Skocz do zawartości

Wielkiej Wojny Czar - A7V, MarkIV [Emhar] & Mark V[MT] -1/72


R_Mazzi

Rekomendowane odpowiedzi

pioter

Dziękuję bardzo bardzo bardzo!

 

No to już wiem, jakie będę miał kaleczki na praczołgu

 

A nie ma czasem w tej knidze jakiejś informacji na temat kolorków wczesnej 506?

Szaro-błękitny w brązowe ciapy jak sugeruje instrukcja czy tricolor?

 

Karol_max odezwij się na priv ze swoim adresem, nie potrzebuję już diaboła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol_max odezwij się na priv ze swoim adresem, nie potrzebuję już diaboła

No to fajnie ale to dopiero jutro

 

Co do tego szarego koloru to gdzieś czytałem że to ten sam co na Niemieckie drugowojenne mundury.

Właśnie, cały czas ten A7V a MK V został sam w kącie, nie słyszałem jeszcze propozycji na niego więc może się spodoba coś takiego

Surviving_Mark_V_1.jpg

Pozostawiony kiedyś na Ukrainie stoi teraz jako pomnik.

Jeśli dalej chcesz tą fotkę to niestety też do jutra.

Pozdrawiam i życzę praczołgom aby nie spotkał ich taki los jak elefatna i ronsonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pioter

Dziękuję bardzo bardzo bardzo!

 

No to już wiem, jakie będę miał kaleczki na praczołgu

 

A nie ma czasem w tej knidze jakiejś informacji na temat kolorków wczesnej 506?

Szaro-błękitny w brązowe ciapy jak sugeruje instrukcja czy tricolor?

 

Karol_max odezwij się na priv ze swoim adresem, nie potrzebuję już diaboła

 

To jest jedyny mankament tego buchu, nie porusza kolorystyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jedyny mankament tego buchu, nie porusza kolorystyki.

No cóż, nie można mieć wszystkiego podanego na tacy

 

Właśnie, cały czas ten A7V a MK V został sam w kącie, nie słyszałem jeszcze propozycji na niego więc może się spodoba coś takiego

No bo Mark to wiadomo co i jak, będzie wóz B56 (kolor jaki mniej więcej wiadomo) raczej co prawda nie weryfikowalne jest czy to chłopiec czy obojniak. Wszystkie fotki są jakie znalazłem są z lewej burty. Ale on musi jeszcze dojrzeć. Do dorobienia mam szyny na belkę a specjalnie nie mam na to ochoty na razie

 

Elefant leży sobie cały czas na półce nad biurkiem, ale jakoś się skubany nie chce sam skleić do końca, mimo, że wiele mu już nie potrzeba. Ale luzik w tym roku już jeden model skończyłem, więc norma wypełniona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemiaszek już sklejony w jedną całość, zostało dokleić kmy (ale to na końcu, po wszystkich malunkach) i zawieszenie (też pomaluję oddzielnie).

Większych szpar właściwie udało się uniknąć aczkolwiek szpachli użyć musiałem. Widać (mam nadzieję) te jaśniejsze "paski" na krawędziach.

Sklejałem zgodnie z instrukcją ale wydaje mi się, że lepszym pomysłem było by skleić najpierw ze sobą cztery ścianki boczne a później wkleić podłogę.

Teorii tej nie sprawdzę bo drugiego A7V raczej robić nie będę.

 

Model jest właściwie prosto z pudła.

Przerobiłem wizjer armaty, pocieniłem osłony podwozia, wywaliłem stopnie pod drzwiami (jak widać na foto wóz już ich nie miał), dodałem uchwyty przy drzwiach. I to tyle

 

Scenka będzie mniej więcej tak:

A7V_02_00.jpg

 

A7V_02_01.jpg

 

A7V_02_02.jpg

 

A7V_02_03.jpg

 

Czołg będzie atakował lekko pod górkę, obok biegnący desperat (lub dwóch). Tego z granatem użyję na pewno (tylko nie wiem czy będzie rzucac czy po prostu biegł z karabinem w łapie), ten drugi jest tylko statystą, w jego miejsce będzie drugi biegnący.

Albo zostanie tylko ten pierwszy, w końcu bieg obok monstrum do którego ładuje wszystko co strzela nie jest chyba raczej dobrym pomysłem.

Czołg będzie szary w brązowe łaty. Tak myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie - amatora hobbysty-lufka co nieco za długa...Figuranci to co za ''kamanda''?Znaczy się jaki producent...

 

Lufka na długość jest porównywalna z tą z zestawu (tamta jest bardziej stożkowa może dlatego wydaje się krótsza, niestety nie potrafię jej doprowadzić do ludzkiej postaci - zamiast koła jest elipsa w przekroju).

Zające to też Emhar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przekonałeś mnie, dałem zestawową lufkę

 

Figurki jako takie nie są złe, fakt każda ma jakieś miejsce, mniejsze lub większe, kompletnie nie podrzeźbione ale generalnie dają radę. Myślę, że wymienię tylko łepetyny i może łapki.

 

PS. Masz może ten zestaw kajzerków?

PS2. A gdzie warsztat Twojego A7V? Czyżby tzw. leżak pudełkowy?

