Skocz do zawartości

Pz.Kpfw. VII LÖWE Armory,1:72


Piotr_P

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny ze skończonych modeli.

Model bardzo ciekawy ,niemalże niszowy i do tego.....najgorszy jaki kiedykolwiek miałem w rękach.Totalna wpadka renomowanego producenta.

Zalane kratki,porysowana faktura kadłuba,nic nie pasującego ze sobą.Najgorsze jednak są nieszczęsne gumowe gąsienice,złożone z trzech (!!!!) kawałków gumy,które trzeba kleić na cyjanoakryl.

Zastanawiam się nad zamianą gąsienic od Köenig Tiger`a z Revella.Sęk w tym ,ze są węższe.

Löwe miał mieć gąsienice szerokości 900-1000 mm ,zaś królewski 800 mm.W przeliczeniu na 1:72 to niby niewielka różnica.

 

Model kupa ale koniecznie chciałem go mieć.Oto jak wyszło.

 

DSCF5188_zpsf9xftu1h.jpg

DSCF5189_zpsqcavjxyn.jpg

DSCF5191_zpsfzgvjfr4.jpg

DSCF5157_zpsy97utbdw.jpg

DSCF5159_zps0atdwcbk.jpg

DSCF5164_zpsy8tpfsw6.jpg

DSCF5168_zpsqnelpsxe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż...Löwe to typowy papierowy czołg więc wogóle nie powinno go być

Ciekawy model z tego zestawu zrobił Leonid Postny,zza wschodniej granicy ,choć gąski też zestawów zostawił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie. Nikt nie robi w 72 jakiś fajnych gąsek do tych późniejszych tygrysków. To chyba takie same gąski jak w królewskim..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie teoretycznie nie. Jak pisałem ,Lowe miał mieć szersze 1000mm gąski ,Królewski 800mm.

Super gąsienice robi Armory do Królewskiego oraz OKB Grigorov opisane jako King Tiger/Jagdtiger/Loewe nota bene 800mm. Jest więc plan użycia tych z Revella i zakup np Armory do Króleskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zbadaniu tematu niestety obawiam się ,że będę musiał pozostać przy gumiakach.

Gąski od Revella są węższe i nie pasują na koło napędowe,które jest szersze o jakieś 2mm.

Gąsienice Armory są dopasowane do kół 18-zębowych zamiast 9-zębowych.

Ponoć późniejsze ale ja widywałem zdjęcia King Tigerów na 9-zębowych. Zostaje tylko OKB Grigorov i sprowadzanie bezpośrednio od producenta.

 

Pominę fakt,ze przy próbach z gąskami Revella pourywałem większość kół od Löwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich skromnych doświadczeń wynika, ze gumowe gąski nie powinny być naprężone, bo wtedy się gną na kołach napędowych i napinających. I wole ułożyć je jako luźne i zostawić, niesklejone w całość, niż naciągnąć. A pozostałą szparę można zgubić robiąc pod modelem winete z kawałkiem błota ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż ...pomyśle nad jakąś małą winietką i nieco błotkiem zamaskuję łączenie.

 

Do koła napinającego mam zamiar dokleić w poprzek kawełek plastiku żeby się gąski nie zapadały do środka...

 

Zostały mi też kawałki gąsienic bo Armory jakoś w ogóle nie zwymiarowało ich dobrze to może odleję te 2-3cm odcinki w żywicy.Tylko taka alternatywa została.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup...tylko pomysl nad zaadaptowaniem koła napedowego od King Tigera i masz super model.

Ja za późno nad tym pomyślałem.

Mozesz tez poczekac bo jest w planach jednego z naszych forumowiczow jako nowe wydanie. Ale o tym cicho sza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Model przyjemny dla oka. Ale byłby przyjemniejszy gdybyś nie przekontrastował za bardzo zdjęć. Widzę że levele były podciągnięte do granic możliwości - można to poznać po automatycznym podbiciu Hue/Saturation, z którym polecałbym zjechać na opacity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety moja wiedza na temat wartości w fotografii jest na poziomie noob.

Muszę kupic parę rzeczy np namiot i lampy zeby bylo od czego zaczac bo moje "studio" to tragedia.

Dzięki mimo wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.