Skocz do zawartości

T-54A z Tamki z odrobiną Trumpka i szczyptą Dragona


Panzer

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam model T-54A korzeniami z Tamki. Model ubogi bo takie były pierwsze 54-ki wyprodukowane w Polsce. Ten zapewne urodził się gdzieś w 1958 roku.

 

9833c6468b9ec4d7m.jpg

bacbe55fa7a07616m.jpg

af7b0869561e86dbm.jpg

e1e96253ccf781c0m.jpg

9b1722b08504bf03m.jpg

774416b15c44c09dm.jpg

77b2fcee34e7b229m.jpg

e37ee02e6504290cm.jpg

7fcf7171727bf132m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reflektor w istocie powinien być no czarny bo w realu zakładało się filtr. Ja z premedytacją zrobiłem bez filtra, bo pewnie technik kompanii nakazał pozdejmować i schować do skrzyni depozytowej. To się zdarzało.

Jeszcze jedno starałem się go zakurzyć a nie ubłocić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

model fajnie zrobiony podoba mi sie. Mam tylko jedno ale tzn. wydaje mi sie ze orzelek na wiezy powinien miec inny ksztalt. ( Wiem ze ciezko dostac takie orzelki )

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orzełek wyglada na wojenny

 

Wydaje mi się, że SKIF dodaje właściwy orzełek (po usunięciu korony).

 

Macie Koledzy racje orzełek jest z Dragona niestety nie miałem innego jak kupię odpowiedniego to melduję że przekleję. Mnie też się nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super teciak czy wyszedł. Ja mam podobnego w planach do zrobienia. Pytanko czy gąski to są z zestawu czy jakoweś inne. Bo ja do swojego dokupiłem Friule.

 

Gąski są standardowe z zestawu ale to dziadostwo nie zastanawiaj się i daj Friule. Namęczyłem się z nimi co niemiara ale mam drobne problemy z kasą i tak musiało zostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry nie podoba mi się..bo......to pierwszy czolg jaki widzę,który ma ubłocone kola w calości i nic poza tym...prawie( ogólnie i tak mi sie podoba). Wukaem albo na stanowisku albo na tyle wieży, brak jednej pokrywy, brak instalacji paliwowej, Konfiguracja z dwoma świecami na tyle i jedną beczką paliwową centralnie miała inne wyposażenie na blotnikach ( i diagramu tej instalacji szukam) O orle chyba było (pamiętaj ze zmiana orła na szachownice to połowa 65 roku)

I ......do roboty ma być konspektowo

Ech Panzer byś sie podzielił wiedzą

Super teciak czy wyszedł. Ja mam podobnego w planach do zrobienia. Pytanko czy gąski to są z zestawu czy jakoweś inne. Bo ja do swojego dokupiłem Friule.

 

Gąski są standardowe z zestawu ale to dziadostwo nie zastanawiaj się i daj Friule. Namęczyłem się z nimi co niemiara ale mam drobne problemy z kasą i tak musiało zostać.

ten problem rozwiązuje kupno jakiegokolwiek zestawu z ESCI. mamy ładne koła i gasienice zbiorniki,... i parę pierd ( chyba zrobię porównanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam na sugestie noricka.

-koła nie są ubłocone a upylone. Na letnich poligonach pył oblepiał koła jak mąka trzeba parę takich poligonów zaliczyć to będzie się wiedziało co to pył a co błoto.

-a czy zawsze musi być wkm ja bardzo często kazałem pozostawiać wkm-y w magazynie kiedy to było konieczne niekiedy to żelastwo było zmorą i zawadą

-jakiej pokrywy brak konkretnie?

-wczesne wersję 54-k nie miały istalacji paliwowej po to między zbiornikami 90-cio litrowymi taka mała skrzynka? ano tam mieściła się pompa paliwowa do przetłaczania paliwa do zbiorników zasadniczych

-dodatkową 200-litrową beczkę między świecami montowano na T-54AM gdzieś od roku 1962/63 a model jest z 1959-tego

-ustawienie wszystkich materklocy na błotnikach w tej wersji jest zgodne z rzeczywistością konspektowo i fabrycznie

-orzełek to pikuś już o nim była mowa co ma 65 do 59

-robotę przy modelu rozpoczynam od szczegółowych studiów konspektowo

 

Zatem pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model znowu z tym swoiskim pancerniackim klimacikiem. Bardzo fajnie się go ogląda. Może warto spróbować trochę mocniejszego cieniowania, bo troszkę się większe powierzchnie zlewają wizualnie. Merytorycznie nie dyskutuję bo...wiadomo z kim się tańczy;) Panzer, co następne na tapecie, chętnie bym już zobaczył?

Aha, jak ci brakuje orłów, to ze 2 mogą do ciebie polecieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki FAHR za pomoc. Poszukam jeszcze na miejscu ale gdyby co to skorzystam.

Co na tapecie? Myślę o KUB-ie. Kiedyś przez moment miałem z nim do czynienia a model Trumpka jest kuszący lecz niestety pracochłonny a u mnie z czasem krucho.

Serdecznie Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooops no to przywaliłem jak dzik w sosnę

Zyczajnie przeoczyłem rok 1958 i stad wyszły nie sugestie ale dopier...

Ale nadal uważam ze ów pył wygląda na błoto, i to mi sie w nim nie podoba i brak deszaka ( wiem, wiem były zdawane) ale rzadko gdzie mozna zobaczyc zamocowany na tyle wieży i to byłby ładny akcent.

Bardzo chętnie udam się po informację nt T-54AM bo mam parę pytań

Konkludując, fajny tylko "siakiś taki" dziwny

 

P.S.

65 wziął sie przez pomyłkę. Tak to jest jak sie pisze za szybko w kilku róznych miejscach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.