metalowe ? Bo jeśli metalowe to sporo kasy Cię kosztowały chyba ? Daj znać gdzie kupiłeś jeśli metalowe i ile Cię kosztowały. Potrzebuję 6 kompletów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ładny model, ale brakuje dodatków (czytaj: zestawów waloryzacyjnych ). Ja bym założył np. aluminiową lufę i koniecznie metalowe gąski. Wiem, że ich cena kilkakrotnie przewyższa cenę modelu, ale efekt jest jeszcze lepszy. Cena poniżej.

 

Skala masz te gąski od RPM czy metalowe ? Bo jeśli metalowe to sporo kasy Cię kosztowały chyba ? Daj znać gdzie kupiłeś jeśli metalowe i ile Cię kosztowały. Potrzebuję 6 kompletów.
Zakładaj metalowe, zdecydowanie. Nie ma co prawda dedykowanych do 7TP, ale te do T-26 są identyczne. A kosztują w moim zaprzyjaźnionym sklepie 115 zł. Dużo droższe niż plastiki, ale efekt... Zerknij na mojego Cromwella w Warsztacie, jeszcze surowe, ale już widać jak świetnie się układają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M1013 to jak będą pieniądze będę o Tobie pamiętał Wiem, że metalowe są bajer, dlatego tak się napalam na nie jak komornik na szafę. Tylko potrzebuję ich dużo ... bardzo dużo. RPMowe to marny ersatz.

Cromwella obejrzę zaraz.

 

Skala napisz jakie masz te gąski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skala masz te gąski od RPM czy metalowe ? Bo jeśli metalowe to sporo kasy Cię kosztowały chyba ? Daj znać gdzie kupiłeś jeśli metalowe i ile Cię kosztowały. Potrzebuję 6 kompletów.

No co ty, plastiki i powiem szczerze, że mam pietra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za komentarze. :-)

 

Poradzcie jak te dziurki wywiercic? :-)

 

Nie waloryzuje modeli tylko wale prosto z pudla.

 

Podstawka zrobiona jest z ramki na zdjecia kupionej w sklepie bezclowym za 5 zl plus taka biala plastikowa ramka imitujaca bruk pomalowana na szaro i na to czarny wash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradzcie jak te dziurki wywiercic? :-)
Najlepiej wiertłem o odpowiedniej średnicy. Wydech wierć tak, żeby miał jak najcieńsze ścianki, a lufę to dobierz grubość wiertła, albo wg skali - 37 mm w 1:35 to nieco ponad 1 mm.

 

Nie waloryzuje modeli tylko wale prosto z pudla.
No to cienko, bo nawet z najdroższych pudeł nie zrobisz świetnego modelu bez waloryzacji, a co mówić o takich producentach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kiedy? Co ty wymyślasz? Aha, szkielet 7TP...

Zdziwiłbyś się ile mam z puszki od piwa cholero jedna.

 

Ja wywyślam ? Mam tu Cie zaraz zacytować ?

Ale tak na poważnie, to możemy obaj świadczyć, że puszka aluminiowa to super budulec. Oczywiście nie musi być taka od piwa, ale przy niej dobrze się pracuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to cienko, bo nawet z najdroższych pudeł nie zrobisz świetnego modelu bez waloryzacji

Polemizowałbym. Raczej chyba nie zrobisz dobrego modelu, jak go dobrze nie pomalujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.