Skocz do zawartości

Tamiya 1/35 Sturmgeschutz IV


math

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poniewaz Stuga ukonczylem jeszcze w starym roku, w koncu sie zebralem zeby przedstawic go w galerii.

 

Model Tamiya jest jaki jest...ale jest przedewszystkim tani, wiec potraktowalem go jako poligon doswiadczanly dla rozych technik.

Model jset sklejony prosto z pudelka. Jedyna rzecza jaka usunalem a raczej wymienilem byly schurzeny (tudziez ekrany boczne). Orginalne Tamki sa beznadziejne, grube i wygladaja absurdalnie.

Z tego dosc beznadziejnego modelu staralem sie wycisnac ile moglem jak na moje skromne umiejetnosci. Gumowe gasienice powinny tez byc zastapione czyms lepszym ale czy warto pakowac Firule, ktore sa 2,5 raza drozsze niz ten sam wiekowy juz z reszta model. Kiedys sobie zrobie sobie STUGa III Dragona i wtedy bedzie pole do popisu.

 

Zacieki - oleje

kurz i brudzenie - suche pastele (czesto montowane na lakierze matowym)

Odpryski - akryle oraz sol

 

Warsztat mozna znalesc tu:

 

http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=24159&highlight=

 

Model Stuga IV Tamiya prezentuje sie tak:

 

DSC04840a.jpg

 

DSC04831a.jpg

 

DSC04804a.jpg

 

DSC04811a.jpg

 

DSC04843a.jpg

 

DSC04825a.jpg

 

DSC04880a.jpg

 

i troche detali

 

DSC04845a.jpg

 

DSC04866a.jpg

 

DSC04853a.jpg

 

DSC04854a.jpg

 

DSC04874a.jpg

 

DSC04883a.jpg

 

DSC04812a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, powiedz mi jak nazywa się kolor którym robiłeś zacieki ? czy tam jak kto nazywa rainsy?

 

Troche wolnej amerykanki poniewaz nie robilem tego jednym kolorem.

Sruby robilem mieszanina palonej umbry (czasami z dodatkiem palonej sieny dajacej rdzawy kolorek)+jakis brunatny kolor. podobnie szpary tyle ze z naciskiem na brunatny.

Zacieki to glownie siena i umbra palona (na schurzen gdzie niegdzie rozmazalem delikatnie w dol mala kropke bialej). Wszystko rozpuszczane z white spirycie dla artystow (bardziej oleisty i wolniej paruje niz ten zwykly ze sklepu z rozpuszczalnikami). W wielu miejscach kladlem najpierw ciemniejsza warstwe a po jakims czasie delikatnie nanosilem siene.

 

Wszystko fajnie tylko brak mi śladów że to jeździ przy takich śladach eksploatacyjnych to grzech tak to zostawić

 

Co masz na mysli?? Otarcia na kolach od strony gasienic czy same gasienice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem w warsztacie, podoba mi sie, wiele wycisnales malowaniem z tego kiepskiego zestawu. Tylko wizjery przy wlazie dowódcy przydałoby sie pomalować ; )

 

Co do wizjerow masz racje....jak wrzucilem fotki to sobie pomyslalem ze ups:) wlaz jest nie halo przez zamalowane wizjery...ale to latwo poprawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobiłeś obicia (chodzi mi o 9 foto) ?

Ciekawie to wygląda.

 

W miejscach gdzie chcialem uzyskac efekt , na ciemny podklad (braz) nalozylem punktowo dosc groba sol (preferowana morska). Po wyschnieciu pociaglem kolor podstawowy areografem i zostawilem az kompletnie wyschnie, a nastepnie mokra (ciepla woda) i szczoteczka do zebow zdjalem/zdrapalem sol. Taka technika czasami daje fajny efekt obicia/odrapania...ale tez ma swoje minusy poniewaz sol czasami reaguje z aktylami odbarwiajac je nieco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Model z daleka robi bardzo dobre wrażenie. Na minus to posrebrzane wyposarzenie.

Powinno być w kolorze bazowym pojazdu. Szkolny błąd.

Na powiększeinach czar pryska, a szkoda.

Detale... właściwie ich brak. Zwyczajny inbox. Odpryski z bliska już takie piekne nie są.

Mimo to bardzo ciekawy model. Gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Bardzo ładny model, "exploatacja" jest bardzo dobrze zrobiona. Jedynie można się przyczepić do okopcenia hamulca wylotowego, nie za bardzo go "okopciłeś", ale rozumiem, ułańska fantazja.

Dobrze ująłeś działalność "polskich partyzantów" ze zgrupowania "Złomiarz" pod dowództwem "Ediego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.