Skocz do zawartości

Sherman M4 Direct Vision Dragon 1:35


Tenggeri

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako pomysłodawca projektu jestem zobowiązany wziąć w nim udział

Postaram się odwzorować to zdjęcie :

shermantankw.jpg

Mam o tyle łatwiej, że zdjęcie jest kolorowe.

Do budowy tego modelu użyję zestawu Dragona nr 6579. Jedynym dodatkiem jakim planuję będzie lina Eureki.

img3156ta.jpg

img3158ov.jpg

Nie mogę się doczekać, aż będę mógł rozpocząć pracę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

:jupi2:

 

a myslałem że nie podejmiesz rękawicy

Gdzie tam, po prostu szukałem odpowiedniego zdjęcia, a poza tym kończyłem Mardera, prezent od dziewczyny, który był priorytetowym projektem.

 

 

ja tam sie na szermanach nie przesadnie znam, żeby nie powiezieć, że wcale, ale prócz wymienionego elementu bedziesz musiał pokusić się o wymianę osłony przekładni

Myślałem użyć zestawowej osłony bez doklejania tych zaznaczonych na czerwono elementów. Ale jeżeli okaże się, że mój pomysł nie wypali poszukam w złomie modelarskim jakiejś innej osłony, tylko muszę poszukać dokładnie jakiej użyć, szkoda tylko że zdjęć M4 dv jest tak mało...

111fpv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli do przodu:

img3198kl.jpg

Przerobiłem już osłonę transmisji, aby upodobnić ją do tej ze zdjęcia:

img3201g.jpg

Wolno robota idzie, ale sami wiecie jak to na studiach, nie wiadomo gdzie ręce włożyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie znam się na shermanach ale osłona przekładni odlewana (jak na zdjęciu) różni się kształtem od osłony skręcanej z trzech elementów (jak w modelu)

Będziesz musiał sycie pobawić się szpachlówką, wytrzasnąć nową osłonę lub zmienić zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ze mnie baran Że też nie zwróciłem na to uwagi. Nie mam żadnej innej osłony, którą mógłbym wykorzystać, a na skręcaną znów jej nie przerobię, bo już poszpachlowałem to i owo. Na zmianę fotografii już za późno, bo nie mam innej osłony. No to chyba po projekcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Trochę mnie tu nie było, ale to nie znaczy że nic nie robię

Jestem na świątecznym wyjeździe, ale po cichaczu udało mi się zabrać ronosna ze sobą

imag0178n.jpg

Sherman na tą chwilę tak się prezentuje, figurka dodana dla urozmaicenia.

imag0189as.jpg

imag0194d.jpg

imag0190e.jpg

imag0193qr.jpg

imag0191e.jpg

Przepraszam za zdjęcia, robione telefonem, nie zabrałem ze sobą aparatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 W pierwszym poście wątku warsztatowego musi znaleźć się zdjęcie/grafika konkretnego obiektu/scenki które zostaną jak najbardziej szczegółowo oddane przez wykonawcę łącznie ze wszystkimi zniszczeniami, brudem i dodatkowym wyposażeniem widocznym na zdjęciu.

 

Stąd moje pytanie. Będziesz zostawiał wyposażenie czołgu w postaci siekierki itp. ? Na obrazku ich nie ma.

I Sherman z obrazka posiada klaskon o ile dobrze widzę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę moderatora o przeniesienie wątku do warsztatu w dziale pojazdy wojskowe, gdzie wątek będzie kontynuowany

Rezygnuję z projektu grupowego z tym modelem. Doszedłem do wniosku, że zdjęcie które wybrałem jest nudne i szkoda tak fajnego modelu, trochę odejdę od zdjęcia i zrobię Shermana zapakowanego gratami. Zawsze podobały mi się takie obładowane Ronsony. Teraz zastanawiam się skąd wziąc bambetle, albo zrobię sam, ewentualnie wykorzystam jakiś złom albo kupię zestaw Black Doga/ Legenda. Minusem zestawu jest koszt, ok 100 zł. Planuję też dodać jakieś figurki, itp ale to potem.

Dzisiaj dorwałem się do aero i pomalowałem kolor bazowy.

img3236l.jpg

img3236l.jpg

img3233wz.jpg

img3238l.jpg

Kolory na zdjęciach wyszły trochę przygaszone, ale dalsze zabiegi nadzadzą im życia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze podobały mi się takie obładowane Ronsony. Teraz zastanawiam się skąd wziąc bambetle, albo zrobię sam, ewentualnie wykorzystam jakiś złom albo kupię zestaw Black Doga/ Legenda. Minusem zestawu jest koszt, ok 100 zł.

 

Na allegro ostatnio widziałem jakieś żywiczne worki itp. do Shermana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tutaj

http://www.saharahobby.pl/226_value-gear-details

http://www.saharahobby.pl/49_resicast

Value w relacji jakość-cena wypada całkiem nieźle. Resicasta bambetle do brytyjskich Shermanów są fajne jeżeli brać pod uwagę pomysł rozplanowania, gadżety np. patelnia, bucik zwisający z klamotów itp. Ponadto w ich zestawach jest od groma tobołków wystarczających na obładowanie dwóch pojazdów. Ale najlepsze chyba jakościowo są zestawy Black Doga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sido i kalki. Trochę mi rozjaśnienia bazy zniknęły, jest nauczka na przyszłość- mocniej różnicować kolory.

img3245o.jpg

img3239i.jpg

img3240lk.jpg

img3242o.jpg

img3243qb.jpg

Co do pakunków to zdecydowałem, że zamówię ten zestaw:

cc9bacb9e126447c168c31f6c036adfe.jpg

Teraz czeka mnie najfajniejszy i jednocześnie najtrudniejszy etap- weathering

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne zastrzeżenia co do wyglądu osłony transmisji, tej szczeliny pomiędzy częścią ze śrubami a częścią osłony nie powinno być, sama osłona wygląda też dosyć dziwnie. No i te numery, nie masz kalek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.