Skocz do zawartości

Humvee 1:35 Tamiya


maciekw

Rekomendowane odpowiedzi

Warsztat

 

Oto ukończony model. Ma sporo niedoróbek, ale już nie bardzo mam siłę na poprawianie tego. Następny będzie lepszy.

 

A teraz fotki:

 

1.jpg

dsc_0174.jpg

dsc_0175.jpg

dsc_0176.jpg

dsc_0177.jpg

dsc_0179.jpg

dsc_0180.jpg

dsc_0181.jpg

dsc_0182.jpg

dsc_0183.jpg

dsc_0184.jpg

dsc_0185.jpg

dsc_0186.jpg

dsc_0188.jpg

dsc_0189.jpg

dsc_0190.jpg

dsc_0191.jpg

dsc_0193.jpg

dsc_0194.jpg

dsc_0195.jpg

dsc_0196.jpg

dsc_0199.jpg

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek - bardzo fajny ten model, milo zobaczyć w galerii kolejnego Humvee. Jak dla mnie trochę zbyt "monotonny" silnik, mógłbyś też trochę bardziej otworzyć maskę, w oryginale otwiera się prawie do pionu. Panele CIP robiłeś z blaszek czy to Twoje własne rękodzieło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Panele CIP zrobiłem z blaszek Eduarda, ale ta blaszka na masce mi się ułamała i wyszło, jak wyszło.

Co do monotonności silnika, to mam na swoje usprawiedliwienie, że wzorowałem się zdjęciami.

Maskę rzeczywiście mogłem bardziej otworzyć, ale wolałem zrobić tak, jak jest.

 

Pozdrawiam i zachęcam innych do krytykowania

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam i zachęcam innych do krytykowania

Maciek

Widzę że mamy ten sam problem, nikt nie komentuje naszych prac

Mi sie bardzo podoba chociaż mogłeś tą maskę machnąć wyżej, następny będzie jeszcze lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z mojego punktu widzenia ten model wyszedł Tobie bardzo dobrze jestem wielkim miłośnikiem współczesnych pojazdów

dobra robota i oby tak dalej i jeszcze lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby gdzie te niedoróbki? Mi sie podoba

Mam przy okazji pytanko. W dosyć nieokreślonej, dalszej przyszłości będę się brał za piranię. Oponki czymś pokrywacie w takich pojazdach (werniks), czy zostawiacię gumową gumę i tylko przecierka suchym pędzlem ew. pastel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby gdzie te niedoróbki?

Np. jedną widać na 7-mej fotce (od góry, ale to poprawię). Generalnie trochę kiepsko wyszły ramki okien w drzwiach (te po prawej stornie, a szczególnie ta przednia). Po lewej (a szczególnie z przodu) wyszły dobrze. Sporo braków mam po wewnętrznej stronie maski- z tego powodu nie jest wyżej podniesiona. Chciałem to trochę zasłonić. Kolejnym błędem jest właśnie maska trochę za bardzo opuszczona. To można poprawić bez problemów, ale uwidoczniłoby kilka większych niedoróbek.

Jakiej użyłeś farbki piaskowej ?

Farba to piaskowe valleyo color z "iraq" w nazwie.

tylko czego tak sie blysczy?

Fakt, jest trochę mniej matowy, niż powinien. W rzeczywistości jest satynowy, ale wyszedł mi zamiast "bardziej matowy" trochę "mniej matowy", jednak ciągle jest to satyna w mniej więcej (tak na oko) dopuszczalnym zakresie. Reszta to kwestia oświetlenia i (po raz pierwszy) poprawiania (jasność, przycinanie) zdjęć w programie graficznym. Jak widać odbicia światła są widoczne zwykle z tej samej strony kadru (okno).

 

A pozatym bardzo się cieszę, że komuś (wam) się model podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braków pod maską, to chyba braknie węża łączącego chłodnicę z silnikiem

.....

Hmmm....

Wygląda na to, że zamontowałem go w złym miejscu. Efekt nie sprawdzania na fotkach w trakcie roboty, ale sporo przed- zapomina się jak to powinno być zamontowane. Ale to mam nadzieje nie będzie trudne do poprawy.

chłodnicę z silnikiem, a w podwoziu wlewu paliwa ze zbiornikiem

Na szczęscie to jest, może trochę mało widoczne, ale na ostatniej fotce coś widać (kiepsko bo kiepsko, ale jednak). Mogłem to co najwyżej źle poprowadzić i zbyt mocno okurzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a w podwoziu wlewu paliwa ze zbiornikiem

Na szczęscie to jest, może trochę mało widoczne, ale na ostatniej fotce coś widać (kiepsko bo kiepsko, ale jednak). Mogłem to co najwyżej źle poprowadzić i zbyt mocno okurzyć.

A fucktycznie, jest, sorry, ślepym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.