Skocz do zawartości

Sd.Kfz 251 with Puma turret 1/35


cloner16

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na 2 dni model wygląda znakomicie, nie podobają mi się jedynie te liście, wyglądają

strasznie nienaturalnie, na przyszłość polecam wyroby "plus model".

Podziwiam tępo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa konstrukcja. Ale niestety widać to, że powstał w 2 dni - brakuje staranności... szczególnie przy CM i niektórych zaciekach. Ładne bambetle.

Co to jest CM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cm - color modulation, ja tutaj modulacji zadnej nie widze

 

Co Cie ostatnio wzielo na te nieprawdziwki dla kogos budujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 48 godzin. Skąd wy ten czas bierzecie? Wszystko jest ok poza liśćmi - wywal je.

 

 

OK 9h w niedziele i jakieś 6h w poniedziałek (na sam układ jezdny i gąsienice). W zasadzie model w dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Czy ja jestem w krainie czarów czy w dziale MODELE REDUKCYJNE, czyli miniatury istniejących kiedyś lub obecnie pojazdów. Przepraszam może za krótko żyję , ale nie spotkałem takiego dziwaka, równie dobrze można na tym biednej 251 posadowić wieżę od królewskiego Tygrysa tylko co to ma wspólnego z historią. Jeśli istniał taki pojazd to pokaż! Natomiast posty mówiące o malowaniu sugerują że jest poprawny merytorycznie , tylko ma pewne braki .Wiem Panowie że ja już na tej stronie raczej nie mam szukać, bo albo przez Towarzystwo Wzajemnej Adoracji będę niezauważony albo krytykowany .

Jednocześnie stwierdzam że wszystkie moje artykuły spotkały się z dobrym przyjęciem żegnam eljazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Kolegę eljazz, takie dziwadła powinny być w dziale sci-fi i to jeszcze poparte chociażby jakimś rysunkiem. Dziwadełka autora są nie z tej planety. To może zbuduj czołg Ratte tam są chociaż jakieś dziwne plany,a nie buduj wytwory swojej wyobraźni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Czy ja jestem w krainie czarów czy w dziale MODELE REDUKCYJNE, czyli miniatury istniejących kiedyś lub obecnie pojazdów. Przepraszam może za krótko żyję , ale nie spotkałem takiego dziwaka, równie dobrze można na tym biednej 251 posadowić wieżę od królewskiego Tygrysa tylko co to ma wspólnego z historią. Jeśli istniał taki pojazd to pokaż! Natomiast posty mówiące o malowaniu sugerują że jest poprawny merytorycznie , tylko ma pewne braki .Wiem Panowie że ja już na tej stronie raczej nie mam szukać, bo albo przez Towarzystwo Wzajemnej Adoracji będę niezauważony albo krytykowany .

Jednocześnie stwierdzam że wszystkie moje artykuły spotkały się z dobrym przyjęciem żegnam eljazz

Czy kolega jest z Gdańska?

 

 

Popieram Kolegę eljazz, takie dziwadła powinny być w dziale sci-fi i to jeszcze poparte chociażby jakimś rysunkiem. Dziwadełka autora są nie z tej planety. To może zbuduj czołg Ratte tam są chociaż jakieś dziwne plany,a nie buduj wytwory swojej wyobraźni.

Miło mi było poznać twoją opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Czy ja jestem w krainie czarów czy w dziale MODELE REDUKCYJNE, czyli miniatury istniejących kiedyś lub obecnie pojazdów. Przepraszam może za krótko żyję , ale nie spotkałem takiego dziwaka, równie dobrze można na tym biednej 251 posadowić wieżę od królewskiego Tygrysa tylko co to ma wspólnego z historią. Jeśli istniał taki pojazd to pokaż! Natomiast posty mówiące o malowaniu sugerują że jest poprawny merytorycznie , tylko ma pewne braki .Wiem Panowie że ja już na tej stronie raczej nie mam szukać, bo albo przez Towarzystwo Wzajemnej Adoracji będę niezauważony albo krytykowany .

Jednocześnie stwierdzam że wszystkie moje artykuły spotkały się z dobrym przyjęciem żegnam eljazz

Czy kolega jest z Gdańska?

