Skocz do zawartości

M1A1HA Abrams, Dragon, 1:35 - Barwy Forum


Ostach

Rekomendowane odpowiedzi

barwyforumuj9.png

 

Warsztat TUTAJ

 

M1A1%20Abrams%20096.jpg

Witam.

 

Jest to mój pierwszy czołg w 1:35 i pierwszy czołg od baaaaaardzo dawna, może jakichś 8 lat nawet. Model zrobiony do projektu grupowego Barwy Forum. Jest to model Dragona w 1:35. Zasadniczo nie poddany żadnym modyfikacjom. Spoza zestawu pochodzą tylko podmalowane nieco kartony kupione na allegro no i struny w roli anten. Model w całości malowany pędzlem. Farba bazowa: Revell 88, reszta to emalie i metalizery Model Master. Wash robiony mieszanką czarnego i brązowego Humbrola. O kalkach nie ma co pisać. No to chyba wszystko.

 

Edit:

Ah, no i kilka słów o zestawie. Trafiłem egzemplarz z ekstremalnie wygiętą płytą górną. Dała się wyprostować po zabiegach z suszarką. Generalnie spasowanie nie jest złe. Trochę śladów po wypychaczach ale nic czego by się nie usunęło. Plastik ok, dający się obrabiać. momentami trzeba było porzeźbić. Wnętrze biedne, lepiej tam nie zaglądać. Trochę błędów merytorycznych (nie poprawiałem w sumie), niejednoznaczna instrukcja, za to ładna fakturka powierzchni. Jak za cenę około 70zł model niezły ale to moje zdanie.

 

Oto zdjęcia:

 

M1A1%20Abrams%20101.jpg

 

M1A1%20Abrams%20102.jpg

 

M1A1%20Abrams%20103.jpg

 

M1A1%20Abrams%20104.jpg

 

M1A1%20Abrams%20105.jpg

 

M1A1%20Abrams%20106.jpg

 

M1A1%20Abrams%20107.jpg

 

M1A1%20Abrams%20108.jpg

 

M1A1%20Abrams%20109.jpg

 

M1A1%20Abrams%20110.jpg

 

M1A1%20Abrams%20111.jpg

 

M1A1%20Abrams%20112.jpg

 

M1A1%20Abrams%20113.jpg

 

M1A1%20Abrams%20114.jpg

 

M1A1%20Abrams%20115.jpg

 

M1A1%20Abrams%20116.jpg

 

M1A1%20Abrams%20117.jpg

 

M1A1%20Abrams%20118.jpg

 

M1A1%20Abrams%20119.jpg

 

M1A1%20Abrams%20120.jpg

 

M1A1%20Abrams%20122.jpg

 

M1A1%20Abrams%20123.jpg

 

M1A1%20Abrams%20124.jpg

 

M1A1%20Abrams%20125.jpg

 

M1A1%20Abrams%20126.jpg

 

M1A1%20Abrams%20127.jpg

 

M1A1%20Abrams%20128.jpg

 

M1A1%20Abrams%20129.jpg

 

M1A1%20Abrams%20130.jpg

 

M1A1%20Abrams%20132.jpg

 

M1A1%20Abrams%20133.jpg

 

M1A1%20Abrams%20134.jpg

 

Generalnie z modelu jestem zadowolony. Wiem, że kolor może trochę nie taki jak trzeba ale no trudno Parę miejsc jest nieposzpachlowanych jak trzeba - mea culpa - za mało riserczu.

 

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania.

 

P.S.

Pozwoliłem sobie pożyczyć logo projektu. Jak coś teges to skasuję

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemny. Celowo nie pomalowałeś tylnych świateł?

Co to ma być w tych kartonach? Chyba nie puszki z jedzeniem?

Tak, celowo. Na wielu zdjęciach widziałem zapylone te światła - bądź zamalowane, nie widziałem dobrze. A no i osłony są źle przyklejone, tu zlamiłem, przyznaję się.

Ano mają tam być puszki. Przynajmniej wg napisów. W jednym zrobiłem imitację tych puszek z ramek plastikowych. Wyszło jak wyszło. W jednym kartonie mają być bandaże (wg napisu). Jest tu jakiś błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny po za jedna kwestią, nie usunąłeś śladu łączenia form z karabinu i niestety bije to po oczach.

 

A tak poza tym super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, dzięki za zwrócenie uwagi. Może jakoś uda mi się to poprawić.

 

Miałem chwilę refleksji patrząc na model i naprawdę chcę podziękować wszystkim, którzy pisali tutaj na forum o washu, suchym pędzlu bo te proste techniki sprawiły, że model wyszedł lepiej i fajniej niż gdybym go robił jak wszystkie do tej pory I dlatego jestem tak z niego zadowolony. Dziękuję też Barthassowi i adamkijakowi (nie wiem jak to odmieniać ) za pomoc i rady podczas budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję też Barthassowi i adamkijakowi (nie wiem jak to odmieniać Very Happy ) za pomoc i rady podczas budowy Smile

 

Hah, niema za co Aha, i jeszcze jedna sprawa, którą dopiero teraz zauważyłem , czy pomalowałeś gumowe nakładki na gąsienicach?? Bo na zdjęciach widzę jednolity kolor całej gąski. Niemniej, świetny model , i czekam na kolejne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje udanego debiutu, musisz przyznać ze 1:35 zadzi. Na przyszłość radziłbym najpierw skleic kadłub żeby uniknąć szpar,a także ta "fajka" z tylu

Powinna być trochę lepiej wyszlifowana. Dostałeś więcej pozytywnych ocen niż ja za mój m1 więc jeszcze raz gratuluje.

 

P.S. adamkijak to poprostu moje imię i nazwisko więc "adam" pasuje.

 

Pozdrawiam i czekam na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz przyznać ze 1:35 zadzi
No, 35 kopie w zadek!

 

 

Na przyszłość radziłbym najpierw skleic kadłub żeby uniknąć szpar
Tak, na to już zwracałeś uwagę w warsztacie. Następnym razem inaczej zaplanuję budowę. Cóż, jakoś musiałem się nauczyć robienia czołgów - a że najlepiej się uczy na błędach (szkoda, że musiałem na moich ;) ) to już inna sprawa ;p

 

Kolejnym będzie na pewno Leoś 2A5/6, może EX. Na pewno nie A4 - straszne pudło... Ale to odległa przyszłość. Zaplanowałem kupno aerografu a po drodze jeszcze czeka mnie budowa FW190.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że Twój model mnie zmotywował i gdy go pokazałeś na frum, zaraz odwiedziłem Allegro Smile
No mam nadzieję, że zrobisz lepiej to, co ja skopałem i będziesz tak samo zadowolony jak ja Tylko weź jakiś lepszy zestaw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.