Skocz do zawartości

Tiger I Mid. Otto Carius 1:35 Dragon


Melnikov

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Za dwa-trzy tygodnie chcę ruszyć z budową Tygrysa w malowaniu z walk o Narwę w Estonii. W związku z tym, że ostatnio cały "militarno-historyczny półświatek" ;P obiegła informacja o śmierci Otto Cariusa pomyślałem, że będę wzorował się na jego maszynie. Dragon w swoim zestawie daje wzór malowania i kalkomanie z jednostki Otta, lecz jest to wóz o numerze 211. Będę chciał dokupić kalkomanię z oznaczeniami wozu w/w dowódcy. Do tego będę potrzebował koło bez ogumienia jak na zdjęciu poniżej. Zakładam teraz temat ponieważ mieszkam poza granicami Polski i potrzebuję czasu na skompletowanie i wysłanie dla mnie zamówienia. Mam też nadzieję, że są osoby, które poradzą mi w jakie dodatkowe materiały mam się zaopatrzyć, jakich farb użyć, jaką chemię zgromadzić, jakie dodatki. Chcę, aby ten model był dla mnie krokiem na przód w modelarstwie dlatego liczę na pomoc ;) Mile widziane zdjęcia wozu Otta jak i innych tygrysów w ciekawej i łatwej do odwzorowania scenerii ;) Bo będę chciał zrobić jakąś podstawkę. Co do fotek Tygrysa o numerze 217. Wiem, że są na googlach, ale liczę, że ktoś może ma jakieś mało popularne zdjęcia ;)

 

Każdą uwagę, radę rozważę i przemyślę, ale pewnie nie do wszystkiego się zastosuję

 

http://s17.postimg.org/89yq0iq4f/mil_otto_carius_tiger.jpg

 

Póki co zdjęcia wyprasek i pudełka modelu. Będzie to mój pierwszy model z taką ilością części, więc będę miał co robić ;)

 

IMG_2854.jpg

IMG_2850.jpg

IMG_2849.jpg

IMG_2846.jpg

IMG_2843.jpg

IMG_2841.jpg

IMG_2838.jpg

IMG_2834.jpg

IMG_2831.jpg

IMG_2813.jpg

IMG_2812.jpg

IMG_2809.jpg

IMG_2807.jpg

IMG_2805.jpg

IMG_2803.jpg

IMG_2801.jpg

IMG_2798.jpg

IMG_2797.jpg

IMG_2796.jpg

IMG_2793.jpg

IMG_2790.jpg

 

W zestawie było kilka blaszek i metalowy drucik ;) Pierwszy raz będę się bawił elementami foto trawionymi i nie za bardzo wiem jakie narzędzia kupić. Widziałem kilka rodzajów zaginarek. Są jakieś uniwersalne, czy trzeba się zaopatrzyć w kilka modeli? No i czym te blaszki montować? Jest jakiś specjalny klej, czy lutuje się to przy użyciu specjalnego sprzętu?

 

IMG_2794.jpg

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tylko, że podlinkowane przez Ciebie zdjęcie wykonane zostało jak jeszcze Carius nie dowodził tym czołgiem.

I jest to jedyne znane zdjęcie Tygrysa nr 217 z sPzAbt.502., więc "na googlach" nie więcej nie ma/

"217" była jego zapasowym czołgiem i przesiadł się na nią w momencie straty poprzedniego Tygrysa w ostatniej fazie walk o Narwę.

Też kiedyś ten błąd popełniłem głosząc, że zrobiłem Cariusa:

 

Carius1_zps21b0ad8a.jpg

 

Bardziej poprawnie będzie przedstawić "217" w letnim kamuflażu.

Koła bez bandaży produkuje Voyager

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że podlinkowane przez Ciebie zdjęcie wykonane zostało jak jeszcze Carius nie dowodził tym czołgiem.

I jest to jedyne znane zdjęcie Tygrysa nr 217 z sPzAbt.502., więc "na googlach" nie więcej nie ma/

"217" była jego zapasowym czołgiem i przesiadł się na nią w momencie straty poprzedniego Tygrysa w ostatniej fazie walk o Narwę.

Też kiedyś ten błąd popełniłem głosząc, że zrobiłem Cariusa:

 

Carius1_zps21b0ad8a.jpg

 

Bardziej poprawnie będzie przedstawić "217" w letnim kamuflażu.

