Skocz do zawartości

RENAULT 5 Turbo - 1981 Rally Monte Carlo - Jean Ragnotti


subaroman

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam moja kolejna prace, model Renault 5 Turbo z Rajdu Monte Carlo z 1981.

Zestaw bazowy to Tamiya w skali 1/24... i tutaj okazalo sie, ze odwzorowanie modelu wzgledem oryginalu jest bardzo slabe (odkrylem to w momencie, kiedy w zasadzie model byl gotowy). Oklejenie nadwozia bylo niekompletne, lusterka zewnetrzne, fotele i jeszcze kilka rzeczy nie maja nic wspolnego z prawdziwa rajdowka. Odpowiednie kalkomanie uzupelniajace Shunko udalo sie bez problemu zakupic i poprawic karoserie. Dorobilem rowniez brakujaca antene na dachu samochodu. Lusterek i foteli jeszcze nie zmienilem, musze znalezc odpowiednie komponenty.

Pomimo pewnych brakow model swietnie prezentuje sie w kolekcji i doskonale uzupelnia zbior starych, rajdowych maszyn.

Pozdrawiam.

 

5turbo7_zps3f437b83.jpg

 

5turbo6_zps244820e9.jpg

 

5turbo5_zps20541074.jpg

 

5turbo4_zps4b058114.jpg

 

5turbo3_zpsc0a60b9f.jpg

 

5turbo2_zps40252558.jpg

 

5turbo1_zps336bcbc8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kasty sa lakierowane tylko jedna warstwa bezbarwnego. Lakier, ktorego uzywam do malowania, bardzo mocno sie blyszczy bez polerki, po polerce az za bardzo. Moze z tego powodu takie wrazenie. Nie mam problemu z liniami podzialu, ze wszelakimi otworami czy zaglebieniami, elementy typu swiatla czy lusterka ladnie pasuja w miejsca montazu. Wnioskuje wiec, ze lakier chyba jest ok. Czasami udaje mi sie zalac jakis element kasty, wtedy robi sie taka fala lakieru na brzegu tegoz elementu. Ale papier scierny i pasta polerska pomagaja naprawic lakierniczego babola.

 

Dzieki za zainteresowanie i za opinie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej do tego auta mam szczególny sentyment (bo miałem R5 - oczywiście cywil), więc nie chciałem go krytykować.

Ale skoro koledzy wywołali temat połysku, to generalnie wadą znakomitej większości modeli rajdowych jest to, że wszyscy robią je

na wysoki połysk. Tymczasem w rzeczywistości, może 2% aut jest robionych na połysk. Większość aut jest jedynie malowana, bez kładzenia

bezbarwnych lakierów. Największy połysk daje zazwyczaj folia naklejana na auto, co może dawać złudzenie, że całe auto błyszczy się.

Usprawiedliwić można jednak Subaromana bo w tej chwili ocalałe egzemplarze R5 Turbo są w muzeum lub u prywatnych koneserów i tam są woskowane i polerowane, świecąc się jak model Kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niestety nie ma opcji, zeby lakier wypolerowac po czesci slabiej lub mocniej. Poleruje sie calosc. Ja osobiscie lubie takie swiecace sie samochody, czy to model, czy prawdziwe auto.

Nie mniej jednak dziekuje za opinie i w absolutnie nie czuje sie urazony Twoja wypowiedzia. Kazdy ma swoj gust.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem w rzeczywistości, może 2% aut jest robionych na połysk. Większość aut jest jedynie malowana, bez kładzenia

bezbarwnych lakierów.

 

Witam.

O ile mnie wiedza nie myli, to na dzien dzisiejszy wiekszosc farb samochodowych to matowa baza, ktora nalezy pokryc lakierem bezbarwnym, dla jej zabezpieczenia i nadania polysku. Dotyczy to rowniez rajdowek czy wyscigowek, gdzie dla sponsora ogromne znaczenie ma fakt, jak prezentuje sie samochod. Obejrzalem wiele, wiele rajdowek i wyscigowek i przyznam sie, ze im lepsze auto, tym lepsza jakosc wykonania powloki lakierniczej. Niektore auta lsnia jak lustro, poniewaz malowanie dla fachowca nie stanowi zadnego wyzwania.

A z drugiej strony wiekszosc aut jest oklejana folia, ktora to rowniez sie blyszczy. Wiec chyba az takich bledow modelarze samochodowi nie popelniaja.

 

Co do lakieru bezbarwnego, to uzywam farb samochodowych, produktu Du Pont'a. Lakier miesza sie z utwardzaczem, delikatnie rozciencza i maluje. Powloka lakiernicza jest idealna, mozna stosowac na kazdego rodzaju farbe czy kalke. Nie uszkadza innych powierzchni. Polecam!!!

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.klakiernik.pl/pl/p/Lakier-bezbarwny-DuPont-3750S-kpl-1-0,33-L/269

 

Jeśli tak to jaki utwardzacz masz? Szybki czy standard? Ile czasu na schnięcie potrzeba aby można ewentualnie polerować?

 

Uzywam dokladnie takiego lakieru. Jestem bardzo zadowolony. Utwardzacz obecnie mam standardowy, ale szybki sprawdza sie doskonale.

 

Czas schniecia zalezy od grubosci warstwy lakieru i proporcji, w jakich mieszasz lakier. Czasami po dobie lakier juz jest w pelni utwardzony i mozna dalej dzialac. Ja najczesciej zostawiam kaste do wyschniecia na kilka dni, czasem tydzien.

 

 

Jest bardzo ładny, jak to Renault 5. PS: światła przy rejestracji z tyłu nie są czasem obrócone o 180 stopni Tak ma być

 

Swiatla sa odpowiednio zainstalowane, oswietlenie tablicy znajduje sie w tych czarnych elementach. Szkielka to swiatla cofania.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.klakiernik.pl/pl/p/Lakier-bezbarwny-DuPont-3750S-kpl-1-0,33-L/269

 

Jeśli tak to jaki utwardzacz masz? Szybki czy standard? Ile czasu na schnięcie potrzeba aby można ewentualnie polerować?

 

Uzywam dokladnie takiego lakieru. Jestem bardzo zadowolony. Utwardzacz obecnie mam standardowy, ale szybki sprawdza sie doskonale.

 

Czas schniecia zalezy od grubosci warstwy lakieru i proporcji, w jakich go mieszasz. Czasami po dobie farba juz jest w pelni utwardzona i mozna dalej dzialac. Ja najczesciej zostawiam kaste do wyschniecia na kilka dni, czasem tydzien.

 

 

Jest bardzo ładny, jak to Renault 5. PS: światła przy rejestracji z tyłu nie są czasem obrócone o 180 stopni Tak ma być

 

Swiatla sa odpowiednio zainstalowane, oswietlenie tablicy znajduje sie w tych czarnych elementach. Szkielka to swiatla cofania.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.