Skocz do zawartości

Tiger I Mid. Otto Carius 1:35 Dragon


Melnikov

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Podoba mi się ten efekt, ale fotki troszkę szpetne - jedynie na ostatniej jakoś to widać.

 

 

Cały czas próbuję ogarnąć aparat i ISO. Z różnym efektem. Będę musiał zainwestować w lampę do robienia zdjęć ;) Te fotki są przy pełnym słońcu ;>

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Ci idzie .

Jeśli chodzi o zdjęcia przy naturalnym oświetleniu, to jeśli robisz w słońcu, to wymagane jest rozposzenie światła ( namiot przykładowo, może prześcieradło zdałoby egzamin ).

Dobrze wychodzą też zdjęcia w lekko pochmurny dzień - światło słoneczne jest "rozproszone".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Ci idzie .

Jeśli chodzi o zdjęcia przy naturalnym oświetleniu, to jeśli robisz w słońcu, to wymagane jest rozposzenie światła ( namiot przykładowo, może prześcieradło zdałoby egzamin ).

Dobrze wychodzą też zdjęcia w lekko pochmurny dzień - światło słoneczne jest "rozproszone".

 

Mam namiot bezcieniowy. Jutro postaram się go użyć i zrobię jeszcze raz fotki. Może już po próbie malowania 'wężyków' ;-)

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Koniec końców doszedłem do wniosku, że to maskowanie będzie lepsze niż "tricolor" http://www.missing-lynx.com/images/dragon6700reviewcs_1.jpg. Głównie pod względem łatwiejszego kamuflażu. Nie jestem jeszcze wprawiony w używaniu aerografu i mniej skomplikowany kamuflaż będzie trudniejszy do skopania ;P Poza tym jest to malowanie z frontu wschodniego 1944, więc będzie bliżej prawdy niż ten, który brałem pod uwagę na początku.

 

Za malowanie wezmę się albo w środę albo dopiero za ponad dwa tygodnie :(

 

Póki co dłubię sobie przy podstawce do Tygrysa i rozgrzebałem ISU-122.

 

IMG_4849_zpssjgfpq5x.jpg

IMG_4848_zpsq7mf20we.jpg

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam.

 

No i po urlopie, więc nadszedł czas na zabranie się z powrotem za Tygrysa. Model polakierowany sidolux'em. Aparat przekłamuje kolory. W rzeczywistości są mniej żywe. Podziałałem przy podstawce. MG wieżowy i kadłubowy kupiony. Jutro zajmę się ich malowaniem ;)

 

IMG_4995_zpsppim4hln.jpg

IMG_4992_zpslzfa3u9d.jpg

IMG_4989_zps2bgtqdxh.jpg

IMG_4988_zpsczav3bdj.jpg

IMG_4987_zpsq84a7mgg.jpg

IMG_4974_zpsw2jt2cdx.jpg

IMG_4975_zpsbgifmnoc.jpg

IMG_4976_zpsgdjcwama.jpg

IMG_4977_zps7toa4aej.jpg

IMG_4978_zpsr3uyp2vf.jpg

IMG_4979_zpsheje8aw7.jpg

IMG_4980_zpsvb5ui6ur.jpg

IMG_4981_zps4en5ob5v.jpg

IMG_4982_zpsgpqxsr2d.jpg

IMG_4983_zpsntdura0j.jpg

IMG_4984_zpskh35swzk.jpg

IMG_4985_zpskshtwmvu.jpg

IMG_4986_zpsi7cnpgxs.jpg

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ta podstawka wygląda. Śnieg to soda czy inny wynalazekwynalazek?

 

Soda i chyba ona w zupełności wystarcza do osiągnięcia dobrej imitacji śniegu. Będę próbował zrobić topniejący śnieg w zakamarkach pancerza Tygrysa. Na podstawce próbowałem i chyba jakoś mniej więcej to wyszło. Na czołgu powinno być łatwiej osiągnąć taki efekt.

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Moja pierwsza próba zrobienia zimowego camo. Spodziewałem się trochę innego efektu. Biała farba trochę za bardzo "odpryskiwała" przy ścieraniu, ale musi zostać jak jest. Mimo wszystko i tak mi się podoba ;) Może jak będę robił zacieki to trochę się stonuje model i nie będzie tak rzucać się w oczy efekt. Zostało mi tylko polakierowanie modelu, pomalowanie rzeczy na pancerzu dodanie MG, przetarcie silverem i pobrudzenie kół i gąsienic, przytwierdzenie modelu do podstawki no i najtrudniejsze, czyli figurka. Zobaczymy jak wyjdzie. Jak nie będzie tragiczna to dodam do Tygrysa.

