Skocz do zawartości

Panzer I Ausf. A MB + wieża RPM 1/35


mae

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ do mojej tankietki planuję zrobić dioramę, na której TKS zniszczył Panzer I, zabrałem się za budowę niemczyzny.

 

IMG_1362.JPG

 

IMG_1393.JPG

 

Model będzie pomalowany w plamy, tak jak to bywało we wrześniu 39.

 

Negatywne opinie na temat modelu Master Box skłoniły mnie do sprawdzenia jak faktycznie model będzie się składał.

 

Oto wyniki:

 

 

IMG_1468.JPG

 

IMG_1469.JPG

 

IMG_1471.JPG

 

IMG_1472.JPG

 

IMG_1473.JPG

 

IMG_1474.JPG

 

IMG_1475.JPG

 

IMG_1477.JPG

 

IMG_1480.JPG

 

Błotniki jak i tylna płyta nadsilnikowa przymocowane są "na ślinę", dopiero co zostały wycięte z ramki.

 

Muszę powiedzieć, że model składa się całkiem przyjemnie, nie jest z nim tak tragicznie i z tego co widzę, nie będzie wymagał kilogramów szpachli. Osoby, które dały się zniechęcić obiegowym opiniom na temat modelu, powinny dać mu szansę. Relacja cena/jakość wydaje się być bardzo kusząca!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 176
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Model 28 zl wieżę kupiłem za 26 :]

 

Rozpocząłem rzeźnię

 

IMG_1534.JPG

 

IMG_1537.JPG

 

IMG_1538.JPG

 

IMG_1539.JPG

 

IMG_1540.JPG

 

IMG_1541.JPG

 

IMG_1542.JPG

 

IMG_1543.JPG

 

IMG_1544.JPG

 

IMG_1545.JPG

 

Kratownica jest już na wylot. Wieża po cieniowaniu części jakoś się złożyła z grubsza, jest tylko milimetrowa szpara z tyłu lol. Umiejscowienie otworu na wieżę okazało się zbyt oddalone do tyłu, musiałem usunąć pierścień pod wieżą i przesunąć otwór do przodu :] Efekty świetnie pokazuje ostatnie zdjęcie xD To co na białym plastiku zostanie zaszpachlowane :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Poprawiłem ten spaw :]

 

IMG_1984.JPG

 

IMG_1985.JPG

 

IMG_1987.JPG

 

IMG_1990.JPG

 

Boczne włazy w modelu to porażka, ciężko je wpasować, ale nie to jest najgorsze. Zawiasy na nich są źle położone :/ Udało mi się je przesunąć, tak żeby miały sens. Zawiasy w bocznym włazie wymagają części przy kadłubie, o których zapomniał producent :/ O ile zawiasy z górnej klapy udało mi się ładnie ściąć i wkleić ponownie, to boczne mnie martwią, ale nie mam czym ich zastąpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

IMG_2024.JPG

 

IMG_2025.JPG

 

IMG_2026.JPG

 

IMG_2027.JPG

 

IMG_2028.JPG

 

IMG_2029.JPG

 

IMG_2031.JPG

 

Podwozie poskładane :] Zdenerwowały mnie te zawiasy włazu i ilość "detali" osprzętu w MB, zamówiłem blaszki Abera dla modelu HiPM/Zvezdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :]

 

Złożyłem przód wieży:

 

IMG_2038.JPG

 

IMG_2039.JPG

 

IMG_2040.JPG

 

I tutaj muszę pochwalić wieżę RPM Mimo, że wnętrze woła o pomstę, to front ma ładnie wpasowane klapki nad karabinami i co najważniejsze można je otworzyć! Można także podnosić i opuszczać lufy :] Karabinki są z MasterBoxa (przynajmniej ta część zewnętrzna). W zestawie są aż trzy do wykorzystania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_2041.JPG

 

IMG_2042.JPG

 

IMG_2044.JPG

 

IMG_2045.JPG

 