Jakie malowanie planowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@R_Mazzi

Figurantów od Cezara nie mam - jako nie inwestuję w pełne pudła ludków.Druga sprawa ze ich ''nocniki'' jakoś mi nie leżą wizualne [ jakieś przyduże].Ale reszta jest oki...

Fajne szkopki robi Zvezda - ino trza im głowy odcinać i przeszczepiać inne[Zvezda - pickelhauby].

Mój A7V to prawie pudełkowiec - mam sklejone burty i przymiarki do stropu.Malowanie?Cóż, z samym pędzlem za wiele nie zwojuje - pewnie jakies z czarnymi obwódkami plam...

Jak na razie dłubie sobie Mark II Supply Tanka:

IMG_2314-4.jpg

IMG_2321-3.jpg

I sorki za ''zaśmiecanie'' wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popędzlowałem kobyłę kolorem bazowym.

Podkład i 3 warstwy koloru FieldGrey czyli niemieckich wdzianek...

Farbka LifeColor UA403, bardzo dobre krycie ale masakryczny wręcz mat.

 

Wyszło jak wyszło. Następne etapy raczej powinny zniwelować smugi pędzla.

 

A7V_03_01.jpg

 

A7V_03_02.jpg

 

A7V_03_03.jpg

 

A7V_03_04.jpg

 

Zastanawiam się nad kamo:

smilitaryinterestclubpa.png

By pankot13 at 2011-08-25

Zakładając, że mój wóz to ten po prawej to hmmm ciapki brązowe? Dość małe i transparentne?

Druga sprawa, czy nie powinien mieć "czachy" też na dupce tak jak ta druga maszyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor wydaje się być dobry.Kwestia brązowych plam - obstawiał bym transparentne.Czacha na zadku?Na to wygląda...

Zdradzi kolega ''przepis'' na transparentne plamki ''od pędzla''?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No transparentne to może za dużo powiedziane

Po prostu zrobię je maksymalnie przytłumione.

Coś ala kamo na tym potworku:

5_3.jpg

 

Jak zrobię i dalej będziesz ciekawy to jasnę, że opiszę co i jak.

Muszę potrenować najpierw trochę na boku

 

Trochę mi się nie widzi, że baza jest taka "szaro-niebieska" bo nie mam pojęcia jak filtrować, jakimi kolorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dołączę do prośby kolegów,jako nie uzbrojony w aero chętnie się dowiem jak takie malowanko robisz. Tym bardziej,ze się właśnie męczę z kamo na pz IV. No,a co do wątku to piękny "praczołg" się zapowiada. Musze sobie takiego A7V popełnić kiedyś.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem napisać po zrobieniu, bo może po prostu coś inszego wykombinuję

 

Tygrys jest pomalowany tak:

- żółta baza,

- kamo - prawie, że suchym pędzlem, po krawędziach łat uderzane pędzlem pionowo z góry, stąd poszarpane krawędzie ciapek,

- mocny suchy pędzel w kolorze bazowym po całości

 

Teraz zamiast ostatniej warstwy suchym pędzlem pomyślałbym raczej nad filtrami.

W przypadku niemieckiego kamo jest o tyle fajnie, że filtr z "żółtej bazowej" bardzo ładnie i naturalnie wyrównuje kolory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszym filtrem na kolor szary jest niebieski, np. MIGa, ale nie wiem, jak będzie współpracował z brązowymi ciapkami. może delikatny filtr brązowy po washu? no i kwestia jeszcze czy wash będzie raczej brązowy czy sepiowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plamki transparentne krok pierwszy:

- naciapanie zwykłych plam

 

A7V_04_01.jpg

 

A7V_04_02.jpg

 

A7V_04_03.jpg

 

A7V_04_04.jpg

 

ciąg dalszy nastąpi ;)

 

Andrzej wash będzie zwykły MiG'owy neutralny. Próba na złomie wyszła dość obiecująco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol_Max robię wczesną 506. Luźno wzorując się na instrukcji.

Jaki naprawdę był na nim kamuflarz to raczej się już nigdy nie dowiemy. Z fotki "z przeglądu" widać tylko tyle, że "plamy" nie były zbyt intensywne.

U mnie prawie ich nie będzie widać...

 

BTW, kalki wysłałem Ci w czwartek, myślę, że jak amba pocztowa ich nie zeżre to w tym tygodniu powinieneś je mieć u siebie. Drugiej czachy na razie jednak nie potrzebuję, z krzyżem na dupce jakoś mi się lepiej widzi.

 

Plamki transparentne część druga (i ostatnia):

 

A7V_06_01.jpg

 

Model jest po:

- cieniowaniu kolorem podstawowym po całości

- cieniowaniu kolorem podstawowym rozjaśnionym bielą w stosunku ok 2:1 - góra i burty mniej więcej do połowy wysokości (oczywiście od góry)

- cieniowaniu kolorem podstawowym rozjaśnionym bielą w stosunku ok 1:1 - "placki" na stropie, nadbudówce i góra burt, plus detale. Ot takie małe CM.

 

Wszystko oczywiście pędzel. Powierzchnia wyszła od biedy znośnie jak na moje pędzlowanie, ale zawsze mogło być lepiej, kilka farfocli można znaleść

 

Teraz będzie filtr z niebieskiej, kalki i filtr z brązowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.