Skocz do zawartości

BTR 152 /Skif/ + Eduard = LWP 1:35


Robert Ostrowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zaczynam kolejny projekt tym razem BTR 152 w wersji z odkrytym przedziałem desantowym uzbrojony w DSzK wz. 38.Zabrałem się za niego bo nie mam nic na składzie oprócz Shilki ale do niej muszę zakupić blaszki ,lufki i Friule :wydatek ok 200zł a w sakiewce niestety pusto

Jako ,że mam wersje E a nie podoba mi sie kompletnie to wywale kmy a wstawię brakujące ławki dla desantu.

Do waloryzacji użyję dosć bogatej blaszki z Edka co prawda do wersji E ale większość wykorzystać.Na razie wymieniłem osłony otworów strzelniczych na blaszkowe wywierciłem otwory,wymieniona listwa nad tylnymi kołami ,częściowo wklejone blaszki do kabiny ,sklejone przednie i tylne zawieszenie oraz silnik /nie będę go wzbogacał bo maska będzie zamknięta. Malowanie oczywiście polskie ,jesli którys z kolegów miał by zdjęcia z okresu używania BTR w LWP chetnie przygarne bo mam nie wiele.

 

dsc07375js.jpg

dsc07371i.jpg

dsc07372q.jpg

dsc07373a.jpg

dsc07374i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał nie jest tak zle ,plastik trochę dupowaty ale spasowany jest naprawdę dobrze /jak na razie/

 

EDIT

 

Trochę linków /Pawła Czarnockiego/

http://svsm.org/gallery/btr-152_family

http://legion-afv.narod.ru/BTR-152_Togliatti.html

http://www.photoka.info/btr152/index.htm

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zaczynam kolejny projekt tym razem BTR 152 w wersji z odkrytym przedziałem desantowym uzbrojony w DSzK wz. 38.

 

O fajnie. Też mam ten model z blaszkami i żywicznymi kołami z Hussara. Ale jestem leń i zrobię go zakrytego plandeką. Będę śledził Twe zmagania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wziąłem spawarke do reki i pospawałem BTRa ,podziałałem przy ławka dla desantu których nie ma w zestawie ,wykonałem je z balsy /dlatego z balsy ,że podczas malowania użyje lakieru do włosów i wykonam odrapania ,próby na boku wyszły zobaczymy jak na modelu wyjdą/

 

dsc07376a.jpg

dsc07377a.jpg

 

EDIT

 

i z rozpędu dorobiłemrurkę-pręt wokół przedziału desantu na górze

 

p1010809v.jpg

dsc07378ld.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu nie mam tej balsy z prób ,wyrzuciłem nie myślałem ,że będzie potrzebna .Spawy i rurkę robiłem z ramki ,jakos udało mi się w miarę równo rozciągnąć ,użyłem ramek z Bronco rewelacyjny plastik i rozciąga się w nieskończoność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żyłka by była też dobra nie wiem jak z wyciskaniem w niej wzoru oraz jak klei się cienkim klejem ,ramki super sie kleją i plastik jest dość miekki.Co do rozciągania to zauważyłem ,że najlepsze są właśnie Bronko /dzisiaj rozciągnełem nitkę 1m dł z patyczka o dł 3cm / Dragona i Tamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdjęć z książki pana Magnuskiego Wozy Bojowe LWP

 

kwit0002c.jpg

kwit0002h.jpg

kwit0002j.jpg

kwit0003.jpg

kwit0003b.jpg

kwit0003n.jpg

kwit0005n.jpg

 

I te które mnie najbardziej interesuja ,na których będę sie wzororował

 

BTR 152 W1 /ze zmodyfikowanym urządzeniem do centralnej regulacji cisnienia w ogumieniu/

 

39137133.jpg

22274711.jpg

84798129.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się przyda .Trafione przez przypadek na Narodowym Archiwum Cyfrowym.Nie mam pojęcia z czym to się je , ale chyba trzeba będzie pobuszować , bo chyba mają konkretne zdjęcia np . z konkretnych ćwiczeń wojskowych .Tak przynajmniej wynika z opisu zawartości .

pic514312.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

pic514313.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki babcia, jest cała seria tych zdjęć ,Poligon Skierniewice:

 

http://www.google.pl/search?pq=poligon+skierniewice&hl=pl&sugexp=kjrmc&cp=28&gs_id=x&xhr=t&q=poligon+skierniewice+BTR+152&client=firefox-a&hs=OB5&rls=org.mozilla:pl:official&gs_sm=&gs_upl=&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&biw=1280&bih=599&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi

 

Niestety z tym km nie zrobie bo go nie mam ,dam Dshke albo sam uchwyt

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zanim ja się dokopię do tematu który mnie interesuje najbardziej czyli 21 i Nasze lotnictwo po wojnie , to mnie chyba trafi.....Dzięki za linka , może w ogólnym temacie "wojsko " coś będzie , bo już próbowałem takie kombinacje we wpisywaniu , iż głowa boli i nic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki Marku zrobię z samym uchwytem.

Dzisiaj podziałałem przy BTRze ,niestety nie poszło łatwo ,musiałem sporo się nasiłować żeby to wszystko zamknąć do kupy ,było sporo na ciągania ,pobawiłem sie tez troche blaszkami ,bez nich była by lipa.

 

15431417.jpg

35928321.jpg

96428592.jpg

92183766.jpg

36238893.jpg

97584471.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.