Skocz do zawartości

17 pdr Achilles 1.Dywizja Pancerna (odnawiany)


MichalZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, tym razem wątek warsztatowy dosyć nie typowy gdyż model w większości zbudowany..tylko z jakieś 5-6 lat temu, dalej temat Maczkowy ogólnie tak model wygląda teraz :

 

DSC_0028_zpsctndmkts.jpg

DSC_0029_zpspwpwa9d3.jpg

 

Z racji tego że to model odnawiany,wpierw postaram się usunąć to co nie podoba się lub co poprostu nie pasuje, ...okazało się iż model był... nie sklejony,kadłub z wanną co ułatwiło sprawę już na wejściu ;)

 

DSC_0030_zpsgk8tacds.jpg

Tutaj kilka zdjęć tej maszyny

 

2_zpsijrt8luq.png

3_zpszzbfmk3i.png

20101026123119_zpszztg9ubu.jpg

1_zpsexf7zp27.png

20101026114717_zps2qk1zbeo.jpg

Model oczywiście dalej będzie w barwach Polskich, jeśli nie znajdę pasujących kalkomanii to będę musiał je nabyć, ogólnie zamysł był taki by zarzucić go różnego rodzaju pierdołami chociaż na zdjęciach niszczyciel ten niczego zbędnego nie przewozi ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to model Academy w pudle Italeri, model był produkowany już dosyć dawno temu i charakteryzował się tym że był bardzo tani (ok.60 zł) a naprawdę przyzwoicie zrobiony .

 

 

Model wstępnie przygotowany do malowania

 

DSC_0001_zpsj6zynssc.jpg

 

Teraz mam pytanie,czy jeśli obrzucę go jakimiś pierdołami typu skrzynki,kanistry itp:. Czy będzie to błędem ?

 

Lece szykować aerograf i za jakiś czas postaram się pokazać już zmalowanego przygotowanego pod resztę zabiegów

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model otrzymał nowe barwy

 

Wpierw poszła czarna z połyskiem TAM + LV

 

DSC_0002_zpsycjs3jl6.jpg

 

Następnie model pokryłem farbą kombinowaną ( Olive Green+NATO Green + RAF Dark Green + Dark Yellow wszystko TAM) + LV

 

DSC_0003_zpsuwq5hi38.jpg

Pancerz rozjaśniłem wpierw delikatnie po całości po przez dodanie większej ilości farby żółtej a na sam koniec kanty wyjaśniłem poprzez dodanie białej

 

DSC_0004_zpsi8izue0t.jpg

 

Wpadłem również na pomysł by starego wnętrza nie zmieniać od podstaw a tylko rozjaśnić i poprawić Deck Tan-em

 

DSC_0005_zpsq2r6qkht.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy też wozili jakieś tobołki na swoich pojazdach

 

W takim razie na pewno coś zarzucę na Achilles-a a póki co, model otrzymał kalkomanie,podmalowałem wszystkie szczegóły w właściwe barwy również w wnętrzu, model zabezpieczony lakierem jutro wasz i brudy

 

DSC_0008_zpsarlbkefb.jpg

DSC_0007_zpslycfpcva.jpg

DSC_0009_zps0bsy2fu3.jpg

DSC_0010_zpsunpvykgt.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mam właśnie, te wyglądają strasznie grubo reflektory też pozostawiają wiele do życzenia , ale czego wymagać ..ten model ma 15 lat ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następne postępy, wash zarzucony ,prace rozpocząłem w ten sposób

 

DSC_0011_zpsg5juxd3s.jpg

A tu już po całości , teraz zajmę się wnętrzem a później finalnym ubrudzeniem , model zapewne ukończę dzisiaj, w godzinach wieczornych zajmę się kompletowanie dodatków na pancerze, dawać gąsienice na pancerz ,czy tylko coś na tył?

 

DSC_0012_zpsgtpd05tw.jpg

DSC_0015_zpsfyvszyd0.jpg

DSC_0014_zpsvdeku4qh.jpg

 

a tu rozpoczęcie walk z pigmentami

 

DSC_0016_zps4opbrnwp.jpg

Model okurzam w ten sposób, małym pędzelkiem nakładam delikatnie suchy pigment tam gdzie chce mieć efekt, po czym nadmiar zdmu:bip:ę , dla subtelnego efektu to co zostaje rozprowadzam większym pędzlem w strony w które mógłbym rozkładać się brud, proces ten pokazuje na zdjęciach poniżej przed i po .

 

DSC_0018_zpscpp89nwd.jpg

DSC_0019_zpsbpxzcvfv.jpg

Chronologicznie wykonuje brud w innych miejscach

 

DSC_0022_zpsrvie4gyk.jpg

DSC_0023_zpsuilrfp1y.jpg

 

Model w miarę ukończony zaczynam kompletować pierdoły na pancerz ;)

 

DSC_0029_zpsa5yqiegt.jpg

DSC_0030_zpsgrd69nqd.jpg

DSC_0031_zpsdugteppz.jpg

DSC_0032_zpshmygzhor.jpg

DSC_0033_zpsokwdnefy.jpg

DSC_0034_zpschov4wql.jpg

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję się lufie przydałby się jeszcze lekki szlif. Widać ślad łączenia elementów.

Poza tym jest moim zdaniem bardzo dobrze.

Ciekawa maszyna, aż mnie zaczęło korcić, coby wyjąć takowego z mojej sterty.

 

Prawda, na lufie został ślad po łączeniu,w naturze prawie nie widoczny ale zdjęcia zrobiły swoje, musi tak zostać .

 

Duperele skomasowane do po malowania , wstępnie pokryte podkładem

 

DSC_0035_zpsw9yxqeby.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia aktualizacja w sprawie odnowy modelu ,prace rozpocząłem od pomalowania szczegółów ..

 

DSC_0001_zpsza6tfemh.jpg

DSC_0002_zpscpijtgxv.jpg

 

Następnie wziąłem się za figurki ,mimo iż kompletnie nie potrafię ich wykonywać skusiłem się na dwóch odzyskowych pancerniaków, dodatkowo dołożyłem im kalkomanie które kupiłem tak dawno...że nawet najstarsi górale tego nie pamiętają ;)

 

DSC_0003_zpscq2z8qmb.jpg

DSC_0011_zpsjayrhpsw.jpg

DSC_0012_zpspw7etrb7.jpg

DSC_0014_zpszutndmyr.jpg

 

Model skończony, zapraszam do galerii, z czasem może jeszcze jakoś przywiąże tylko te tobołki ;)

 

DSC_0022_zpsfjuj4xlk.jpg

DSC_0015_zps3pzrxuzn.jpg

 

Link do galerii viewtopic.php?f=68&t=52995

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Podglądam z dużym podziwem i przyuczam się jednocześnie , jako raczkujący w poważniejszych technikach modelarskich. Z tym większym zainteresowaniem, że właśnie jestem w trakcie swojego Achillesa: http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=87&t=55451

 

Fantastycznie wygląda to wstępne cieniowanie, bardzo "uplastycznia" bryłę, spróbuję podejść podobnie do tematu.

 

Jeśli mogę łyżkę dziegciu: co prawda na zdjęciach załóg szkockich czy kanadyjskich Achillesów widać "tommy hats", ale nasi pancerniacy używali chyba tylko hełmów typu czołgowo/spadochroniarskiego, lub amerykańskich hełmofonów. Choć oczywiście można przyjąć, że Twoi właśnie podwozili piechocińców

 

0131-225x300.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.