Skocz do zawartości

T-62 BDD -1/35 Trumpeter


gizmo1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czaiłem się na niego i w końcu kupiłem 24 ramki, w tym jedna przeźroczysta, 4 gumowe, do tego 2 małe arkusze blaszek, aluminiowa lufa, plastikowe, ogniwkowe gąski, metalowa linka, ogólnie wykonanie, pudełko, zawartość wygląda jak u Dragona Pobieżnie oglądając wypraski ,nie zauważyłem jakichś nadlewek, śladów po wypychacza w widocznych miejscach, jak na razie sprawia b.dobre wrażenie.

Ok, a teraz coś o tym teciaku, z tego co wygoglowałem ta wersja BDD, to chyba nic innego jak wersja M , chyba że się mylę, to niech mnie ktoś poprawi

Malowanie będzie raczej standardowe ,czyli zielone:) Nie będę się wzorować na konkretnym egzemplarzu tylko, z każdego coś po trochu, najprawdopodobniej, tylne beczki i fartuchy pójdą "ałt" na wzór mniej więcej tego:

539b45db33183734med.jpg

Nie przewiduje więcej blaszek, te mi wystarczą:)

Ok, a teraz obowiązkowy inbox:

5e129bdcc624218am.jpg2d8c02eb9a875d37m.jpg075744649052f0dfm.jpg f3f1238b493b7da3m.jpg825c954f8523eddbm.jpg4bc56e2978b796bam.jpgd33f36475a298d72m.jpgf3c65b96033794c8m.jpg7362970c9d36ae7em.jpg214deeda5f3c22fam.jpg10b30701f92397eam.jpgbc306bec895328bcm.jpg

CDN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Oszlifowałem koła, "zmęczyłem" bandaże, coś tam do wanny dokleiłem, i założyłem górę dla przymiarki. Koło sklejone na maskolu jak na razie.

8c4318bb8b21fa74m.jpg48099de2e4e49c48m.jpg455cd3bc5180c019m.jpg

 

I teraz pytanie, szpachlować tę szczeline? Jest tam jakiś spaw, i chyba trzeba to zaszpachlować? Bo na fotkach które mam , nie umiem się dopatrzyć jak to wygląda.

83f2c9ce7b655745m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tam konto od 4 lat. Jeszcze żadna fotka mi nie zniknęła z forum i nie zapłaciłem ani grosza . A tak o samym modelu, to prezentuje się zupełnie nie źle i przyznam że już kilka razy patrzyłem na niego w sklepie internetowym, więc może kiedyś się skuszę. Dołączam zatem do grona oglądaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Photobuckecie konto po jakimś czasie pada, a zdjęcia znikają z forów. Chyba, że się zapłaci...

BZDURA kolego, wierutna bzdura

Posiadam konto na Photobucket od pięciu lat. Ani jedno zdjęcie nie zniknęło i nie płaciłem ani grosza.

A w temacie, bardzo ciekawy model. Z przyjemnością się przyjrzę pracom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Photobuckecie konto po jakimś czasie pada, a zdjęcia znikają z forów. Chyba, że się zapłaci...

BZDURA kolego, wierutna bzdura

Posiadam konto na Photobucket od pięciu lat. Ani jedno zdjęcie nie zniknęło i nie płaciłem ani grosza.

A w temacie, bardzo ciekawy model. Z przyjemnością się przyjrzę pracom.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

Wkleiłem siatki, przy okazji je trochę uszkodziłem: 3d077b023b95c6e8m.jpg

Będe dorabiać przewody paliwowe, jak tu: b27822ca6efc9fbem.jpg

Usunałęm też tą imitację przewodów elektrycznych, i usunałęm otwór w pancerzu na przedniej płycie którego w rzeczywistości nie ma.

I pytanie: Muszą być koniecznie te osłony na te siatki?? Bo szkoda je zasłaniać, chyba że zrobie otwarte? fa67ac3c91760a1fm.jpg

Lamp nie ruszałem i tego pałąku, to nie na moje nerwy , ale za to zrobię osłony na wizjery, które powinny być a ich nie ma: bd2e1f60f591944fm.jpg

A także zajmę sie tyłem i dorobię te brakujące elementy zaznaczone na czerwono: e5227102f830a1dfm.jpg

Na zielono zaznaczyłem chyba babol trumpka, a mianowicie, na zdjeciach widać że tylna płyta wystaje po bokach troszkę, czyli jest ciut szersza od wanny, i to też będę poprawiać.

87e38e519f1e076em.jpg

I ponawiam pytanie, jak najlepiej i najprościej zrobić spawy? Z plastikowym pręcikiem klejem itd już próbowałem, kiepsko mi idzie, jest jakaś inna metoda jeszcze?

