Skocz do zawartości

STAR 266 Tololoko 1/72


temir 2

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Super

a kalek nie ma ?

a co to za problem? Ynot robi kalki do naszych pojazdów i można coś uskładać, a jak za mało to Toro model robi do Leosiów i hummerów więc też coś się wybierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was wszystkich bardzo serdecznie! Jest to mój pierwszy post w życiu, więc za wszelkie uchybienia i błędy jakie mogą wystąpić - przepraszam!

 

Pamiętam fantastyczne chwile, gdy jako mały miłośnik skrzydlatego wojska podziwiałem konwój wyjeżdżających Starów: 200/244/266 i AP na lotnisko. Naziemne preludium ciemnozielonych bestii: warkot silników odbijający się od ścian budynków, obłoki spalin, a mnie się wydawało, że można byłoby pod nimi przejść od przodu pod zderzakiem po tył - takie były duże i wysokie:), a później ich mrówcza praca na rzecz maszyn, które chciały latać.

 

Dziękuję za STARA, bo przy pracy nad nim na pewno odżyją beztroskie wspomnienia tamtych wspaniałych lat. Potrzebny byłby jeszcze Star 200/244 z przyczepą - Król przeprowadzek i najczęstszy gość pod wojskowymi blokami:) Nie ma to tamto - dawne Stary wyglądały bojowo! Tamte Stary to Nasza tożsamość!

 

Ciekawostka: w latach 1971-1994 MON otrzymał ogółem 13 760 egz. modeli 660 M1/M2 i 17 072 egz. modelu 266. Ciekawe ile ich pozostało w służbie Najjaśniejszej Rzeczypospolitej?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale że szybek nie dali...

 

Chyba nawet lepiej bo robiąc je własnoręcznie będzie można poprawić wysokość tylnych bocznych okien. To właśnie wpływa na złudzenie tego, że model chyba nie trzyma wymiarów kabiny jak to napisał author21. Nie wymyślajmy więcej i cieszmy się, że model w ogóle jest a poprawić to i tamto zawsze można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

a kalek nie ma ?

 

Na razie...

 

będzie można poprawić wysokość tylnych bocznych okien.

 

Wymiary są prawidłowe.

 

Ale że szybek nie dali...

 

I napis na atrapie wklęsły ...

 

 

A oto model ukończony :

 

th_100_4986_filtered.jpg

th_100_4984_filtered.jpg

 

Dziękuję za uwagi i komentarze jak również wszystkim odwiedzającym ten wątek i zapraszam do galerii:

 

viewtopic.php?t=25728

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie można poprawić wysokość tylnych bocznych okien.

Wymiary są prawidłowe.

 

 

No tak. Wystarczy porównać fotkę z reklamy Tololoko w dziale nowości z oryginałem.

 

58401f6a561a832d.jpg

 

Model ładnie Ci wyszedł a podstawka tylko dodała mu uroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest naprawdę rewelacyjny, tylko jednej rzeczy mi brakuję. Mowie tu o ludziku (ach) np. stojącym obok lub siedzącym w szoferce, to jest samochód i widać wnętrze, a tak wygląda jak by został porzucony (poszli pewnie na mleko do najbliższego gospodarstwa )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pioter napisał:

Podpolujesz troche

 

Eeeeee ?? (nie jestem Belgiem)

 

 

Beeeeee...... Tobie literówki się nie zdarzają….

 

 

Panowie, prawda jest taka, że nie ma modeli idealnych. Prawdą jest też to, że w tym modelu jest więcej błędów niż zauważyliście. Nie wiem czy jest to spowodowane skalą modelu, nie buduję w 1/72, kleje ciężarówki w 1:24. Wydaję się mi, że budowanie modelu w 1:72 jest trudniejsze, niż 1:24 więc szacun za podjęcie tematu i wybudowanie modelu. Co do ceny, jeżeli uważacie, że jest za drogo to nie kupujcie, tak by było najprościej napisać. Ale spróbujcie sobie policzyć koszty a zobaczycie, że nie jest to tani sport licząc same materiały potrzebne przy odlewaniu, a dochodzą jeszcze inne koszty i zysk producenta, nie jest przecież instytucją charytatywną.

 

Tak więc reasumując, brawa dla autora modelu, jest rewelacyjnie!

 

PS. Jakbyś planował jakiś upgrade modelu lub face-lifting to zwróć uwagę na ścianę czołową auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialo byc "podpilujesz" (od pilnik)

Od czego jest sie modelarzem ??

Cena jak to cena, nigdy wszystkich nie zadowolisz. Chodza takie "badziewia" po rynku za duzo wieksze pieniadze ze glowa boli.

 

Jezeli komus za drogo niech sobie sam wystruga, a czas ktory nad tym spedzi niech przeliczy do ceny - moze wyjdzie 1 PLN na godzine (nie mowie o zbieraniu i porownywaniu dokumentacji)

A wiem o czym mowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli komus za drogo niech sobie sam wystruga, a czas ktory nad tym spedzi niech przeliczy do ceny - moze wyjdzie 1 PLN na godzine (nie mowie o zbieraniu i porownywaniu dokumentacji)

A wiem o czym mowie

Święte słowa Panie Pioter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.