Skocz do zawartości

Cromwell VI 1.D. panc. 1:35


MichalZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,Dziś do zaprezentowania mam Cromwell-a VI , w barwach 3 Szwadronu 10 Pułku Strzelców Konnych,1 Dywizji Pancernej z okresu walk o Francję 1944, pojazd zbudowany na bazie zestawu Tamiya Centaur C.S , kilka przeróbek było .... , model wzorowany na zdjęciu . A tak oto wyszedł....

 

20140823_082110_zps47e34be8.jpg

 

20140823_082139_zps5076a277.jpg

 

20140815_191338_zps78c5bb35.jpg

 

20140815_191321_zps81059ad1.jpg

 

20140815_191308_zpsaff3a86d.jpg

 

20140823_082159_zps640abed4.jpg

 

20140823_082244_zpsc9873a72.jpg

 

20140823_082402_zps933e4375.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to chodzi

Według mnie- można popracować jeszcze nad śladami eksploatacji...

Ciekawi mnie jeszcze to zdjęcie, na którym się wzorowałeś... Czy widać tam osłonę wlotu powietrza nad górną pokrywą silnika .... Czy to Twój "patent"?

Modelik niczego sobie: sklejony czysto i... co ważne, nie powiela schematu. Rozumiem, że prawidłowe koła jezdne wziąłeś z Cromwella IV...

Pozdrawiam!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

10HRR_05_zpsdb495ffa.jpg

nie, koła zestawowe szpachlowałem ;)

to jest zdjęcie tego konkretnego egzemplarza ,

model tak naprawdę ma tylko lekkie błotko na kołach( nie w oryginale a na moim ) , i delikatny kurz po całości, nawet na zdjęciu widać że ... nie jest zbyt spracowany, ciekawy jest brak lamp,osłon lamp(pustka na przedniej płycie czołgu) , odwrócona łopata, dziwnie przeniesione miejsce anteny i ścięte błotniki ( ciąłem zestawowe) /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tego szukałem

Brak lamp i ich osłon- to dla większości wozów "standard"... podobnie jak pościnane błotniki... Zresztą na zdjęciach z kampanii widać, że większość czołgów je straciła... bądź są niemiłosiernie powyginane.

Zwrócę tylko uwagę na nieprawidłowe miejsce oznaczenia szwadronu na bocznym zasobniku... Pojazd na zdjęciu jest oznaczony nieco inaczej... Podobnie jest z kształtem oznaczenia "45" i symetrią tarczy, na której się znajduje- rozumiem, że to ograniczenie wynikające z dostępnością kalkomanii.

Przygladam się Twojej pracy, bo w planach mam ten wóz...

Pozdrawiam jeszcze raz i kibicuję następnym Twoim pracom!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądało by to nie co inaczej,ale w instrukcji chyba Armo wozy 1944-1946 jest błąd, z samym umiejscowieniem 45 a godła dywizji.,Dałem się złapać na to i później już z oryginalnego oznakowania zostały tylko numer,wgl. W kalkomaniach Armo jest o wiele za mała chusarka .Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na ten kolor finalny tak naprawdę składa się wiele czynników, ale pisząc krok po krok,model bazuje na podkładzie firmy Ak czarnym, następnie położyłem kolor olive drab a później rozjaśniłem go mieszanką olive drab + white , do tego momentu pojazd trzyma się w tonacji oliwkowej , i aby go trochę "za zielenić" na koniec mocną rozpuszczoną farbą j.a green lub olive green z daleka "przelatuje cały model" ,ważne jest aby przy tym pokryć model takim tylko jakby kurzem farby , aby nadać właśnie tą nutkę koloru zielonego ,model był washowany mieszaniną nato green(ak wash) i wash brown olejny (abt.) . Wszystkie Farby oprócz podkładu i washy to tamiye mieszane z lacquer thinnerem , Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Odgrzewany kotlet, ale może komuś się przyda. Buduje ten model w tym malowaniu. Chciałem sprostować info co do kół i bandaży. Jak się przyjrzeć dokładniej temu zdjęciu, to koła jednak mają otwory w bandażach gumowych, charakterystyczne dla Centaura. Pojazd był w lekkim ruchu, stąd tylko widać je słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewany kotlet, ale może komuś się przyda. Buduje ten model w tym malowaniu. Chciałem sprostować info co do kół i bandaży. Jak się przyjrzeć dokładniej temu zdjęciu, to koła jednak mają otwory w bandażach gumowych, charakterystyczne dla Centaura. Pojazd był w lekkim ruchu, stąd tylko widać je słabo.

Przyglądam się i przyglądam.... i nie widzę zadnych otworów.

A w którym obszarze zdjęcia są widoczne?

Jezeli "ruch był lekki" byłyby mocno widoczne.

Mój Cromwell VI ma pózniejsze- bez otworów... typu Avon.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pojazd ten poruszał się na kołach z pełnymi bandażami, bez dziur, rhinoceros ma rację, jeżeli naprawdę czołg był w ruchu to był to bardzo delikatny ruch i na pewno otwory były by do wychwycenia .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.