Skocz do zawartości

1/72 T-3 75mm czyli StuG III G w LWP - Revell GALERIA


MrDyzio

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie po przestojach polski Stug dojechał do galerii. Model Revella, metalowa lufa RB/JB Models, siatki z Voyagera, figurki przerabiane we własnym zakresie (MIG, Preiser, Revell). Ziemia z pigmentów, trawa SilFlor i Polak, krzaki własne.

Warsztat TUTAJ

Fotki, jak zwykle, robione późną porą przy sztucznym świetle.

 

DSC_9881_zpsb128162c.jpg

DSC_9885_zps6200eb4f.jpg

DSC_9890_zps6ef522e1.jpg

DSC_9886_zps3d9c9b1a.jpg

DSC_9889_zps0f096e92.jpg

DSC_9901_zps6d2889e8.jpg

DSC_9902_zps6c1840d0.jpg

DSC_9888_zpscc9217e6.jpg

DSC_9891_zpsb5bf21a3.jpg

DSC_9882_zpsa2e7e750.jpg

DSC_9877_zps12e48e61.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha nawet nie wiedziałem że mieliśmy Stuga, po prostu nie widziałem zdjęć. Model i scenka bardzo mi się podobają, tylko pojazd jakiś mało upaćkany. Ogólnie scenka całkiem fajna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie się zlitowałeś. Bardzo fajnie. Trawa super. Kompozycja też. Krzaczor też niczego sobie. Gratulacje

Teraz nie wiem czy wolę Hetzera czy tego.

 

A jakoś tak nie było czasu wrzucić fotek Cieszę się, że przypadł do gustu

Ja lubię oba

 

Lajkuje - bo niby Niemiec a Polak/z kuricą/...

 

No i fajnie, że się podoba

 

Ha nawet nie wiedziałem że mieliśmy Stuga, po prostu nie widziałem zdjęć. Model i scenka bardzo mi się podobają, tylko pojazd jakiś mało upaćkany. Ogólnie scenka całkiem fajna

 

W 1945 5 dywizjon artylerii samobieżnej 6 Dywizji Piechoty posiadał tylko i wyłącznie zdobyczne pojazdy, jako ze nie otrzymał przewidywanych SU-76. Posiadał na stanie: 3 szt StuG III G, 3 szt Hetzer, 1 szt PzKpfw IV J i 1 szt transportera EPA (Marder III pozbawiony działa i osłony). Wszystkie pojazdy zostały wyremontowane przez polski 24 batalion naprawy czołgów w okresie marzec-kwiecień 1945.

Fotek Stugów brak, ale są numery fabryczne: 106704, 106811, 107939. W tej samej jednostce były też 3 Hetzery. Numery fabryczne Hetzerów: 322549, 323339, 323358.

Są 2 zdjęcia Panzera IV, powojenne już, zrobione w Poznaniu w 1948, ostatnio opublikowane w publikacji Archeologia Wojenna Tom 3 z 2013 roku.

5 Dywizjon nie zdążył podobno wziąć udziału w walkach, stąd też model przedstawia pojazd mało styrany, krótko po remoncie.

Ciężko by było uzasadnić upaćkany po pachy pojazd w maju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawa rzecz i dobrze zrobiona. jak na mój gust to dolna część pojazdu coś za czysta jest ale to już twoja wizja. przybył Ci naprawdę ładny pojazd do kolekcji, czekam na następne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawa rzecz i dobrze zrobiona. jak na mój gust to dolna część pojazdu coś za czysta jest ale to już twoja wizja. przybył Ci naprawdę ładny pojazd do kolekcji, czekam na następne.

 

Dzięki Andrzeju Tak jak pisałem wcześniej, uznałem że nie za bardzo miał okazję się upaćkać skoro nie wziął udziału w walkach po remoncie.

 

pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panie Dyzio - Gratulacje. Mam nadzieję, że i ten model przyniesie jakieś nagrody na jankeskich konkursach i wystawach

 

Dzięki Skoti No i wykrakałeś, czyli pierwsze koty za płoty

 

DSC_9863_zpsed99f908.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie Cieszy mnie, że moja wizja Stuga przypadła Wam do gustu.

 

Krzysztof, niestety nie ma szans na moją fotorelację, gdyż większość mojego czasu pochłonęły obowiązki sędziowskie

 

Niektóre modele można podejrzeć na naszej stronie klubowej:

http://novaipms.org/html/gallery.php

 

Pierwszy folder w lewym górnym rogu - Model Classic 2013 (05/11/2013)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie mi bliski temat, bo 6 Dywizja Piechoty to protoplasta 6 Pomorskiej Dywizji Powietrznodesantowej, 5dam (dywizjon artylerii mieszanej) czyli w prostej linii spadkobierca 5 dywizjonu artylerii 6DP padł ofiarą kadrowców dopiero w 1991r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie mi bliski temat, bo 6 Dywizja Piechoty to protoplasta 6 Pomorskiej Dywizji Powietrznodesantowej, 5dam (dywizjon artylerii mieszanej) czyli w prostej linii spadkobierca 5 dywizjonu artylerii 6DP padł ofiarą kadrowców dopiero w 1991r.

 

Cieszę się, że przypadł do gustu. A przy okazji czegoś się dowiedziałem bo do tej pory nie miałem pojęcia o tym, że 5 dam wywodził się z tej jednostki.

Jakiś czas temu popełniłem jeszcze jednego zdobyczniaka z tego samego okresu - do podejrzenia GALERIA i WARSZTAT.

 

Planuję jeszcze dwa zdobyczne pojazdy z 5 dywizjonu artylerii... może jeszcze w tym roku, jak junior pozwoli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.