Skocz do zawartości

Renault AHN - 1:35 ICM


Marcin M.

Rekomendowane odpowiedzi

Skończony tydzień temu, debiut miał w Chełmży (z wyróżnieniem). Przyjemny w składaniu, zawieszenie delikatne, skrzynka narzędziowa i stopień na klapie wykonane we własnym zakresie. Zdjęcia robione przy świetle dziennym (popołudniowym).

 

P7230155_zpsegpisfdz.jpg

P7230175_zps9g0bmcee.jpg

P7230172_zpsp3qkpa5c.jpg

P7230171_zps0bdpkuwe.jpg

P7230170_zpsxswpdytj.jpg

P7230169_zps3bppbdsl.jpg

P7230167_zpssxfoypmw.jpg

P7230165_zpsxd40kxxt.jpg

P7230164_zpspf1qqwgx.jpg

P7230163_zpsfqokahse.jpg

P7230161_zpsgjq1wz7q.jpg

P7230160_zpsdklesurl.jpg

P7230159_zpsuklkyg8n.jpg

 

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo przyjemny,

 

Zwracam uwagę na 3 rzeczy:

- Szyby wyglądają na oszronione a nie zabrudzone (to duże powierzchnie w tym modelu, może je zróżnicować jakoś?)

- brudzenie burty znika zaraz przy klapie, a powinno być na odwrót (foto 4)

- Opony nie wydają się swoim brudzeniem współgrać z tym świeżym błotem na podstawce, nie mówiąc już o nadkolach i z tyłu i przodu

 

Natomiast zużycie drewna bardzo, bardzo fajne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabina to niezły paskud, szczególnie z profilu. Model mi się podoba, choć budzenie wymagałoby dopracowania. Podłoże wygląda na błotniste, a nadkola czyściutkie. Do tego słabo siedzi w terenie. No chyba że jest to zmarzlina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za komentarze i uwagi.

Założenie było takie, pojazd zakurzony, używany intensywnie, poobijany, nie ubłocony. Stojkovic, klapa nie jest brudzona, przykurzona jedynie i przebarwiona, a przede wszystkim poobijana. Specjalnie dużo tych obić, tam gdzie metal o metal obija, tam też rdza wychodzi.

 

Szyby: czy wszyscy muszą robić te ślady po wycieraczkach, przecież szyby mogą być czyste.

Gdybym zostawił je czyste, podniosłyby się głosy, że auto brudne, a okna nie. Rozmazałem pigment mokrym pędzlem, powinno być ok, nie jest jednolicie.

 

Kabina to niezły paskud, szczególnie z profilu.

Mnie też od razu się spodobała.

Podłoże wygląda na błotniste, a nadkola czyściutkie.

Pierwszy i ostatni raz użyłem samego gipsu na podłoże, od razu wychodziło śliskie i właśnie błotniste. Trzeba odżałować te 20 PLN i kupić paczkę fugi - z drobnym piaskiem sprawdza mi się znakomicie. Nie wiąże za szybko, nie ciągnie i można dość fajnie w niej odciskać ślady.

No chyba że jest to zmarzlina.

Ostatecznie mogłaby być, choć na zimowe zabawy przyjdzie czas. Myślałem o zwykłym twardym podłożu. Jednak chyba przemaluję podstawkę i dam jakieś pigmenty ziemiste.

 

Ale cieszę się, że ogólnie się podoba i że go zrobiłem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd sam w sobie jest bardzo interesujący. Malowanie oraz "brudzenie" również niczego sobie. Moim zdaniem zabiłeś ten model podstawką, która jest utrzymana w bardzo podobnej gamie kolorystycznej co pojazd. To powoduje, że pojazd zlewa się z podstawką, no i przez to jest to wszystko jakoś mało atrakcyjne. Gdyby dodać na podstawkę jakaś trawę, a błoto zrobić zupełnie innej barwy, może dodać jakaś figurkę to może nabrało by to zupełnie innego odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, razem z podstawką wygląda to trochę jakby był wycięty z czarno-białego filmu. Uważam że jakiś detal, w kontrastującym/żywym kolorze by wiele pomógł, czy to na podstawce czy też na samym pojeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Widzowie!

 

razem z podstawką wygląda to trochę jakby był wycięty z czarno-białego filmu.

Niezły pomysł, taki monochromatyczny model, ale zdaje się już ktoś tak robił.

 

Uważam że jakiś detal, w kontrastującym/żywym kolorze by wiele pomógł, czy to na podstawce czy też na samym pojeździe.

Nic na siłę, z założenia miała być to prosta, zwykła ciężarówka. Na jakiejś rosyjskiej drodze.

 

...która jest utrzymana w bardzo podobnej gamie kolorystycznej co pojazd.

Moja wina, że ciężarówka w kolorze panzergrau wjechała na jakąś słabo utrzymaną drogę Gdzie akurat nie było trawy, a błoto było szare?

 

No ale też mnie to męczyło, więc po całości psiknąłem A52 pactry (mud) i dodałem pigmenty. O tyle dobrze, że nie jest już mokro.

P7270178_zpsivyyt2fz.jpg

P7270177_zpswttdzhfu.jpg

 

Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie uwagi. Przydają się one, bo wiadomo na co zwracać uwagę "następną razą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.