Skocz do zawartości

Yamaha YZR-M1 - TAMIYA - 1:12


DarkWing

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przedstawiam galerię z ostatnio ukończonego modelu .

Warsztat z budowy tu: viewtopic.php?f=88&t=28643

 

Model jest wykonany bez użycia żadnych dodatkowych elementów waloryzujących (tzw stock... czy jak kto woli "z pudła" ). Jedyny dodatek "upiekszający" to .... figurka Valentino Rossiego .

 

Na początek kilka fotek ze zdjętymi osłonami bocznymi...

42.jpg

 

43.jpg

 

44.jpg

 

45.jpg

 

46.jpg

 

47.jpg

 

48.jpg

 

49.jpg

 

50.jpg

 

51.jpg

 

oraz całość z zamontowanymi wszystkimi panelami

52.jpg

 

53.jpg

 

54.jpg

 

55.jpg

 

56.jpg

 

Na koniec motor został przekazany w ręce prawowitego właściciela i mistrza - Valentino Rossi'ego :mrgreen:

57.jpg

 

58.jpg

 

59.jpg

 

60.jpg

 

61.jpg

 

62.jpg

 

Jak widać mistrz jest zadowolony z jazdy próbnej, co wyraża znaczącym gestem, dziękując mi za dobrze wykonaną robotę...

63.jpg

 

Zapraszam wkrótce na moje kolejne relacje z budowy oraz galerie ukończonych modeli. W kolejności Suzuki GSX 1300R Hayabusa oraz Honda CR-211V.

 

Dziękuję wszystkim za uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie i całkiem czysto wykonany model.

Masz nie samowite tempo z tymi motorkami.

 

Dołożę jednak jeszcze dodatkowo dwa słowa.

Widząc że podstawy modelarskie masz bardzo dobrze opanowane dziwi mnie że nie robisz kroku na przód.

Mam tutaj na myśli m.in. działania powodujące że modele wyglądają bardziej realistycznie.

Weźmy np. tę Yamahę.

Bardzo ładny model ale po przyjrzeniu wygląda jednak trochę zabawkowo. To za sprawą m.in. wielgachnych śrubek, braku washa na takich elementach jak chłodnice, silnik nie przytartych tarcz hamulcowych.

Wiem że producent tak konstruuje model że w zestawie jest trochę tych śrubek do skręcenia go w całość jednak przy odrobinie starań da się je wszystkie poukrywać lub zamienić na coś bardziej w skali.

 

Po schowaniu śrubek i zastosowaniu pozostałych wymienionych przeze mnie zabiegów naprawdę można by pomylić ten model z prawdziwym bikiem. A z Valentino to już napewno.

Pozdrawiam i powodzenia

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziękuję bardzo wszystkim za opinie i miłe słowa uznania oraz cieszę sie bardzo, że model się ogólnie podoba .

Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że nie jest on wolny od wad i błędów ale skoro nie są one powszechnie wytykane i krytykowane, to znaczy, że nie są tak bardzo widoczne i rażące . Sam nie zamierzam ich ujawniać ....

 

Szczególne podziękowania dla Kazika za słowa uznania i krytyki. Czuję się jednocześnie zobowiązany do odpowiedzi. Tak więc, wszytskie dotychczasowe modele (motorów) traktowałem jako "szlifowanie" moich podstawowych umiejętności i celowo nie chciałem w nie inwestować, w jakieś dodatki. Powoli jednak dojrzewam i do tego. Mam nadzieję, że jeszcze Hayabusę zrobię "od tak" z pudła, ale już przy Hondzie myślę nad zakupem kilku dodatków. Ostatnio widziałem jak Mr. Jakyll zrobił w swojej Kawie łańcuch i to mnie powaliło na kolana, dlatego napewno zakupię coś takiego:

 

http://www.hiroboy.com/catalog/product_info.php?cPath=26_52&products_id=2360

 

Ciciałbym oczywiście uzbroić model w imitację śrubek, nakrętek itp. Tu jednak problem, bo troszkę się jeszcze w tym gubię i nie bardzo wiem co i jak kupować żeby było dobre . Dlatego prośba do bardziej doswiadczonych kolegów jeśli mogą niech podpowiedzą, polecą konkretne części....

Myślę również, że po zbudowaniu Hondy i osiągnięciu zadowalającego efektu "szarpnę" się na poważnie na model z górnej półki...

 

http://www.hiroboy.com/catalog/product_info.php?cPath=80_73&products_id=3146

 

I tu już napewno nie będzie takiego "szalonego" tempa budowy, jak niektórzy mówią. Aczkolwiek odnośnie tempa... hm... Ostatni model budował się ok. 1 miesiąca. Krótko? Długo? Może nie codziennie była taka możliwość, jednak średnio budowałem go 5-6 godz. dziennie.... Więc suma summarum....

 

Teraz zapraszam do obejrzenia kilku dodatkowych fotek Yamahy na czarnym tle, o które mnie prosiliście. Wczoraj dotarł do mnie arkusz foli samoprzylepnej (czarny mat). Przyznaję, że samo robienie zdjęć jak i efekt końcowy jest super. Zresztą ocenę pozostawiam Wam:

 

68.jpg

 

67.jpg

 

66.jpg

 

65.jpg

 

64.jpg

 

Na koniec jeszcze zdjęcie całej kolekcji (sorry za jakość)

69.jpg

 

 

Pozdrawiam

DarkWing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się. Model bardzo dokładnie i czysto wykonany. Gratuluję!!! Zazdroszczę Ci tempa, w jakim budujesz swoje modele. Zdjęcia też dobrze Ci wychodzą, jednak jak dla mnie zdecydowanie za duże - za długo się ładują.

 

(...) Ciciałbym oczywiście uzbroić model w imitację śrubek, nakrętek itp. Tu jednak problem, bo troszkę się jeszcze w tym gubię i nie bardzo wiem co i jak kupować żeby było dobre (...)

 

Ja na Twoim miejscu zapoznałbym się z ofertą śrubek, nakrętek itp. firmy Tuner Model Manufactory (T2M) - mają ogromny wybór i dość przystępne ceny (Hobbyeasy). Sam głównie z nich korzystam.

 

ps. Co o za gablotki? Jakiej marki? Gdzie się zaopatrujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co o za gablotki? Jakiej marki? Gdzie się zaopatrujesz?

 

Ekspozytory kupiłem tutaj:

http://www.motofanshop.com/ekspozytor-plastikowy-motorbike-1-12-p-2557.html

 

Szukałem długo w wielu miejscach i powiem szczerze, że dość trudno znaleźć coś podobnego w dobrej cenie.... W wyżej podanym sklepie kupowałem raz (od razu 5 szt.) i bardzo długo czekałem na przesyłkę, a kontakt ze sklepem oceniam na -1.. ale nie było wyboru, a poza tym może to był przypadek jednostkowy...

 

Co do tempa sklejania... już wyjaśniałem, a zazdrościć to raczej należy mi pracy Będąc informatykiem i mając "pod opieką" ok 300 komputerów i ich użytkowników można czasami wygospodarować dużo czasu... po pracy....

 

Obecnie zaczynam Suzuki Hayabusę, miało nie być warsztatu ( i nie będzie TU) będzie jednak relacja z jego budowy ale w sąsiednim forum (pwm), model będzie startował w tamtejszym konkursie. Podobny los czeka najprawdopodobniej i Hondę (jak los da to będzie na ten sam konkurs w klasie OPEN). Wszystkich chętnych zapraszam do śledzenia warsztatu. Galerię przedstawię również i tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.