Skocz do zawartości

Tiger I early version 1/35 Academy


Darthradi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Chcialem sie pochwalic moim nowym modelem Tiger I early version w skali 1/36 Academy.

no cóz jest to mój pierwszy model czolgu, do tej pory bawilem sie tylko samolotami:).

Jest to takze moja pierwsza diorama, wiem ze w porównaniu do innych modelarzy moja

wyglada tak sobie no ale od czegos trzeba zaczac. Model jak widac jest pobrudzony

blotkiem czyli mieszanka sody z farba. probowalem zrobic cos na ksztalt mokrego blota

dlatego miejscami sie swieci. Zimerit robiony wlasnorecznie z tzw. gliny modelaraskiej.

Gline nakladalem palcami na model a potem odciskalem wzór zimeritu specjalnie zrobionym

narzedziem. Przdtym jednak warto nalozyc na model cienka warstwe szpachli zeby glina lepiej

sie trzymala. Model malowany aero nie jestem pewien czy kamo odpowiada orginalowi no ale

jak powiedzialem to moj pierwszy model czolgu, zdaje sobie tez sprawe ze popelnilem

troche bledów no ale cóz nastepny bedzie lepszy:). ogolnie model Academy jest ok ale gaski

to byl koszmar, zarówno do malowania jak i zakldania na kola bo za cholere nie chcialy pasowac.

No wiec to tyle zapraszam do galerii i nie badzcie zbyt okrutni w krytyce.

 

 

DSC05195.JPG

DSC05196.JPG

DSC05198.JPG

DSC05199.JPG

DSC05200.JPG

DSC05203.JPG

DSC05204.JPG

DSC05205.JPG

DSC05208.JPG

DSC05209.JPG

DSC05212.JPG

DSC05214.JPG

DSC05215.JPG

DSC05216.JPG

DSC05218.JPG

DSC05221.JPG

DSC05226.JPG

DSC05227.JPG

DSC05228.JPG

DSC05230.JPG

DSC05231.JPG

DSC05232.JPG

DSC05234.JPG

DSC05235.JPG

DSC05237.JPG

DSC05238.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będe pierwszy. Widzę że kolegę lekko poniosło . Oznaczenia 2 dywizji na jednym czołgu plus trafienia Wittmana na lufie to lekkie przegięcie . Myślałem że koledzy od samolotów dbają o merytrykę oznakowań. Zimmerit zdecydowanie za gruby. I trochę się obawiam o jego trwałość. Glinkę powinno się wyżarzać żeby stwardniała co w tym przypadku jest niemożliwe. Kalki nie siadły i świecą. Jak na mój gust trochę przesadzone brudzenie ale to już kwestia gustu. Ogólnie jak na 1 pancerny nie jest źle. Trochę praktyki, pancernej techniki, wiedzy merytorycznej i będzie git. Witamy wśród pancerniaków i do pracy nad następnym modelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok poprawie sie:) oznaczenia dalem bo sa bardzo fajne i nie moglem sie oprzec.

Tak myślałem . Po sterylnym lotnictwie w pancerce można sobie ulżyć. Tylko przy następnym modelu jak popuszczasz wodze fantazji i nie robisz repliki zgodnej z oryginałem lub chociaż z instrukcja to dopisuj że to s-f. Nad poprawnością wykonania tigera czuwa kilku kolegów i opinie mogą być niezbyt pochlebne . Zresztą w przypadku innych maszyn też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że Tygrys jako pierwszy model to tylko nie mój pomysł. Ja jeszcze dołoży ukształtowanie gąsienic. Wiem że ciężko ci się je montowało ale za kołem napędowym powinna opadać a nie się wznosić. Ale ja swoje przegiąłem w drugą stronę. Jak na pierwszy to nie jest źle, były gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie pojechałeś oznaczenia na wieży z Das Reich na kadłubie LSSAH ,samo kamo wydaje śię być prawidłowe dla Das Reich z Bitwy Kurskiej natomiast zimmerit trochę nieporozumienie, no i to pomieszanie oznaczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi oprócz tych odznaczeń, kotek bardzo się podoba.Powiedz jak ze sklejalnością,bo na dzień dziecka planuję taki kupić

 

 

Sklejalnosc calkiem w porzadku, ale kiedy dojdziesz do kól i gasienic zaczyna sie tortura;-).

gasienice za nic nie chcialy pasowac na kola. Dopiero po dwoch dniach udreki udalo mi sie je

zalozyc. Wiec lepiej od razu kupic gaski osobno i dobrej jakosci bo te sa gumowe i

nie leza jak trzeba no i farba mi z nich odlazila;-(. A tak wogóle czy ma ktos jakis sposób na malowanie gumowych gasek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.