Skocz do zawartości

IS-2m z 4 pułku czołgów ciężkich Kołobrzeg'45 Tamiya 1:35


wodzik730

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Rzutem na taśmę, ale dołączam się i ja.

Poddaję Waszej ocenie model czołgu IS-2m z 4 pułku czołgów ciężkich z okresu walk o Kołobrzeg w marcu 1945 roku. Jest to wóz dowódcy 1 kompanii kpt Wasala Riabcewa (no cóż- rusek- ale to norma). Tak to wyglądało w oryginale

WAF-L-79-11.jpg

W wersji elektronicznej dysponuję tylko tym zdjęciem.

Za podstawę posłużył mi produkt Tamiya wzbogacony zestawem blaszek i lufą Voyagera, gąsienicami Friula oraz elementami własnej produkcji czyli:

-błotnikami

-ręcznie malowanymi oznaczeniami

-trzonkami narzędzi

-zmianą kształtu odlewu wieży

-numerem odlewu wieży

z resztą o tym wszystkim możecie przeczytać w wątku warsztatowym:

http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=10987

Niestety nie udało mi się ukończyć dioramy, ale w zasadzie nie była ona przewidziana na początku i

pomysł pojawił się później. Na pewno jednak ją ukończę o czym obiecuję na bieżąco informować. Tyle gadania - zapraszam do obejrzenia zdjęć. Są one w maksymalnej rozdzielczości na jaką pozwolił mi photobucket, więc mogą się dłużej otwierać. Klikajcie w nie jeśli chcecie je zobaczyć w powiększeniu.

a1.jpg

a2.jpg

a3.jpg

a4.jpg

a5.jpg

a6.jpg

a7.jpg

a8.jpg

a9.jpg

a10.jpg

a11.jpg

a12.jpg

a13.jpg

a14.jpg

a15.jpg

a16.jpg

a17.jpg

Na koniec pragnę podziękować wszystkim za miłe słowa, które dopingowały mnie przy budowie tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włożyłeś dużo pracy w ten model, ale efekty są powalające. Szkoda, że nie zdążyłeś ukończyć podstawki, ale i bez niej model wygląda bardzo efektownie. Wielki plus za wierne odzwierciedlenie rzeczywistego modelu.

Ogólnie model bardzo mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ech, czemu nikt nie przypomniał, żeby odblokować tematy po konkursie

Nie wiem czy się wypowiadałem w warsztacie, ale to piękny modelik! Idealnie skomponowany, zdecydowane, ale nienachalne brudzenie, subtelne rozjaśnienia zimowym kamuflażem - MIODZIO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wykonany model gratuluję!!!

Ale czy prześwit między dolną częścią błotnika a górną brzechwą gąski nie jest zbyt mały? Nawet na zdjęciu które umieściłeś można zaobserwować że miedzy gąską a błotnikiem było trochę miejsca.

Pozdrawiam Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Cieszę się, że Wam się podoba. Właśnie pracuję nad elementami dioramki do niego i jak temat warsztatowy zostanie przeniesiony do odpowiedniego działu będę kontynuował relację.

Nawet na zdjęciu które umieściłeś można zaobserwować że miedzy gąską a błotnikiem było trochę miejsca.

Fakt. Jednakże przyczyn jest kilka. Po pierwsze gąsienice friula są trochę wyższe od zestawowych

 

lachim1902 napisał:

Ale czy prześwit między dolną częścią błotnika a górną brzechwą gąski nie jest zbyt mały? Nawet na zdjęciu które umieściłeś można zaobserwować że miedzy gąską a błotnikiem było trochę miejsca.

 

Taką wadę miały IS-y Dragona, Tamiya ponoć już nie. Prawdopodobnie Wodzik nakleił za nisko błotniki ?

Nie wiem jak to jest z modelem Dragona, ale w kwestii błotników w tym modelu Tamiya się zupełnie nie popisała. To jest po drugie. Opisałem ten problem w warsztacie. Dodam tylko, że wszystko wygląda ok jeśli zostawi się błotniki zestawowe, które są bardzo grube, ale mają podcięcia na zewnętrznych krawędziach powodujące, że błotnik wydaje się wyżej osadzony. Jeśli się je odetnie i przyklei drugie do czoła bocznej krawędzi (a więc nie są za nisko umocowane), to efekt jest taki jaki widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak temat warsztatowy zostanie przeniesiony do odpowiedniego działu będę kontynuował relację.

Ale on już od paru tygodni dobrych jest przeniesiony

viewtopic.php?t=10987&start=120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealne brudzenie, syf aż miło. Nie tylko wygląda jakby walczył o Kołobrzeg ale co najmniej od grudnia 1941 roku ( pomijając fakt, że jeszcze nawet nie był w planach chyba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no to impreza była naprawdę gruba i pamiętliwa, a teraz na bastionie już tak ciekawie nie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechem byłoby nic nie napisać na temat tego modelu, tym bardziej że całe 27 lat spędziłem w tym małym, ale ślicznym i posiadającym swój klimat miasteczku. Model śliczności Ziomku, dopracowany, dopieszczony, realizm w każdym detalu. Tak wykonane modele są dla mnie inspiracją i wzorem na którym lubię bazować. Z niecierpliwością czekam na Twój kolejny model, na pewno będzie on ozdobą galerii na tym forum. Pozdrowienia dla Białobrzegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.