Skocz do zawartości

Panzerkampfwagen III - Tamiya 1:35


Daz

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie jakoś nie byłem pewien czy koła są całe metalowe z gumowymi osłonami, które jak się przetrą to odsłonią stal. Gdzieś w necie widziałem zdjęcie ze srebrnymi śladami na kołach jezdnych, ale to może być błąd, dlatego jak coś to mnie poprawcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotter, mi jakoś to sprawnie idzie tak poważnie to ten model zacząłem wczoraj wieczorem, i dziś skończyłem, i nie robiłem go całą noc... tak zliczając czas to około 10 godz. pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daz - maszynka do modeli... Poza tymi bandażami o których było już wcześniej to bardzo fajny. No i formacje grają ze sobą merytorycznie więc cały czas progres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam. Gdybyś nie chciał i miał to gdzieś to byś nie pytał. Inicjatywa była Twoja i chęci też, a źródło informacji w tym przypadku znaczenia nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jakoś nie byłem pewien czy koła są całe metalowe z gumowymi osłonami, które jak się przetrą to odsłonią stal. Gdzieś w necie widziałem zdjęcie ze srebrnymi śladami na kołach jezdnych, ale to może być błąd, dlatego jak coś to mnie poprawcie.

Guma i tylko guma. Stalowy obwód owszem ale w kołach Jgpz IV L70 i tylko przednia para.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Model jest bardzo OK. Walą po oczach te zasrebrzenia i nienawiercone lufy KM.

 

Poza tym, Szanowny Kolego: nie pierdziel że model polepiłeś i pomalowałeś w około 10 godzin! Chyba że jesteś jakimś sawantem jak np: Stephen Wiltshire albo Richard Wawro! Sam lepię modele 1:35 od 24 lat i wiem że samo pomalowanie aerografem niemieckiego kamo, dwu lub trójbarwnego, zajmuje od dwóch do około pięciu godzin. Następne kilka lub kilkanaście godzin pochłania pomalowanie gąsek, łopat i innych dupereli! A potem dodaj jeszcze parę godzin na obicia, brudzenie, Błocenie, kurzenie itp... No i jeszcze musi być czas na to by to wszystko wyschło i nie wycierało się...

Po prostu, masz zrobionych ileś tam modeli i wkładasz je hurtowo na forum...

 

Też prowadzę własną firmę i mam nienormowany czas pracy. Zlepienie modelu zajmuje mi nieraz 2-3 lata, a pomalowanie 3-8-9 tygodni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marioba, to że Tobie zajmuje to tyle czasu nie znaczy że innym też ma tyle zająć. Nie wyskoczyłem z tym czasem jako pierwszy post żeby się chwalić, tylko odpowiedziałem na zadane pytanie, i nigdy wcześniej nie pisałem o czasie wykonania modelu, a jak widać po tym forum zrobiłem ich kilkadziesiąt, bo czas nie ma tu nic do rzeczy, liczy się efekt końcowy . Ten model kupiłem w piątek, w sobotę wieczorem do niego siadłem a w niedziele po południu był gotowy w takiej postaci jak widać na zdjęciach. Ja naprawdę nie mam zamiaru nikogo na siłę przekonywać, napisałem jak jest. Tobie zajmuje to dużo więcej czasu, i OK, pewnie tak jest, a na wyjaśnienie mojego czasu pracy nasuwa się tylko jedno stwierdzenie - widocznie pracuję szybciej niż Ty lub jestem w tym po prostu lepszy. I bez urazy, ale to że jedna osoba wykonuje daną czynność w pewnym określonym czasie, to wcale nie jest to wyznacznikiem dla innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo czas nie ma tu nic do rzeczy, liczy się efekt końcowy

 

Czepiam się! Przekonałeś mnie absolutnie!

 

Przepraszam po polsku z czapką do ziemi i walę się w pierś gołą piąchą!

 

 

Ps. Zrób warsztat z kolejnego modelu. Chętnie popatrzę jak szybko robi się wash, weathering, rainsy i ogólnie brudzing. Mnie to zajmuje cholernie dużo czasu. Używam chemii modelarskiej powszechnie dostępnej w sklepach. Może stosujesz jakieś nowe nieznane mi techniki?

 

 

Jeszcze raz wielkie przepraszam za poprzedni wpis

 

 

I tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marioba, spoko, nie było tematu. Ja do "postarzania" modeli używam filtrów, wash-y, i pigmentów firmy AK i bardzo dobrze się nimi pracuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabójcze tempo! Ja bym tylko więcej wycisnął ze zdjęć co by można lepiej się przyjrzeć efektom.

 

 

Ps. Zrób warsztat z kolejnego modelu. Chętnie popatrzę jak szybko robi się wash, weathering, rainsy i ogólnie brudzing. Mnie to zajmuje cholernie dużo czasu. Używam chemii modelarskiej powszechnie dostępnej w sklepach. Może stosujesz jakieś nowe nieznane mi techniki?

 

Poszukaj sobie "Weathering in One Hour", Mig tam pokazuję na Sdkfz 222 jak szybko to wszystko w godzinkę zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.