 

Koła jeszcze nie są przyklejone, więc trochę "lecą" ;)

 

IMG_5035_zpsmovigdl4.jpg

IMG_5036_zpscnfw6mua.jpg

IMG_5037_zpsegmjeu6g.jpg

IMG_5038_zpsvpdndgl1.jpg

IMG_5039_zpsdnlg6o37.jpg

IMG_5040_zpsu7igj0ra.jpg

IMG_5041_zpsw8cojhrk.jpg

IMG_5042_zpsrzyqvkpx.jpg

IMG_5043_zpshspbx5zj.jpg

IMG_5044_zpstaii6syt.jpg

IMG_5045_zpsuly1baoq.jpg

IMG_5046_zpsjrnuwssb.jpg

IMG_5047_zpsb3uzzmdo.jpg

IMG_5048_zps9kc0mvcb.jpg

IMG_5049_zpsibyb0skz.jpg

IMG_5050_zpsg9fm6pmq.jpg

IMG_5051_zpsk5zwsaga.jpg

IMG_5052_zps8nzgxezm.jpg

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też niedawno przez to przechodziłem i doszedłem do wniosku że biały kamuflaż powinien

być bardziej transparentny wtedy jego usuwanie byłoby bardziej kontrolowane.

 

Starałem się dać jak najcieńszą warstwę, ale widać wciąż była za gruba ;) No nic. W kolejce jest jeszcze jeden model z zimowym camo, więc mam lekcję i przy kolejnym wiem na co zwracać uwagę ;P

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz wygląda jak obity kaloryfer. Juz koledze pisałem - jakby to był mój model to dałbym teraz kilka filtrów z bieg olejnej w celu zniwelować a kontrastu.

 

Postarałem się trochę zniwelować kontrast i wyszło tak jak na zdjęciu poniżej.

DSC_1373_zpshhxwrqza.jpg

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Reaktywuję warsztat. Po uwagach, sugestiach, wskazówkach Tygrys przejdzie kilka zabiegów mających na celu odratowanie go na tyle na ile się da ;P

 

Na życzenie 7urgen'a wrzucam fotkę czołgisty.

IMG_5403_zpswlhdqvof.jpg

 

Zacząłem wczoraj próby malowania. Zatrzymałem się na cieniowaniu i było chyba okej, ale kolejny etap mi nie wyszedł, więc zmyłem farbę i zacznę jeszcze raz może nawet dziś ;) O malowaniu mówię oczywiście o twarzy. Nie mówię, ze reszta figurki jest prosta do pomalowania, ale morda najbardziej będzie rzucała się w oczy, skoro ma wystawać ludek do połowy z włazu ;P

 

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak, jednostka nalezala do wehrmachtu czyli musialby gosciu wygladac mniej wiecej tak

 

9102827_1_l.jpg

 

Rozowe obszycie kolnierza sobie odpusc, to na tym etapie wojny spotykalo sie co najwyzej u wyzszych oficerow. Twoj figs ma pas sztyftowski wiec oficerem nie bedzie czyli zrob go na jakiegos wysokiego podoficera.

 

 

Sierzant-

 

9349831_1.jpg?v=8CC99986356A9E0

 

Starszy sierzant

 

Panzer-collars-front.jpg

 

Sztabowego Ci nie pokaze bo nie znalazlem niestety. "Gwozdzie" moga byc srebrne, zlotych raczej nie rob.

 

Pas bezwzglednie czarny.

 

IMG_3932.JPG

 

Buty marszowe, tez czarne. Buty moga miec leciutki polysk. Pas raczej nie bo pasy byly robione licem do wewnatrz zeby nie niszczyc (przecierac) munduru.

 

No i kwestia nakrycia glowy. Niestety nie wiem co figs bedzie mial na lepetynie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sie lekko oprzec o to http://12caliwskali.blogspot.co.uk/2013/11/oficer-wyzszy-pulkownik-wojsk.html , choc to bardzo wysoki oficer i jest tam bledna koszula i zla baretka EK II z I Wojny Swiatowej z okuciem za ponowne nadanie.

 

Tutaj jest poprawiony http://12caliwskali.blogspot.co.uk/2013/11/poprawki-jak-wczesniej-pisalem.html

 

Koszule zrob- szara, szaroniebieska, szarozielona lub czarna. Bialej nie rob.

 

Przepraszam za linkowanie swoich prac ale trudno trafic cos porzadnego w necie. Co by nie wpisal to posrane waffen ss wywala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak jak na zdjeciu. czarna, zadnych udziwnien. Zrobisz ladnego figa, juz to czuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak jak na zdjeciu. czarna, zadnych udziwnien. Zrobisz ladnego figa, juz to czuje.

 

Żebyś mnie nie przecenił ;P Farbek mam sporo, pedzle teraz też mam odpowiednie, więc zaplecze techniczne posiadam. teraz tylko kwestia prób ;)

 

Mam ten zestaw farbek http://mfpilot.com/ebaypics/VAL70119Set1_wm.jpg i nim próbuję różnych technik znalezionych na YT jak i tej techniki, która jest zawarta z farbkami w postaci kartki z instrukcją SBS. Wszystko wydaje się takie proste jak się ogląda te tutoriale, ale w rzeczywistości wymaga to sporej wprawy ;)

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymadrzam sie na ten temat bo przede mna tez proby z roznymi technikami malowania i az sie trzese na sama mysl ale z drugiej strony to nie popelnia bledow tylko ten co nic nie robi to raz a dwa "Wszystko wydaje sie trudne nim stanie sie proste". Bedzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.