Skocz do zawartości

[RS] Panzer I Ausf. A Late [Tristar, Friulmodel][1:35]


Dumo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Z miłą chęcią przedstawiam swój najnowszy model,

zestaw to Tristar z gąsienicami Friulmodel.

Składalność bardzo dobra choć szczegół jest marny.

Trafiłem go w naprawdę niskiej cenie dlatego się

skusiłem. Cała winietka zrobiona w ponurym, mrocznym

stylu i mam nadzieję że będzie tak odebrana.

 

Pierwszy raz zrobiłem odpryski na lakier do włosów,

nie wiem czy jestem pionierem czy nie ale były to

moje pierwsze aż tak skomplikowane różnokolorowe obicia.

W warsztacie sporo ludzi nie wierzyło że się uda ale bez

problemu wybrnąłem i całość się zgrała.

 

Model w całości malowany farbami Vallejo AIR,

modulacja 3-kolorowa, płukanki, wash'e, biedronki

to farby olejne van Dyck'a i Phoenix. Brudzenie to

pigmenty Mig'a i Vallejo. W tym modelu nie użyłem fixera

żeby pigmenty mi nie pozanikały i na koniec nałożyłem

lekką mgiełke lakieru matowego.

 

Figurki zmalowane przez mojego nadwornego figurkowca

Daniela Sarnowicza, który się świetnie sprawił.

 

Tak na koniec powiem że jestem w miarę zadowolony z

modelu chooociaż po tym doświadczeniu zaczęły mi

się podobać te małe szkraby.

 

Na początek mały fotomontaż:

 

9-8.jpg

 

A teraz do rzeczy:

 

1-14.jpg

 

2-14.jpg

 

3-13.jpg

 

4-12.jpg

 

5-14.jpg

 

6-12.jpg

 

7-13.jpg

 

8-10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się bardzo podoba ,może trochę za bardzo upierdzielony tym piachem jak CATepilar na budowie a najbardziej wpadły mi w oko gąski ,są niesamowicie realistyczne ,to friule jak dobrze pamietam ,powiedz jak ze spasowaniem na koła bo mój juz kilka lat stoi bez butów/w zestawie miałem dragonowskie ale cieprpliwości zabrakło mi prz 10 ogniwie w tym kilka pękniętych/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie się doczekałem mimo tych srebnych gąsek ;) model wygląda rewelacyjnie zwłaszcza z tą ponura podstawka.

P.S

Dobrze że wyszły cienie na figurkach bo się już bałem że były za słabe, a styl Jacksona mnie pozytywnie rozwalił Brawo !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie bardzo fajny model. Fajnie wyszedł Ci kolor bazowy. Do gustu przypadło mi też kurzenie, zwłaszcza płyta silnikowa. Podstawka pod model dość minimalistyczna, ale fajnie komponuje się z pojazdem.

Dwie uwagi od mnie: jak już wspomniano wcześniej za bardzo wytarłeś gąsienice no i jak dla mnie krzyże i numery są nieco za czyste, zwłaszcza na tle okurzonych płyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Rafał w ogóle nie jestem zaskoczony tą pracą... ponieważ jest kolejną twoją która mi się bardzo podoba.

W prawdzie nie lubię tej konstrukcji ale zmalowana i "upiększona" pierwsza klasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczny szkrabik , przemawia do mnie szczególnie zawieszenie oraz wydechy .

Troszkę już mniej srebrne gąsienice .

Ale jest coś co straszliwie daje po oczach to wieżyczka .

Tworzy duży kontrast do usfionej i stonowanej pigmentami wanny poprostu tutaj nie pasuje .

No i te odbicia światła w niej oj oj ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość jest pokryta satyną dół się mniej błyska bo jest po prostu brudny. Co do czystych krzyży kurdę nie potrafiłem sobie poradzić starałem się przy brudząc je aerkiem i biedronkami a nadal były jasne.

 

Gąsienice niestety nie są srebrne, są pokryte czernią i bardzo lekko przetarta papierem, niestety wina fotek.

 

Chyba sobie uzbieram kaskę na jakiegoś panzer I z dragona tym razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun! Bardzo podobają mi się ślady kurzu. Powiedz proszę, czy efekt wilgotnego kurzu uzyskałeś stosując ciemniejszy kolor pigmentu, czy może leciałeś tym samym jasnym pigmentem z jakimś magicznym dodatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę że się spodobał.

 

Szacun! Bardzo podobają mi się ślady kurzu. Powiedz proszę, czy efekt wilgotnego kurzu uzyskałeś stosując ciemniejszy kolor pigmentu, czy może leciałeś tym samym jasnym pigmentem z jakimś magicznym dodatkiem.

 

Na koniec założyłem cienką warstwe lakieru satynowego właśnie po to aby z lekka ściemniały. Nie za uzo żeby pigmenty nie zanikły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.