Skocz do zawartości

International Payhauler 350 AMT/Ertl 1:25


Mark666

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze oglądałem się za tym modelem. I w końcu go sobie kupiłem. Miałem ruszyć z budową w zimie ale gdzie tam... zacząłem go robić .

 

563f533bc9ee398emed.jpg 20ba168593f15abdmed.jpg

 

Właśnie prawie skończyłem skrzynię ładunkową . Niestety okazało się że podłoga była zdeformowana na co nie zwróciłem wcześniej uwagi. Sądziłem że jest to wina poxipolu na który przykleiłem te wewnętrzne blachy. Z związku z tym zerwałem je , ale wtedy okazało się że jest to wada wypraski. Podłoga nadal była wklęsła do środka. Wszystkie poprzeczne , spodnie belki siłą rzeczy nie chciały się ułożyć tak jak powinny. Próbowałem prostować skrzynię w mocno ciepłej wodzie, ale z marnymi efektami. Pozostawało tylko wymyślić inny sposób. Z płytki polistyrenu wyciąłem kształt podłogi , i po wyznaczeniu miejsc montowania poprzecznych belek i po wstawieniu od nowa kołków prowadzących przykleiłem ją na spód skrzyni. Ale to dało 1,5 mm pogrubienia . Z związku z tym musiałem wymontować wszystkie pionowe belki wzmacniające , przeciąć każdą i dać wstawki w niektórych 1,5 mm , a w innych 1,00 mm . Po tych zabiegach wszystko od nowa musiałem szlifować, szpachlować , jeszcze raz szlifowanie i wkleić je na swoje miejsce. Wewnątrz skrzyni położyłem warstwę szpachli , bo jednak sama podłoga będzie wyłożona blachą

 

bec625dbf54de253med.jpg f8d85276e7f45488med.jpg 60042d18ebfdde7emed.jpg 565755f261302df5med.jpg

 

Zacząłem powoli składać ramę , ta przynajmniej nie stwarza problemów :

 

d8728d74930078a3med.jpg de5931758b067bc6med.jpg

 

 

Zmieniony zostanie też fotel kierowcy ---- ten jasny z zestawu posłuży jako drugi fotel za kierowcą

 

4bb0194da16b5e19med.jpg

 

Blok silnika sklejony i poszpachlowany , jutro zacznę go składać

 

ddc3cc628ada7fcdmed.jpg

 

 

Jutro wrzucę fotki. A przy okazji zapytam--- może ktoś ma zdjęcia silnika Detroit Diesel , bo właśnie taki motor jest z tym aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ciekawy model się szykuję, ciekawy pomysł z tą podłogą, będziesz ten pomysł kontynuował??

 

Tak, chciałbym , tym bardziej że w oryginale wnętrze skrzyni ładunkowej jest wyłożone blachą o twardym stopie aby dłużej wytrzymywała. A i tak co ok. 5-6 m-cy te skrzynie są wymieniane na nowe. Wymiana odbywa się na terenie kopalni Mam nadzieję że wystarczy mi tej ofsetowej blachy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę bacznie obserwował tą relację.

Też sklejam, a raczej męczę ten model. Mam sklejony i pomalowany silnik, ramę oraz pakę, mosty, zbiorniki i jeszcze parę innych gratów. Ale jakoś nie mam weny. Trochę przystopowało mnie brudzenie silnika.

Ale mam nadzieję że dzięki Twojej relacji znajdę motywację do skończenia mojego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff cały dzień siedzenia przy modelarskim biurku , chyba moje zamierzenia czasowe co do modelu pójdą spać. Miałem go skończyć na wiosnę --- akurat

 

Dziś zrobiony na surowo cały motor, i kilka drobiazgów ale do rzeczy...

 

Opony wydały mi się "obrzydliwie " za nowe , więc dodałem im kilkaset kilometrów :

 

dff11431e7f23e6fmed.jpg 4666d4d2a507967cmed.jpg

 

Potem wziąłem się za silnik, nie wszystko pasowało, pewne elementy musiałem skrócić i dopasować na nowo. Przewody umieszczone są domyślnie, teraz zacznie się kopanie po zdjęciach aby zlokalizować miejsca skąd wychodzą i dokąd idą. Potem muszę je zdjąć , uzupełnić resztę grubych przewodów [plastyk] podkład, i malowanie . Chyba użyję lekko przyciemnionej żółtej Tamki. Ale to już w trakcie kolejnych relacji

a16498bd1668c1b3med.jpg 15583a2c4f674105med.jpg 3ef2d343a857267amed.jpg

 

Położyłem podkład na osłonę silnika, mały fotel i podstawę fotela kierowcy, przy czym okazało się że nie odkryłem Ameryki z tym lotniczym fotelem-- znalazłem fotkę takiego wozu z Californi i na niej jest typowy fotel ze zwykłego trucka. Nie wiem czy nie zastosować podstawy od niego

 

72d2f539189732f1med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś za wiele nie zdziałałem , ale silnik i kilka drobiazgów ma położony podkład . Jutro planuję zrobić na gotowo podłogę kabiny kierowcy.

