Skocz do zawartości

PzBeobWg III - Dragon, Aber, Friul, RB, Tamiya... - 1/35


elrogalo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W skrócie: model pojazdu obserwacyjnego artylerii na podwoziu "Trójki" H. W nomenklaturze niemieckiej Panzerbeobachtungswagen III Ausf. H (SdKfz. 143). Model Dragona, uzupełniony o dedykowane blachy Abera, lufę KM-u z RB-Model, gąsienice Friula, załogantów, kanistry i beczki z Tamiyi.

 

Właściwie to galeria powinna mieć tytuł "Czy mnie jeszcze pamiętasz?" i dotyczyłby on zarówno samego modelu, który gościł tu na warsztacie prawie trzy (sic!) lata temu, jak i mojej skromnej osoby. Tak, czy owak: czoł(gi)em drodzy Koledzy po dłuższej nieobecności i do rzeczy.

 

Warsztat poniewiera się jeszcze po zakurzonych krańcach Modelworku i jest TU do obejrzenia, gdyby ktoś chciał. Jeśli ktoś nie ma ochoty, to w ramach tak zwanego "previously" (bo jak wiadomo, każdy porządny serial musi mieć "previously") przypomnę jedynie, że szło mi dość dobrze, aż pewnego ranka utopiłem model w podkładzie Gunze nakładanym z puchy, bo się z nim (z podkładem) nie dogadaliśmy jak należy. Udało mi się co prawda zmyć praktycznie całość tej kaszany, ale straciłem po tym cały zapał i model wylądował w pudle na, jak mi się wtedy zdawało, dożywocie.

Po mniej więcej dwóch latach wpadł w moje ręce czarny podkład Vallejo i szukałem jakiegoś królika doświadczalnego, żeby sprawdzić co to w ogóle jest warte. No i znalazłem tego Panzerbeobachtungswagen'a. Wystarczyło podoklejać pourywane w przechowalni blaszkowe drobiazgi i można było zacząć testy. Sam podkład mnie nie zachwycił do końca, choć ma jedną zaletę - brak smrodu. Właściwie, to w ogóle nie ma zapachu. Innych zalet nie widzę, a nieistniejąca szlifowalność (który to mankament odkryłem dopiero na innym modelu) praktycznie dyskwalifikuje dla mnie ten produkt jako podkład.

Wracając jednak do modelu - całość wyglądała na tyle dobrze, że postanowiłem dokończyć "dzieła". Żeby mu było weselej (temu pojazdu), dołożyłem mu jeszcze dwóch załogantów z zestawu Tamki. Figurki może nie powalają detalem, ale jak na moje zdolności figurkowe są w sam raz. Kupowanie lepszych byłoby marnotrawstwem. Do tego trochę bambetli na podstawkę, także z zestawu Tamki i gotowe. Jak wyszło możecie sami ocenić na poniższych zdjęciach.

 

igp7138a.jpg

 

igp7145a.jpg

 

igp7144a.jpg

 

igp7143a.jpg

 

igp7142a.jpg

 

igp7141a.jpg

 

igp7140a.jpg

 

igp7139a.jpg

 

igp7149a.jpg

 

igp7148a.jpg

 

igp7147a.jpg

 

 

Oglądając zdjęcia widzę, że to i owo można by jeszcze poprawić, ale raczej zostanie tak jak jest, a wnioski zastosuje się przy kolejnym ulepku, czyli, biorąc pod uwagę ilość wolnego czasu, jakim dysponuję - za kolejne trzy lata

 

Czołgiem!

Marcin

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze.

 

niestety w zasadzie do przemalowania, bo kolor uniformów niewłasciwy..

 

To znaczy? Nie trafiłem w odcień zieleni? Korzystałem z gotowców Vallejo dla hiermańskich sałdatów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor na naramiennikach jest nieodpowiedni.Biały miała piechota-tu powinien być czerwony.

Pozdrawiam

 

Zgadza się, zwrócono mi na to już uwagę na innym forum. Naramienniki to kalkomanie z zestawu Tamiyi, nie było wsród nich artylerii, więc na czuja skorzystałem z piechocińskich. Tym razem czuj zawiódł. Bywa i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.