Skocz do zawartości

PT-76B 7 "Łużycka" Dywizja Desantowa


sokol

Rekomendowane odpowiedzi

Miał być 11 BCzP ze Słupska, ale z przyczyn obiektywnych wyszło malowanie pudełkowe.

Model też jest wykonany prosto z pudła, dodany został tylko znak priorytetu drogowego, antena, a gumisie zamienione na gąsienice żywiczne Armo.

Model jeszcze dostanie trochę kurzu, ale po dzisiejszym lakierowaniu nie mogłem sobie odmówić zrobienia paru zdjęć

 

Relacja jest tu: http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=3213

 

 

Na początek dwie "archiwalne" fotografie:

 

Desant w trudnych warunkach, "peciak" w opałach:

test2bw.jpg

 

Ten sam, już na plaży:

testbw.jpg

 

 

 

A teraz już sam model: PT-76B, wersja polska, Trumpeter 1:35

 

picg01.jpg

picg02.jpg

picg03.jpg

picg04.jpg

picg05.jpg

picg06.jpg

picg07.jpg

picg08.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten kolor nie jest zbyt brązowy

Poza tym ekstra

 

Kolorami polskiego sprzętu to jest tak, że w zasadzie każdy wyglądał inaczej. Na pewno nie jest to kolor podany przez producenta, bardziej starałem się oddać kolory PT-76 jakie pamiętam z ostatniego okresu ich stacjonowania w Słupsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuca się w oczy chyba zbyt szeroki rozstaw "siłowników" pod DSzk... Producent to spaprał...

 

A tu masz chyba sporo racji

W następnych peciakach to poprawię (bo mam co najmniej jeszcze trzy w planach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzes jest to znak "Załogi Służby Socjalistycznej"
Dzięki, tak własnie coś świtało w głowie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się podoba i najważniejsze, że nasz polski. Jak się go sklejało, bo takiego samego w pudełku i w przyszłości mam zamiar go poczynić. Żeby ktoś się zlitował i wypuścił SKOTA w plastiku to by było super. Jeździłem tym cudem techniki w Kołobrzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model sklejony bardzo dokładnie lecz efekt psuje moim zdaniem kolor malowania. Przenigdy w swojej karierze nie spotkałem się z takim odcieniem nawet jeśli wóz stał zapuszczony z odbarwieniami przez wiele lat. Siłowniki wkm-u nienaturalnie rozstawione. Sam model jednak robi wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak:

 

1) Piasek został zrobiony z pigmentów rozprowadzonych przy pomocy takiego płynu co się "Smirno...." nazywa - nie miałem pod ręką innego rozpuszczalnika ;)

 

2) Siłowniki do km zrobione wg producenta - mój błąd, że zaufałem i zrobiłem "spudła" - w następnych PT-76 poprawię

 

3) Co do koloru tłumaczyłem się wcześniej

 

4) Model generalnie fajnie się skleja - dużo szpachli nie trzeba używać. Części pasują do siebie bez problemów. No jak widać są pewne wady modelu (vide nieszczęsne siłowniki). W modelu są gumowe gąsienice, ja zamieniłem w swoim na żywiczne Armo (mocno na nie też kląłem przy montażu ale chyba wyglądają lepiej niż gumisie). Z rzeczy dodanych należy jeszcze wspomnieć o brezencie na jarzmie - w modelu nie jest on odwzorowany - u siebie zastosowałem tradycyjnie chusteczkę

 

5) Za uwagi dziękuje - przydadzą się przy kolejnych PT-76, w planie jest jeszcze "słupski", z inwazji na Czechosłowację i izraelski z M-60 na wieży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny! Współczesny! Polski i jednocześnie "ruski". Same plusy. O co by się przyczepić czego nie wypatrzyli inni ? Chmmm... o mam !! Te duże białe cyfry na wieży, chociaż niektóre z nich leciuchno zarysować. Tak tyci tyci trącić pędzelkiem "00" kilka drobnych zadrapań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie zrobiony warsztatowo modelik. Ciekawe wrażenie robi ten plażowy piasek tu i ówdzie i w ogóle wszystko by było ekstra, żeby nie ten kolor Chociaż mam wrażenie, że na warsztacie to wyglądało jakoś inaczej, lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.