Skocz do zawartości

T-72M1 9 BKPanc 1:72


sokol

Rekomendowane odpowiedzi

Czołg T-72M1 w barwach 9 Brygady Kawalerii Pancernej z Braniewa - malowanie z poligonu w Drawsku Pomorskim.

Model firmy Revell w skali 1:72.

 

Inspiracją był ten materiał z Onetu:

http://facet.interia.pl/galerie/militaria/t-72-w-ataku/zdjecie/duze,770063,1,535

 

oraz to zdjęcie:

800px-T-72M1.JPG

 

0.jpg

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

 

7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny, mały szkrabik. Efekt końcowy wygląda naprawdę dobrze Jedynie wydaje mi się, że logo brygady jest trochę przekłamane, no i błędy są w oznaczeniu priorytetu drogowego. Tzn. YNOT wykonał je pewnie zbyt małe, gdyż w skali 1:35 także są sporo za małe. Na modelu też najprawdopodobniej mają złą średnicę. No i tylny powinien być czerwony. Reszta elegancka

 

Coś kolejnego polskiego współczesnego już planujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik elegancki Ale mam kilka ale, logo to gryf i numer kompani czołgów, nie wiem co jest na tym logu, nie mniej gryfa nie widzę. T-72 ze zdjęcia ma 8 śrubowe koła, twój 6. Brakuje też oznaczenia taktycznego na błotniku, no i jak wcześniej wspomniany priorytet jest za mały. Antena ciut za gruba.

Wielkie za jednostkę i tematykę ogólną oraz wykonanie! Gratuluje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi...

 

Oznaczenia priorytetu drogowego są z Ynotu, a antenę faktycznie trzeba poprawić.

 

Koła, chyba już takie zostaną.

 

Będę zaś pamiętał o tym przy kolejny teciaku.

 

A co do współczesnych pojazdów - za parę dni będzie galeria takiego czegoś:

 

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do modelu to się nie wypowiem bo na fotach mało widzę. Pomijając to , że jest raczej z pudła.

Zazdroszczę kalek - gdzie były robione? Biel jest na prawdę mocna.

Co do znaczku priorytetu to zmierzyłem dziś na poznańskiej cytadeli na T-55. Ma średnicę około 20cm. To daje w 1/72 2,8mm (zaokrąglajac do góry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było najmniejszych problemów. Spasowanie części dobre, szpachli nie trzeba używać. Z gąskami też bez problemu.

 

T-80 z Revella też popełniłem. Jak pamiętam to chyba były dwa T-80 tej firmy. Jeden to ich własne opracowanie, a drugi to wypraski Matchboxa pakowane przez Revella.

 

Tego matchboxowego T-80B ja zrobiłem. Pamiętam że trochę roboty przy nim było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny, popraw tylko wyrzutnie gr. dymnych po lewej stronie wierzy (w kierunku jazdy)

 

A tak na marginesie, skladajac kilka revellowskich T-72 odnosze wrazenie ze lufa jest troche za cienka. Nie wiem jakie sa rozmiary rzeczywiste, chodzi mi o optyke.

To zawsze bylo u ruskich charakterystyczne: maly pojazd - wielkie dzialo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny, popraw tylko wyrzutnie gr. dymnych po lewej stronie wierzy (w kierunku jazdy)

 

A tak na marginesie, skladajac kilka revellowskich T-72 odnosze wrazenie ze lufa jest troche za cienka. Nie wiem jakie sa rozmiary rzeczywiste, chodzi mi o optyke.

To zawsze bylo u ruskich charakterystyczne: maly pojazd - wielkie dzialo

 

Nasz dawny kolega modelarz zawsze powtarzał, że lufy w modelach są zawsze za cienkie i nie trzymają osiowości

Więc wszystkie niszczył i strugał sam z ramek wtryskowych....

I wtedy to one cudacznie wyglądały...

 

Ale to tak na marginesie.

 

Jeśli piszecie, że lufa z RB wygląda inaczej, to jednak chyba ją bym uznał za prawidłową.

Kilka razy już miałem przyjemność użyć luf z tej firmy i jak dla mnie są bardzo dobre. Szczególnie pod wrażeniem byłem lufy do Zisa-3.

 

No a w sumie to trzeba pomierzyć i przeliczyć aby mieć 100% pewności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny model,odnosnie znaku taktycznego to w 16 PDZ jest to bialy romb z czerwonym gryfem w srodku i cyfra pod nim.Znajdziesz go w walkaround pod haslem T-72M1.9BKP ma cyfre 2,15BZ cyfra 6,20BZ cyfra 3 itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.