Niewielki update :] Uzbrojony w blaszki abera zaczynam waloryzację. Po raz pierwszy będę używał gotowych blaszek, póki co jestem z nich bardzo zadowolony, ładnie się je składa i kształtuje. Po raz pierwszy też będę je lutował, belkę podwozia już zacząłem lutować pastą Microprint (Polecam). Porządna lutownica jeszcze do mnie nie dotarła, więc lutowałem zapalniczką xD Zastanawiam się, czy nie usunąć śrób na wizjernikach, na wielu zdjęciach ich nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mały update :]

 

Moje pierwsze gąski ogniwkowe Połowa pierwszej :P

 

IMG_2047.JPG

 

IMG_2055.JPG

 

IMG_2056.JPG

 

IMG_2057.JPG

 

Zawiasy :]

 

IMG_2052.JPG

 

Popracowałem jeszcze nad żaluzjami

 

IMG_2060.JPG

 

I zacząłem uczyć się lutowania

 

IMG_2061.JPG

 

IMG_2063.JPG

 

IMG_2065.JPG

 

IMG_2062.JPG

 

IMG_2066.JPG

 

IMG_2067.JPG

 

Chyba widać na którym łapałem podstawy xD Z lutownicą gazową trzeba jednak uważać. Teraz mam jeden totalnie zdewastowany błotnik i jeden jak nowy. Bardziej mi się podoba ten zdewastowany, będę musiał pomyśleć co zrobić z tym nietkniętym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Stan na dziś :]

 

IMG_2071.JPG

 

 

IMG_2072.JPG

 

IMG_2073.JPG

 

IMG_2074.JPG

 

IMG_2075.JPG

 

IMG_2076.JPG

 

IMG_2078.JPG

 

 

IMG_2079.JPG

 

Gąski wreszcie złożone (choć nie doklejone jeszcze) Musiałem wydłużyć błotniki o 1mm żeby dało się założyć części błotników abera. Przerobiłem tłumiki, są puste w środku, więc z ich blaszką będę mógł jeszcze wiele zrobić (w sensie pogiąć :P). Tłumiki tylko przymierzone na sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_2081.JPG

 

IMG_2084.JPG

 

IMG_2086.JPG

 

IMG_2087.JPG

 

IMG_2089.JPG

 

Obawiałem się tego podnośnika Abera, pierwszy raz składałem coś bardziej skomplikowanego z blaszek, ale jakoś poszło.

 

Panowie - żadnych komentarzy, uwag? Przecież forum pełne od niemieckich pancerniaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam nie lepiej było kupić łatwego i poprawnego Dragon'a ??

Bo z tymi dodatkami u Ciebie to byłby w tej samej cenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze, zastanawiam się jak to było z narzędziem do cięcia drutu kolczastego. Podobno był tylko w wersji wczesnej, ale czy wczesne wersje wraz z czasem nie były w nożyce wyposażone?

 

Tak się zastanawiam nie lepiej było kupić łatwego i poprawnego Dragon'a ??

Bo z tymi dodatkami u Ciebie to byłby w tej samej cenie...

 

To zależy, łatwy i poprawny Dragon nie będzie miał takiego detalu jaki daje Aber. Na pewno Dragon ma lepsze gąski, ale reszta nie powala na kolana, Tristar jest pod tym względem lepszy. Żeby zrobić Dragona z lepszym detalem blaszki trzeba kupić i tak, jedyna różnica jest w tym, że Dragona można sklecić w jeden dzień, a ja troszke muszę się pomęczyć :P No ale od łatwych modeli skill modelarski z pewnością się nie podniesie. W dodatku chyba tylko wieża RPM daje możliwość otworzenia klap strzelca w wieży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja nawet nie dbam o poprawnosc dragona ani nawet nie jestem jakims zwolennikiem tej firmy (drazni mnie za duza ilosc czesci)ale ostatnio nabylem model Panzer I Aus A 6289 i jest to normalny model na nerwy normalnego czleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.