Skocz do zawartości

STAR 266 Tololoko 1/72


temir 2

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!

Na początek mała skrzynka odpowiedzi:

 

Model chyba nie trzyma wymiarów kabiny?...

 

 

delikwent z PKM jak znalazł...

 

Toć to przecie nieboszczka ESCI - o ile się orientuję to nikt jak na razie nie podjął się wznowienia zestawu a szkoda

 

Pozdrawiam całą pracownię

 

 

A teraz kolejna odsłona dramatu:

Kamuflaż to akryle Vallejo a następnie całość pokryta sidoluxem:

 

th_100_4952_filtered.jpg th_100_4951_filtered.jpg th_100_4949_filtered.jpg th_100_4953_filtered.jpg

 

Kolejny etap to łosz i takie tam inne zabiegi niwelujące obecny zabawkowy wygląd

 

Cdn.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model chyba nie trzyma wymiarów kabiny? szerokość (bok) w stosunku do wysokości. Albo na zdjęciach tak wyszło ? . Kabina wydaje się płaska i niska ;). Ale to częsta przypadłość 1:72, np pantera G z Dragona (ta z zimmeritem).

 

 

Pierdołom mówimy !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy może któryś z kolegów miałby do odstąpienia 2-3 figurki z tego zestawu?

ESC242Box.jpg

 

Trzeba zrobić samemu
Trudno, na szczęście w Starze nie jest to skomplikowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat znając tendencje żywicy do sięgięcia to dorobienie wałów z drucików jest chyba prostszym rozwiązaniem. Ileż to w sumie roboty? Więcej pracy na pewno czeka przy wklejaniu oszklenia bo z tego co widzę to szoferka w całości jest. Ale i to jest do zrobienia. Ogólnie model, jak na żywiczny, z prezentowanych fotek nie robi wrażenia bardzo skomplikowanego. MarS to nie jest w każdym razie.

 

Tutaj recenzja zestawu:

http://www.plasticsoldierreview.com/Review.aspx?id=400

 

Wygląda bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Tylne koło z lewej strony nie lewituje?

 

Lewituje: jest to efektem ustawienia przeze mnie modelu do fotosesji na podłożu z podwiniętego kartonu.

 

dorobienie wałów z drucików jest chyba prostszym rozwiązaniem.

 

Dokładnie - chciałem uniknąć nadmiernej komplikacji i zbędnego mnożenia części: podwozie przeważnie jest najmniej eksponowanym fragmentem modeli pojazdów a dla modelarzy nawet średnio zaawansowanych dorobienie tych detali nie przedstawia sobą większych problemów.

 

model, jak na żywiczny, z prezentowanych fotek nie robi wrażenia bardzo skomplikowanego.

 

Takie było założenie. Model składa się z 40 części (żywica+blacha).

 

Więcej pracy na pewno czeka przy wklejaniu oszklenia

Rama przedniej szyby jest/będzie z blaszki - wklejenie pozostałych szybek ze względu na ich kształt też nie jest skomplikowane.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystając z Ctrl+F

To może skorzystaj z umiejętności czytania ze zrozumieniem. Mnie temat nie interesuje, ale zajęło mi minutę wyczytanie, że na razie nie ma ustalonej ceny, a zależeć ona będzie od ilości "przedzamówień".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wyczerpującą odpowiedź. Powiem szczerze, że za dużo tekstów, a za mało danych.

 

Nazwa: ... coś tam

Nr. prod.: ... 1000500100900

Skala: ... 1000:1

Cena: ... NN

 

A tak same dyrdymały i ... po co tyle tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd te problemy... raptem 3 strony tematu, a z nich wystarczy przeczytać tylko posty AG, gdzie w jednym z nich jest napisane:

Zaryzykuję prośbę o składanie zapytań na: tololoko@tololoko.pl

W temacie maila wpiszcie: Star 266 FORUM z pasją i inicjały lub nick.

Posortuję, sprawdzę potencjalne zainteresowanie i powiadomię o chłonności rynku.

Trzydzieści pięć przed-zamówień potraktuję jako sukces i schodzimy poniżej 150 zet za sztukę.

 

OK?

Pozdrawiam.

A G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd te problemy... raptem 3 strony tematu, a z nich wystarczy przeczytać tylko posty AG, gdzie w jednym z nich jest napisane:
Zaryzykuję prośbę o składanie zapytań na: tololoko@tololoko.pl

W temacie maila wpiszcie: Star 266 FORUM z pasją i inicjały lub nick.

Posortuję, sprawdzę potencjalne zainteresowanie i powiadomię o chłonności rynku.

Trzydzieści pięć przed-zamówień potraktuję jako sukces i schodzimy poniżej 150 zet za sztukę.

OK?

Pozdrawiam.

A G

 

Już mam odpowiedź, na chwilę obecną cena kształtuje się w granicach 150 zł.

 

Takiej odpowiedzi oczekiwałem. Za dużo czasu się traci na czytanie tych "poematów" i skakanie z linku na link, za stary jestem na takie akrobacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo czasu się traci na czytanie tych "poematów" i skakanie z linku na link, za stary jestem na takie akrobacje
Oj tam od razu " za stary..."

Wrzuciłem link, bo główna zapowiedź jednak poszła na PWMie, a nie każdy tam zagląda.

W tamtym wątku jednak kilka ważnych informacji jest zawartych. Np. taka, że już 12 Starów jest zamówionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bajka, niech chłopaki sprzedają, to będą następne samochodziki.

A czemu na PWMie, ja tam widzę ciągle te same osoby? Tu się "chyba" więcej kręci loodzików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.