 

 

Popieram Kolegę eljazz, takie dziwadła powinny być w dziale sci-fi i to jeszcze poparte chociażby jakimś rysunkiem. Dziwadełka autora są nie z tej planety. To może zbuduj czołg Ratte tam są chociaż jakieś dziwne plany,a nie buduj wytwory swojej wyobraźni.

Miło mi było poznać twoją opinię.

Cloner16, nie nie jestem z Gdańska jestem Poznaniakiem mieszkającym w Elblągu od wielu lat, pytanie dziwne ? Wcale nie chodziło mi o twój model ,tylko modelarstwo ma uczyć historii, przyznasz że młody modelarz pojmie tą historię nieco opacznie. Model jest sklejony dobrze tyle że SF pozdro eljazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Modelarstwo ma uczyc historii"- ale sie usmialem. To moze kolega poda liste co mozna lepic a co nie. Cloner nie zwracaj na to uwagi, model super tylko zdejmij te liscie. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

O widzę, że się awantura rozkręca... znowu Jako, iż modele Clonera są pomysłowo wykonane, a że jesteśmy właśnie na forum modelarstwa plastikowego to pozwolę sobie na wypowiedź. Otóż współczesne (czyt. nowoczesne) modelarstwo opiera się nie na zgodności z historią, a właśnie na wyobraźni i kreatywności twórców. I nie mówię tu o pojeździe kolegi forumowicza. Wystarczy, że spojrzymy na pierwszy lepszy magazyn modelarski, jakieś forum, bloga, czy galerię. A nawet jak wybierzemy się na konkurs modelarski, czy to krajowy czy zagraniczny. Co możemy zauważyć ? Sposób malowania modeli, czy któryś jest pomalowany kolorem panzergrau (w rozumieniu: niemieckie do 1943) jak miało to swoje odwzorowania w historii ?? Otóż nie, co najwyżej panzergrau jest użyty jako podkład. Także błagam i apeluje... .

Kolegę Eljazz'a rozumiem, ale wypowiedzi są już nie na czasie względem aktualnych trendów w modelarstwie. I tu słowa z książki Miga Jimeneza pt. "F.A.Q.2" zdają się być prorocze: nasz kraj dopiero raczkuje w "świecie" nowoczesnego modelarstwa.

 

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie "dziwadła" rozwijają się coraz lepiej... Moim zdaniem miło zobaczyć coś innego niż np. setną Panterę. Co do mądralińskich typu "eliazz" to jeśli chce mogę podesłać mu fotki takich dziwaków, że poczuje się jak "Alicja w krainie czarów". Modelarstwo jest pewną dowolnością oczywiście przy zachowaniu odpowiednich ram, nie ustawimy 88mm na Opla Blitza z wiadomych względów... "Cloner16" ma prawo tworzyć i pokazywać na forum co chcę i krytyka typu co Ty pokazujesz jest zbędna i irytująca. Nie chodzi tu o krytykę Twojej osoby "eljazz", nie jest to też "kółko wzajemnej adoracji" tylko dajmy ludziom wolność i nie piszmy takich rzeczy. Znam wielu bdb modelarzy którzy nie publikują na forach właśnie przez takie wypowiedzi jak np. "zbyt rdzawy tłumik" "zbyt przykurzone koło"...

 

Żeby podnieść ciśnienie- zrobiłem lata świetlne temu podobne coś tylko, że z mniejszą kopułą

 

P1010032-1.jpg

 

Pzdr

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie Bardzo fajny temat się rozwija .Jeśli obędzie się bez darcia szat i skakania sobie do oczu Moje skromne zdanie- eljazz, też bym chciał żeby modelarstwo uczyło historii ale jak inne dziedziny życia także ono ciągle się rozwija. Takie o którym piszesz może już funkcjonować chyba tylko w dziale "redukcyjno-historyczne". Osobiście jestem zwolennikiem takowego i swoje modele staram się budować na podstawie zdjęć. Co do modelarstwa Clonera 16. Też jest fajne Nie uczy historii ale rozwija wyobraźnie, zdolności manualne i co najważniejsze- sprawia przyjemność tworzącemu a o to chyba chodzi w naszym hobby? Swoją drogą czy sklejony zgodnie z dokumentacją techniczną model i pomalowany w zupełnie abstrakcyjne kamo różni się czymś od "nieprawdziwków' Clonera16? Według mnie nie. Pierwowzór ani jednego, ani drugiego nie istniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przeczytałem uważnie wszystkie posty, i stwierdzam że chyba jestem z innej epoki a że jak piszecie modelarstwo się zmienia to tacy jak ja powinni zejść ze sceny ponieważ raczej nie zmienię zdania na temat modeli budowanych bez ograniczeń. Chciałbym być dobrze zrozumiany podziwiam wkład pracy, wykonanie, malowanie ale samą konstrukcję nie .Wybacz cloner 16 tak to już jest.

