Skocz do zawartości

T-72 Tamiya 1:35


Tomek Mroczkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od razu we wstępie napisze, że to model na konkurs forum.modelarstwo.org.pl

 

Czołg MIAŁ przedstawiać konkretny egzemplarz jednak zrezygnowałem z powodu niejasnego malowania (czyt. rozkładu plam), niestety, wyszedł po prostu T-72M1 z oznaczeniami 9 Brygady Kawalerii Pancernej z Braniewa. Cóż dodać więcej? Starałem się a wszyło to co widać, rewelacji nie ma. Nie stosowałem żadnych dodatków (pusty portfel). Farby bo czarny Revella 9, Humbrola 159 i 70. Aczkolwiek zieleń myślałem, że wyjdzie bardziej oliwna, pomyliłem się.

 

Tu na początek rodzinka z właśnie 9BKPanc.

P4080888.JPG

 

Tu już sam T-72

P4080882.JPG

P4080907.JPG

P4080914.JPG

P4080906.JPG

P4080897.JPG

P4080910.JPG

P4080911.JPG

P4080916.JPG

P4080917.JPG

P4080918.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek powiedz jak robiłeś znaki oznaczeń priorytetów drogowych. Domyślam się że to pewnie kalka od Mańkowskiego. A model bardzo ładny. Tamiya to jednak Tamiya. Póki co nikt chyba nie wypuścił lepszego w plastiku. Ja swojego teciaka robiłem ze zwezdy i jest w lubelskim malowaniu. Fajny ten zestaw na pierwszym zdjęciu, T-72, BRDM i BWP. Też mam taki chęć zrobić z Lublina i Goździka z Chełma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalkomanie zamawiałem prywatnie, wtedy projekt kalkomanii do Polskich pojazdów pana Mańkowskiego dopiero powstawał. A same znak to wybite w plastikowych płytkach kółka przy pomocy rurki o odpowiedniej średnicy (w moim przypadku 6mm). Niestety rurka mi się zniszczyła i szukam teraz czegoś innego do wybijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w 35 z tego co wiem modelu nie ma jeszcze, ale nie masz co pisać za "moich czasów" bo 660 do dziś siedzą w jednostce

 

W końcu jest to jednostka tzw. "pierwszej kolejności zużycia".... Po co inwestować w sprzęt.... Choć prawdę mówiąc za "moich czasów" były już starutkie, a od mojej służby minęło ponad 15 lat, więc liczyłem po cichu, że może na jakiś nowszy demobil z likwidowanych jednostek wymienią.

 

W każdym razie służbę niezależnie od wszystkiego miło wspominam, zwłaszcza strzelanie granatami nasadkowymi z Goździka.

 

A tutaj wspominkowa fotka z Dywizjonu Artylerii Samobieżnej. Rok 1998 - tak zwane "złote rejony" i ja w roli dostarczyciela piasku - powszechnego w tym czasie środka do mycia korytarza...

 

wojsko1001_zpse0fb3caa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lamperia chyba we wszystkich jednostkach taka sama

W 5 Pułku Artylerii z Sulechowa była identyczna na tej samej wysokości,nawet piękne łuki w futrynach identyczne i podłoga....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, w jednostkach MSW( WOP) była żółto-sraczkowata z zielonym brudnikiem przy podłodze,ale za to w Lubuskiej Brygadzie WOP w Krośnie Odrzańskim,były identyczne płytki podłogowe( do dzisiaj pamiętam tą pianę i trampkowanie ) co do 72-ki super, chociaż bez n-ru taktycznego tak jakoś łyso wygląda Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model fajny. Raz że Tamiya, dwa, że w barwach 9BKPanc. Tomek, jeszcze powinieneś zrobić otwory w błotnikach. Ich brak, mnie po prostu kuje w oczy. W naszych wozach są puste otwory, a np. w fińskich montowano w nich na czas przejazdu po drogach publicznych światła pozycyjne i kierunkowskazy. Podpowiem Ci, że te otwory trzeba zrobić na błotnikach w miejscach, gdzie wytłoczony jest prostokąt, po rogach, tego prostokąta.

 

Pozdrawiam.

Maciej BUDYŃ Bedyński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imek46 napisał:

Te otwory są w wszystkich teciakach używanych w Wojsku Polskim czy tylko z Braniewa.

 

Są we wszystkich. Nawet w T-90 (wczesnych serii i te przerobione z T-72). Po prostu "sowieci" jak projektowali ten wóz tak to wymyślili. Chyba armia węgierska też ma zakładane światła mijania i kierunkowskazy, tak jak Finowie. Wszystkie wozy z rodziny T-72 mają te otwory w błotnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna siedem-dwójeczka. Widziałem już kilka razy braniewskie teciaki na orzyskim poligonie i malowanie mają delikatnie inne od orzyskich czołgów. W rozkładzie plam przeważał kolor czarny i brązowy z kolei zielono na pancerzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.