Koła bez bandaży produkuje Voyager

Powodzenia

 

Dzięki za informację ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Tygrysa.Ma fajny zimmerit którego wypadało by trochę uszkodzić.Ja dokupiłem do niego dwa zestawy blach Edka.Błotniki to mus jeśli chcesz odtwarzać konkretną maszynę.A koła bez bandaży masz w zestawie,tak że masz kłopot z głowy.Oczywiście polecam Tygrysy w błocie ale patrząc na twoje kryteria jeśli chodzi o wykonanie pojazdu to już to czytałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Prace nad Tygrysem po długiej przerwie powoli ruszyły.

 

Póki co zamontowane wały z wahaczami i złożone na szybko jarzmo armaty i działo. Muszę jeszcze poszlifować ;)

 

IMG_2955.jpg

IMG_2954.jpg

IMG_2953.jpg

IMG_2950.jpg

IMG_2948.jpg

IMG_2946.jpg

 

Dodatkowym kopem i motywatorem jest nowy zestaw do malowania ;)

 

IMG_2944.jpg

IMG_2941.jpg

 

No i stojaczek na aero własnego projektu ;P

IMG_2940.jpg

 

Pozdrawiam:

Mel ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ultrę i bardzo ją sobie chwalę tylko pamiętaj żeby iglicę wkładać od przodu po myciu ,ja jedną uszkodziłem zanim się nauczyłem :] ,a tygrys taki też leży na półce tylko dodatki zbieram więc kibicuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ultrę i bardzo ją sobie chwalę tylko pamiętaj żeby iglicę wkładać od przodu po myciu ,ja jedną uszkodziłem zanim się nauczyłem :] ,a tygrys taki też leży na półce tylko dodatki zbieram więc kibicuję.

 

Oglądałem jakiś filmik na YT i koleś mówił o tym co Ty, odnośnie wkładania iglicy od przodu. I stosuję się do tego ;P

 

Przed Tygrysem czeka mnie nauka korzystania z aero. Mam sklejonych kilka modeli i będę na nich uczył się malować ;)

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

 

Prace idą baaardzo powoli do przodu. Podczas przerwy rozleniwiłem się i pracuję nad powrotem do regularnego sklejania ;)

 

Póki co skupiłem się na tylnej płycie, bo to pierwszy krok instrukcji ;P

IMG_3183.jpg

 

Osłony rur wydechowych jeszcze nie przyklejone. Zrobię to dopiero po pomalowaniu modelu, aby mieć lepszy dostęp do rur podczas smarowania farbami ;) Zaszpachlowałem miejsca po wypychaczach, ale tylko te na górze, pozostałych nie będzie i tak widać, więc wg mnie nie było sensu się nimi zajmować.

IMG_3189.jpg

 

Widok z góry na przedział silnika.

IMG_3180.jpg

 

W tym miejscu napotkałem na problem. Mianowicie nie do końca wiem jak zamontować część nr Y4

DSC_0583.jpg

 

Kolejną kłodą jaka została rzucona pod moje chude nóżki to montaż koła napinającego. Konkretnie rozchodzi się o to iż element na którym montuje się koło jest regulowany i nie jestem pewien w jakiej pozycji przykleić, aby było poprawnie.

W środku widoczny wypustek ograniczający ruchy elementu:

IMG_3190.jpg

 

A tu sam element:

IMG_3196.jpg

 

A tu mały offtop. Wczoraj zrobiłem sobie wycieczkę z dziewczyną i jednym z celów wczorajszego tripu był ten oto jegomość ;D

 

Niestety nie można było wejść do środka ponieważ dopiero od 5.05 jest otwarte, więc pozostało mi tylko przytulić się do drzwi i zasmucić się ;)

 

IMG_3157.jpg

 

 

IMG_3158.jpg

 

Sorki jeśli brakuje mi fachowego słownictwa. Czasem ciężko określić mi nazwy niektórych elementów, więc będę wdzięczny za naukę fachowej nomenklatury ;P

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Dragonowskiego Tygrysa nie montowałem, wiec za bardzo nie wiem gdzie ta część ma być, ale na pewno ktoś się znajdzie.

Natomiast co do montażu osi koła napinającego to warto go nie wklejać i poczekać aż będziesz montować gąsienice. Wtedy go sobie doregulujesz żeby gąska ładnie siedziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 250 Tigerów silnik Maybach HL210P30 potem nowy silnik HL 230P45.

Na fotce widać rurę od komina powietrznego.

http://img29.imageshack.us/img29/8448/resizeof005.jpg

Tutaj płyta tylna z w/w kominem:

http://i39.photobucket.com/albums/e198/barkmann424/V-Firewall-BasketFloor1a006.jpg

Ta część to "kolanko" umieszczone na chłodnicy powinno być połączone z rurkami.