MWALLO bardzo źle mnie oceniłeś nigdy nie uważałem się za "mądralę" przykro mi że tak to odebrałeś.

Panie Kwak uśmiałem się z pana "inteligentnej" uwagi na temat związku historii z modelarstwem, nie wiem jak pan zaczyna sklejać model bo ja od szukania jakichkolwiek wiadomości, i to jest właśnie obcowanie z historią. Za całe zamieszanie przepraszam eljazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przeczytałem uważnie wszystkie posty, i stwierdzam że chyba jestem z innej epoki a że jak piszecie modelarstwo się zmienia to tacy jak ja powinni zejść ze sceny

Z całym szacunkiem kolego eljazz ale nie zgadzam się z tym stwierdzeniem. Też najbardziej odpowiada mi najbardziej modelarstwo redukcyjno-historyczne ale nie mam zamiaru schodzić zez sceny z powodu istnienia modelarstwa sf . Wręcz przeciwnie. Staram się propagować jak najbardziej modelarstwo historyczne wśród młodych szczecinskich adeptów sztuki modelarskiej uczulając ich na zgodność merytoryczno-historyczną i budowanie modeli na podstawie zdjęć i dokumentacji.

Modelarstwo ma uczyc historii"- ale sie usmialem.

Kolego Kwak może się zdziwisz ale takie modelarstwo jak opisane powyżej uczy historii .

Inna sprawa że nikt nikogo nie zmusza do tej kategorii modelarstwa i nie robi żadnych list co można kleić a czego nie. Z poważaniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie możemy przyjąć do wiadomości, że jest wiele stylów uprawiania modelarstwa i każdy wybiera taki, który mu najbardziej odpowiada? modelarstwo to tak szeroka dziedzina, że każdy znajdzie w niej własną ścieżkę. osobiście wybieram podejście redukcyjno - historyczne, ale takie nieprawdziwki są ciekawą odpowiedzia na pytanie "co by było gdyby?" i niekoniecznie zwiastują koniec modelarstwa lub degenerację naszego hobby. z przyjemnością obejrzałem, w przyszłości proponuję do tytułu wątku dopisać literki s-f (obie są ważne, nie tylko fiction ale także science). przed Wigilią życzę życzliwosci dla wszystkich rodzajów modelarstwa, nawet takich, z którymi się nie zgadzamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie było by sprawy ,gdyby autor wyraźnie zaznaczył,że to konstrukcja fikcyjna.

Od pewnego czasu coraz częściej pojawiają się modele takich pojazdów ,czyżby niemiecka pancerka w modelarstwie przeżywała kryzys?! Znudziły się już" Pantery i Tygrysy"???

Taka tendencja chyba się utrzyma ,częściowo dzięki panom bawiącym się w tzw ."grupy rekonstrukcji historycznej " Co jakiś czas oprócz oryginalnych odrestaurowanych pojazdów ,owe grypy prezentują "dziwadła " np :"Panterę" ,która została zbudowana na kadłubie T-55 i Panterą być nie może !!!

Denerwuje fakt ,że nie jednokrotnie członkowie takich grup biorą aktywny udział w rekonstrukcji oryginalnych pojazdów z danej epoki ,a nie przeszkadza im to w niszczeniu pojazdów współczesnych ,żeby zrobić jakąś namiastkę ,która nigdy nie zastąpi oryginału.

Poza tym Koledzy modelarze przypuszczam ,że "burza " tak na prawdę rozpętała by się gdyby któryś z nas zaprezentował model pojazdu fikcyjnego w barwach Polskich z okresu wrześień39.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.