EDIT: właśnie zaświtała mi taka mysl aby dać jednak te fartuchy boczne, i nie dawać wszystkich ogniwek, bo ich i tak nie będzie widać, a ogniwka które zostaną wykorzystać do tego:

c81858b6f39d97d6m.jpgA tu fajna scenka:) c346d2e4e4d363bbm.jpg

Tylko że to zwykłe t-62, i nie wiem czy dobrym pomysłem będzie załadowanie tego do wersji M?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapralu to poczekaj jak przekroczysz limit.

Zobaczysz co się wtedy stanie z twoim kontem.

 

 

EEEEE no kurcze nie strasz mnie, tyle fotek mam na forum i miało by to zginąć?? Gizmo, narobiłeś mi smaka na tego teta, Już zaczynam składać kasiorkę i na pewno go sobie sprawię. Aż żal d... ściska że Trumek nie wziął się za T-90 ale może, kto wie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dorobiłem osłony na wizjery na przedniej płycie, zamontowałem z jednej strony poręcz, z drugiej, zrobiłem z blaszki po browarku, uchwyty do poręczy, przeniosłem zapasowe ogniwko gaski z błotnika na tylna płytę i dorobiłem mocowanie z blaszki, rurki z perfumu i śrubek fototrawionych, dorobiłem te zaznaczone w poprzednim poście duperelki na tylnej płycie. Błotniki na sucho narazie, je na końcu bede wklejać, teraz powalczę z tą nieszczęsna instalacja paliwową i elektryczną.Tylko druciki odpowiednie znajdę.Jak na razie prezentuje się tak, umiejetności moje marne, więc wybaczcie A co do modelu, to spasowanie 7/10, ogólnie na wysokim poziomie, z jednym narazie mnie trumpek ostro wkurzył, a mianowicie na tych zbiornikach 3 na błotniki, bardziej niemógł skopać sposobu ich wtrysku, łaczenie części z wypraskami akurat 0.5mm nad tymi bocznymi szwami Nieźle się nagimnastykowałem żeby to jakos wyszło, a i tak nie jest tak jak powinoo...

5d6fd25a.jpg

543f2d36.jpg

feee8cb9.jpg

9ea8f93b.jpg

8467e4b1.jpg

da0f4f58.jpg

f5ca11b7.jpg

cb74ea46.jpg

To by było na tyle w tym momencie, a i powiększyłem troszke fotki

I nadal nikt nie odpowiedział na moje pytanie dotyczące wykonywania spawów...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spawów nie pomogę, co do modelu to widać wkład pracy i przyzwoity jej efekt, tylko ten kosz, znasz moje zdanie , to bodajże najgorzej wykonany element przez trumpka w tym pudle, pomyśl jeszcze nad zmianą, przecież i tak dużo już dorabiasz więc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastikowe pręciki to bardzo fajny i szybki sposób.

Ja je przyklejam i smaruje kilkakrotnie klejem Tamiya Extra Thin;

http://www.exito.sklep.pl/pl/p/TAMIYA-87038-Klej-Extra-Thin/2449

Następnie wyciskam spaw igłą lekarską.

 

IMG_0764-002.jpg

 

Spawy można też robić z green stuff ,milliput lub magic sculp;

http://jotte.istore.pl/pl/masy-modelarskie

http://www.karaya.pl/pl/-/59/3/1/items.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spawów nie pomogę, co do modelu to widać wkład pracy i przyzwoity jej efekt, tylko ten kosz, znasz moje zdanie , to bodajże najgorzej wykonany element przez trumpka w tym pudle, pomyśl jeszcze nad zmianą, przecież i tak dużo już dorabiasz więc
Wiem, że jest okropny:) Jak do skali 1/20 pomyśle nad tym jeszcze, z drucika najlepiej? Najlepiej go kleić?

A co do spawów, już próbowałem, ale spróbuje jeszcze raz Może pójdzie, mam jeszcze jakiś klej humbrola i chyba gdzieś revella, szybciej rozpuszcza plastik niz ten którego używam wamodowskiego , to spróbuje nim.Ale dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spawów nie pomogę, co do modelu to widać wkład pracy i przyzwoity jej efekt, tylko ten kosz, znasz moje zdanie , to bodajże najgorzej wykonany element przez trumpka w tym pudle, pomyśl jeszcze nad zmianą, przecież i tak dużo już dorabiasz więc
Wiem, że jest okropny:) Jak do skali 1/20 pomyśle nad tym jeszcze, z drucika najlepiej? Najlepiej go kleić?

A co do spawów, już próbowałem, ale spróbuje jeszcze raz Może pójdzie, mam jeszcze jakiś klej humbrola i chyba gdzieś revella, szybciej rozpuszcza plastik niz ten którego używam wamodowskiego , to spróbuje nim.Ale dzieki za pomoc

W pierwszej wersji robiłem z plastiku ale nie bardzo mi to leżało potem wykonywałem z druciku z jakiegoś uzwojenia ok. 0,4 mm. Kleiłem CA, dawaj bardzo mało kleju ewentualnie zmyj nadmiar debonderem.

Tak to powinno wyglądać, jak widzisz duża różnica w elemencie Trumpka

1-8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.