Skocz do zawartości

Żuk KAP 1/43


Messer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na prośbę klienta i kolegi zarazem wstawiam galerię wykonanego na zamówienie żuka. Model pochodzi z serii KAP ( Kultowe Auta PRL ), został przemalowany, zwaloryzowane wnętrze, malowanie pod wytyczne klienta, dodatkowy bagażnik dachowy od podstaw ( miał być taki zużyty i pogięty ).

Dorobiłem trawiastą podstawkę ( trawa do kolejek - różne rodzaje + pigmenty CMK ).

Tak to się prezentuje:

 

galeria10.jpg

galeria1.jpg

galeria.jpg

galeria13.jpg

galeria12.jpg

galeria11.jpg

galeria9.jpg

galeria8.jpg

galeria7.jpg

galeria6.jpg

galeria5.jpg

galeria4.jpg

galeria3.jpg

galeria2.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie

 

Tablica - no cóż, musiałem pójść na kompromis i malować numery

Kołpaki - znalazłem odpowiednie zdjęcie jak już model poszedł do klienta - także nic już nie dało się zrobić

 

Wnętrze - proszę bardzo:

 

watering2.jpg

watering3.jpg

watering4.jpg

watering5.jpg

watering6.jpg

watering7.jpg

watering8.jpg

watering9.jpg

watering10.jpg

watering11.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Messer, własnie ta tablica to mega pozytyw. Pamiętam takie malowane na żykach, nysach czy innych syrenkach bosto, którymi przyjeżdżali rolnicy na okoliczne targowisko. Oddałeś klimat w całości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dziękuje w takim razie za wyjaśnienie i komplement

Wiesz, człowiek tak się przyzwyczaił do kalkomanii jako tablice, że malowanie ( zwłaszcza w tej skali ) uznaję jako kompromis albo już wadę :P

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szoferka czysta, widać że kierowca lubi jeździć w czystości. Za to gorzej z tymi co siedzieli z tyłu. Istne syfiarze :P

Fajnie wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Kołpaczki to żaden problem ,chwila i mogą być czarne ,bo chyba takie były nawet w originale=nie pamiętam .

 

 

P.S Kadzior ja od zawsze dbam o auto ,nawet jeśli to był tylko firmowy Żuczek.A z tył fakt różnych się miało pracowników ,także myślę ze te ...jebany tył oddaje to w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wyszło.

Kolejny dowód, że z gotowca można zrobić coś modelarskiego (a jest tu na forum kilku niedowiarków i przeciwników takiego modelowania).

 

Co do tablic - przy tej skali spokojnie można je drukować na domowej drukarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuje Wam serdecznie za komentarza, a Adminowi za wyróżnienie mojej twórczości "fotką admina" - jeszcze raz dziękuje

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne Żuczydło:) Nastarałeś się przy nim:) Do mnie nawet takie odręczne tablice przemawiają; bo białe miało w zwyczaju z metalowych tablic złazić a pordzewiałe - reanimowało się właśnie ręcznie. Na dodatek to Żuk uspołeczniony - z literą na końcu;)

Jedyne, co bym jeszcze dopowiedział na przyszłość, jakby Cię jeszcze kiedyś na ten samochód (lub na Nysę) skusiło. Żuk miał wyłącznie mocno wygrzbieconą osłonę silnika. Dalej podłoga była zupełnie płaska z długim wystającym drążkiem; czyli nie ma tu czegoś takiego jak osłona skrzyni i wału - to wszystko mieściło się pod podłogą.

Ale - jeszcze raz gratuluję bo i w żaden sposób nie zaburza to pozytywnego odbioru modelu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jednak jedna rzecz która zaburza wygląd tego żuczka. Wycieraczki. W żuku układały się bardzo charakterystycznie: lewa kładła się prawie poziomo, a prawa prawie pionowo przy krawędzi szyby.

http://pasjonatprl.files.wordpress.com/2012/07/c5bcuk_a11b_pasjonat_prl_04.jpg?w=584&h=

Ramiona wycieraczek były różne, niewymienne ze sobą. Zainstalowane dwa takie same wyglądały dziwacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za wszelkie komentarze. Wasze zainteresowanie tematem żuka przerosło moje oczekiwania Jest mi bardzo miło.

 

Wycieraczki fototrawione, widocznie producent zasugerował się fabrycznymi, które podobnie wyglądały - ale uwaga słuszna, dziękuje i zanotuje przy kolejnym zleceniu

 

Napis żuk musiał bym zamówić z fototrawionek - jeżeli będę robił więcej niż jednego żuczka to pewnie się pokuszę o taką waloryzację

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.