Skocz do zawartości

Auto ciężarowe 1:24


Marak

Rekomendowane odpowiedzi

Ten temat chodził mi po głowie od roku. Ale ciągle nie byłem (i nie jestem) pewien czy dam radę i nie miałem CNC.

Teraz już mam Całkiem Niezłe Chęci.

Co to będzie to na razie tajemnica, albo raczej zagadka. Kto pierwszy zgadnie. Ale umówmy się, każdy ma prawo zgadywać max 2 razy.

Zwycięzcy funduję kawę lub piwo przy najbliższej okazji.

Na początek dedykowane zestawy waloryzacyjne które udało mi się zgromadzić.

 

st_2015-10-09_01_zpspu1xx5l1.jpg

 

Jak widać większość elementów jest z białego plastiku. Chciałem więc zgłosić model do konkursu "Zima", ale Admin nie zgodził się na przesunięcie terminu zakończenia na grudzień 2018.

 

Tradycyjnie ciężarówkę zaczynam od ramy. Po 3 dniach wycinania mam surową ramę, jeszcze nie oszlifowaną.

 

st_2015-10-09_02_zpsvwjabduj.jpg

 

st_2015-10-09_03_zpskzrg2awx.jpg

 

st_2015-10-09_04_zpsugcx0fbq.jpg

 

st_2015-10-09_05_zpsddcpy98e.jpg

 

Trochę mnie martwi, że rama jest dosyć wiotka. Ale nie bardzo wiem jak by ją tu wzmocnić, nie przesadzając z grubością ścianek.

Cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Star 266

Gratulacje. Dobry jesteś.

To będzie (jak się uda): Samochód gaśniczy Star 266 Bonex.

Robię go na podstawie wydawnictwa kartonowego, które powiększyłem do skali 1:24 i przenoszę na plastik.

 

STAR266_O_01_zpsysuehkix.jpg

 

W związku z rozwiązaniem zagadki prosze Moderatora o zmianę tytułu wątku na:

Samochód gaśniczy Star 266 Bonex 1:24

 

PS. Dalej walczę z ramą. Po kilku godzinach wycinania doszły 4 pipsztoki, więc na razie nie ma co fotografować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł zacny

Tyle, że nie wszystko będzie takie proste (czytaj: łatwe) jak ta rama

Cicho bądź, bo nam Marak "umrze" w blokach

Dlatego wcale nie obiecuję, że go skończę. Myślę jednak, że jak mi się uda przejść zawieszenie to dalej będzie prościej. Tzn. osobiście wolę trudniejsze elementy ale większe, niż piłować dupsiki 2 x 2 mm.

Wybrałem, chyba najprostsze auto, bo najpierw myślałem o Starze 21 - ale tamte Stary były na mniejszych kółkach i trzeba by odlewać.

(Jak ktoś ma opony o średnicy 38 mm to z chęcią odkupię)

Potem myślałem o Żuku - odpadł z powodu wyoblonych przetłoczeń.

Star 266 jest w miarę pudełkowaty, więc może się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie.

Mark jakbyś coś słyszał o kołach do Stara 20/21 to ja reflektuję na 2 kpl.

Ponieważ Moderator mnie nie lubi i nie chciał zmienić tytułu tego wątku, zamykam go.

Kontynuacja relacji będzie tutaj: http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=88&t=51047

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.