Skocz do zawartości

T-26/BT-2 Hybryda UMMT 1/72


Bushi

Rekomendowane odpowiedzi

CP3.jpg

 

Niedawno postanowiłem rozpocząć sklejanie serii modeli przedstawiających sprzęt wojskowy wyprodukowany i używany przez Związek Radziecki oraz kraje tzw. „demokracji ludowej”.

Sklejone modele pragnę zaprezentować w cyklu o nazwie: „Czerwona Potęga”.

Nie wiem ile modeli uda mi się skleić i przedstawić w ramach tego cyklu, ale jestem dobrej myśli, gdyż dwa już zrobiłem .

 

Na początek czołg, który nazwałem: „Obrońcą Leningradu”.

Jest to hybryda powstała w Leningradzie podczas IIWŚ.

Połączono wtedy ze sobą dwa pojazdy, kadłub pochodził z T-26 natomiast wieża z BT-2.

Opancerzenie wzmocniono odcinkami gąsienic przymocowanymi do wieży i kadłuba.

W ten sposób przerobiono kilka, może kilkanaście pojazdów, które następnie brały udział w walkach o Leningrad.

 

Producentem modelu jest firma UMMT (dawniej Unimodels) , nr. kat. 405. Skala 1/72.

Model składa się ciężko, ma 197 części (w tym również blaszka fototrawiona).

Przy całkowitej długości 6,8 cm to dość sporo elementów do sklejenia.

Jakość odlewów jest całkiem dobra. Bardzo delikatne ale i podatne na uszkodzenia są gąsienice, oraz lufa.

Niestety nawet przy tej ilości elementów modelowi i tak brakuje trochę szczegółów.

Samodzielnie dorobiłem kilka uchwytów i siatkę na wlocie, oraz ścieniłem szereg zbyt grubych części.

Dodatki typu skrzynki pochodzą z różnych zestawów firm Academy i Attack, natomiast figurka z zestawu radzieckiej piechoty Italeri.

 

Oto zdjęcia „Obrońcy Leningradu”

 

IMG_11881.jpg

 

th_IMG_00171-1.jpg th_IMG_00161-1.jpg th_IMG_00151-1.jpg

 

th_IMG_00141-1.jpg th_IMG_00131.jpg th_IMG_00081.jpg

 

th_IMG_00071-1.jpg th_IMG_00051-1.jpg th_IMG_00041-1.jpg

 

th_IMG_00031-1.jpg th_IMG_00021-1.jpg th_IMG_00011.jpg

 

th_IMG_11901.jpg th_IMG_11891.jpg th_IMG_11871.jpg

 

th_IMG_11841.jpg th_IMG_11821.jpg th_IMG_11811.jpg

 

th_IMG_11801.jpg th_IMG_11791.jpg th_IMG_11781.jpg

 

th_IMG_11681.jpg th_IMG_11661.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cykl to dobry pomysł, sam walczę z czymś podobnym tylko po polsku.. Najmocniejszy punkt Twojego pomysłu to chyba, że to nie wyświechtane Panzerwaffe.. A ten tu? Ładnie zrobiony i wyeksponowany. Wiem ile pracy kosztuje ruski shortrun, więc i za to dodatkowe brawa. Dobra robota! Gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bushi -generalnie modelik udany, podoba mi się . Ale byłbym chory jak bym się czegoś nie czepnal. Generalnie u Rosjan nie było mody na obkładanie czołgów ogniwami gasiennic. Jak by nie było trochę toto ważyło , a silniki od T-26 nie miały wcale nadmiaru mocy i miały tendencje do przegrzewania się. Tak ze brak tu realizmu historycznego. Chyba ze masz jakieś zdiecie do tego. A o ile mnie pamięć nie myli to chyba takowego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damn.... Model klasa!

 

Plusy:

+ pomysł!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

+ detale

+ świetne malowanie - szczególnie gąsek

+ brudzenie i ślady eksploatacji

+ figurka

+ "przyroda" na podstawce, śnieg, błoto

 

Minusy:

- ..... eeeeee.......

 

Gratuluję. Doskonała robota!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model klasa , super jest , i w dodatku to UM czy tam UMMT jak to się teraz nazywa . Ciekawy temat i dobre wykonanie. Swoją drogą to było wiele takich pojazdów przerabianych w warunkach niemalże polowych. Może było by ciekawie zrobić jakiś projekt grupowy na temat takich maszyn??

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.