Skocz do zawartości

King George V - TAMIYA - 1:350


DarkWing

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przedstawiam galerię mojego pierwszego okrętu. Po motocyklach i czołgach przyszedł w końcu czas na próbę sił w modelarstwie okrętowym. Zanim jednak zacznę modele w docelowej skali 1:200 postanowiłem w ramach testu i próby zbudować coś mniejszego, "prostszego"....

Model oczywiście bez żadnych większych modyfikacji, jedyne dodatki to relingi oraz własna kompozycja anten.

Jak wyszło ocenicie sami, dla mnie jest lepiej niż się spodziewałem i z tego się cieszę...

 

kgV1_zpslun3ynqj.jpg

 

kgV2_zpsu2jh1aga.jpg

 

kgV3_zpsenucgmms.jpg

 

kgV4_zps96z9nf4l.jpg

 

kgV5_zpsvnges6op.jpg

 

kgV6_zpsbmn8moaq.jpg

 

kgV7_zpszyjeerkq.jpg

 

kgV8_zpsxv9dhrxt.jpg

 

kgV9_zps6melnxt2.jpg

 

kgV10_zps20tqgh06.jpg

 

kgV11_zpskujujcrg.jpg

 

kgV12_zpszjuilrpz.jpg

 

kgV13_zpsf5yx2iod.jpg

 

kgV14_zpstrtft1en.jpg

 

kgV15_zps4hoc0fsc.jpg

 

kgV16_zps1nlcjn1k.jpg

 

kgV17_zpswx1tmft7.jpg

 

kgV18_zpsjd1rgn9j.jpg

 

kgV19_zpsktvpqxyi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadrapania świetne. Widać, że masz w tym praktykę... czasem ich lokalizacja i wielkość (np falochron) trochę jak z pancerki... Ale burty podrapane doskonale!

olinowanie robi wrażenie jakby było nieco za grube.

Ogólne wrażenie - bardzo fajny modelik. Może by jeszcze uwypuklić deski pokładu ciemnym washem...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty mały zdrajco - z pancerki na krypy, he, he.

A na serio to jak na pierwszy model bardzo ładny. Uwagi kolegów powyżej łatwe do poprawki a na pewno poprawia wygląd modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko cacy, ale... pokład odstaje od reszty :(

Pokład jest oryginalny z plastiku i posiada imitację deskowania, zapuszczony jest delikatnie brązowym filtrem. W rzeczywistości deskowanie jest zauważalne, niestety na zdjęciach tego już nie widać - robi wrażenie jednolitej plamy. Aby było to lepiej widoczne na zdjęciach musiałbym zrobić głębszego washa, a wtedy w rzeczywistości byłby za "brudny".... z tego co wiem pokład zawsze był najczystszym elementem okrętu, więc nie widzę uzasadnienia przesadnego paćkania go...

 

...dorzuciłbym do tego jeszcze ślady rdzy pod bulajami - wszystkie takie same kształty, identyczne...

Wszystkie bulaje są identycznie rozmieszczone (na burcie) i przynależą do tego samego okrętu, a więc warunki w jakich "żyją" są identyczne więc dlaczego zacieki miałyby być różne. Woda raczej zawsze spływa podobnie, zostawiając podobne ślady, raz grubsze, raz cieńsze, raz dłuższe, raz krótsze... i tak starałem się to odwzorować i nie widzę w nich identyczności.

 

Zadrapania świetne. Widać, że masz w tym praktykę... czasem ich lokalizacja i wielkość (np falochron) trochę jak z pancerki... Ale burty podrapane doskonale!

olinowanie robi wrażenie jakby było nieco za grube.

Ogólne wrażenie - bardzo fajny modelik. Może by jeszcze uwypuklić deski pokładu ciemnym washem...?

Jeśli chodzi o zadrapania - prawda - miejscami powinny być delikatniejsze, niektóre miejsca są po prostu.... zepsute i chętnie widziałbym to inaczej ale pierwsze koty za płoty . Prawda również z olinowaniem anten. Powinny być takie jak pierwsza lina lewej burty (ta z największym zwisem), niestety występują 3 różne grubości - 0,2mm, 0,25mm i 0,3mm, a wynikło to tylko i wyłącznie z tego, że zabrakło mi najcieńszego i robiłem z tego co mi zostawało.

 

A ty mały zdrajco - z pancerki na krypy, he, he. ...

Broń Boże !!!... właśnie zaczynam Pzkpfw IV auf. H w skali 1:16

 

Dziękuję za wszystkie uwagi i sugestie, będą na pewno wzięte pod uwagę przy następnym pływadle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie całkiem fajnie, oprócz tego co pisali koledzy dodałbym tylko że tych zadrapań jest trochę za dużo, wyglądają jakby cumowała go banda pijanych rusków Czarnych zadrapań na śrubach nie ogarniam, przeciez one nie były pomalowane na mosiężno, tylko z mosiądzu.... Tak czy siak walcz dzielnie. Co do pokładu to może warto by zróżnicować nieco kolor desek. Możesz jeszcze to zrobic olejami bez większego wysiłku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.