Tu silnik Maybach HL 230P45:

http://scalemodels.ru/images/2011/03/1299067428_5.jpg

http://scalemodels.ru/images/2011/03/1299067428_6.jpg

http://scalemodels.ru/images/2011/03/1299067428_7.jpg

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie tą część, bo i tak nie wejdzie. Ja w ogóle nie montuje całego tego systemu chłodzenia.

Tego i tak nie widać, a spasowane jest tragicznie.

A koło napinające możesz wkleić w najdalszym położeniu, bo DS-y i tak są za długie.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 250 Tigerów silnik Maybach HL210P30 potem nowy silnik HL 230P45.

Na fotce widać rurę od komina powietrznego.

http://img29.imageshack.us/img29/8448/resizeof005.jpg

Tutaj płyta tylna z w/w kominem:

http://i39.photobucket.com/albums/e198/barkmann424/V-Firewall-BasketFloor1a006.jpg

Ta część to "kolanko" umieszczone na chłodnicy powinno być połączone z rurkami.

Tu silnik Maybach HL 230P45:

http://scalemodels.ru/images/2011/03/1299067428_5.jpg

http://scalemodels.ru/images/2011/03/1299067428_6.jpg

http://scalemodels.ru/images/2011/03/1299067428_7.jpg

 

Pozdrawiam

Krzysztof

 

 

Przyglądałem się wczoraj zdjęciom i zauważyłem że od tych kolanek odchodzą jakieś rury. Tak jak na fotkach co Ty wrzuciłeś. Z tym, że tak jak napisał Seb te kolanka nie wejdą ;) Ponieważ i na fotkach co Ty dałeś i na zdjęciach, które widziałem wczoraj kolanka są zamontowane do prostopadłej ścianki tego fragmentu systemu chłodzenia, a w modelu jest od pod mniejszym kontem przez co część Y4 będzie uniemożliwiała założenie górnej płyty przedziału silnikowego. (Tak mi się wydaje ;P )

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... kolanka są zamontowane do prostopadłej ścianki tego fragmentu systemu chłodzenia, a w modelu jest od pod mniejszym kontem przez co część Y4 będzie uniemożliwiała założenie górnej płyty przedziału silnikowego.

No niestety "Dragon" znów się nie popisał.Trzeba by było przerobić górną płytę chłodnicy.Aby była bardziej "pionowa"

Zapytałeś się dlatego pokazałem fotki co i jak powinno wyglądać.

Może będziesz chciał to przerobić?

Dorobić układ chłodzenia?

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... kolanka są zamontowane do prostopadłej ścianki tego fragmentu systemu chłodzenia, a w modelu jest od pod mniejszym kontem przez co część Y4 będzie uniemożliwiała założenie górnej płyty przedziału silnikowego.

No niestety "Dragon" znów się nie popisał.Trzeba by było przerobić górną płytę chłodnicy.Aby była bardziej "pionowa"

Zapytałeś się dlatego pokazałem fotki co i jak powinno wyglądać.

Może będziesz chciał to przerobić?

Dorobić układ chłodzenia?

 

Pozdrawiam

Krzysztof

 

Mój warsztat jeszcze nie jest taki zaawansowany, aby bawić się w takie przeróbki, czy dorabianie części. ;) Póki co skupię się chyba jednak na zrobieniu prosto z pudła, a z każdym kolejnym modelem będę podnosił poprzeczkę i może kiedyś nadejdzie czas na dobrze odwzorowaną miniaturę. A przynajmniej mam taką nadzieję ;P

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie tą część, bo i tak nie wejdzie. Ja w ogóle nie montuje całego tego systemu chłodzenia.

Tego i tak nie widać, a spasowane jest tragicznie.

A koło napinające możesz wkleić w najdalszym położeniu, bo DS-y i tak są za długie.

Pzdr

 

 

Można skrócić o dwa ogniwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie tą część, bo i tak nie wejdzie. Ja w ogóle nie montuje całego tego systemu chłodzenia.

Tego i tak nie widać, a spasowane jest tragicznie.

A koło napinające możesz wkleić w najdalszym położeniu, bo DS-y i tak są za długie.

Pzdr

 

 

Można skrócić o dwa ogniwa

 

Poszukałem w internecie ilości ogniw w gąsienicy tygrysa i znalazłem informację, że było ich 96 na każdą gąsienicę. W modelu też jest taka ilość. Ilość ogniw w czołgach też była "elastyczna", czy skrócenie w przypadku modelu o na przykład 2 ogniwa to tylko kwestia estetyki, ponieważ producent je źle wykonał?

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.