 

dcc4494b825d0b15med.jpg fc7eab37b84994a1med.jpg 00951baba53258fcmed.jpg f0815385f9e38774med.jpg

 

Zaczęły mi się II zm. więc na razie nic nie robię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś mając trochę czasu zabrałem się za silnik. Przed pomalowaniem dorobiłem dwa wejścia na bagnety do kontroli stanu oleju.

Bagnety zrobiłem z miedzianego drutu i spłaszczyłem na końcach.

 

a038985da06744d0med.jpg

 

Teraz silnik został pomalowany akrylową Tamiyą na kolor trochę ciemniejszy od barwy całego pojazdu

 

9713f62906bb01bfmed.jpg 526a798fa68abe4amed.jpg 8a0e05f595cce448med.jpg 8a83847d34fffe9fmed.jpg

 

Powoli wyłania się kabina kierowcy. Dziś pomalowałem podłogę, wnętrze kabiny, kolumnę kierownicy, kierownicę , oba fotele . Wszystkie duże przewody również są już w barwach yellow

 

594be7d81f0289ebmed.jpg 2124ec9788ed23c6med.jpg ef1b751b5d22d0ecmed.jpg

 

Jutro zamierzam wykończyć kabinę [ gumowy dywanik na podłogę] i ruszam z z przednim zawieszeniem i tylnym mostem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji---- powoli zbliża się czas wielkiego malowania, jakoś zaczynam tracić przekonanie o zasadności robienia jeszcze jednej żółtej wywrotki Internationala ---- tyle ich już jest. Może nasuwa się Wam jakiś pomysł na inne malowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nareszcie coś innego , i gaśnica jest ! W założeniu nie mam w planach tak bardzo go brudzić , bo w realu te wózki są co 4-5 dni bardzo dokładnie myte bardzo mocnymi strumieniami wody Dzięki za propozycję

 

Na pewno nie powielę tego:

 

09ec8b73bef9804amed.jpg ca81f72d55e35c86med.jpgimg]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod linkiem broszura ze zdjęciami w malowaniu nowego właściciela fabryki, a także kilka podstawowych danych:

http://www.terexmining.com/pdf/Payhauler.pdf

Ten ma podwozie brązowe, ale widziałem także ciemnoszare.

 

Nie musi być brudny, ale rdzawe przetarcia z pewnością by się przydały. Tym bardziej że po jakimś czasie wszystkie je miały

 

Btw, do kogo należy Payhauler przedstawiony na fotce? Jaki to konkurs?

 

Edit:

Znalazłem aukcję z kilkoma ciekawymi zdjęciami wersji mleczno-szarej:

http://www.machinerytrader.com/listingsdetail/detail.aspx?OHID=6917305

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest mój.Zdjęcia z tegorocznych Spotkań Modelarskich w Lublinie. Zdobyłem nim wyróźnienie od firmy COBI SA [dstrybutor REVELL na nasz kraj ]. Myślę że popracujesz sporo nad nim i stworzysz fajny model Pozdrawiam Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest mój.Zdjęcia z tegorocznych Spotkań Modelarskich w Lublinie. Zdobyłem nim wyróźnienie od firmy COBI SA [dstrybutor REVELL na nasz kraj ]. Myślę że popracujesz sporo nad nim i stworzysz fajny model Pozdrawiam Krzysiek

 

Mam pytanie--- czy Twój model miał prostą skrzynię wyładowczą ? bo jak pisałem w moim to było fatalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod linkiem broszura ze zdjęciami w malowaniu nowego właściciela fabryki, a także kilka podstawowych danych:

http://www.terexmining.com/pdf/Payhauler.pdf

Ten ma podwozie brązowe, ale widziałem także ciemnoszare.

 

Nie musi być brudny, ale rdzawe przetarcia z pewnością by się przydały. Tym bardziej że po jakimś czasie wszystkie je miały

 

Btw, do kogo należy Payhauler przedstawiony na fotce? Jaki to konkurs?

 

Edit:

Znalazłem aukcję z kilkoma ciekawymi zdjęciami wersji mleczno-szarej:

http://www.machinerytrader.com/listingsdetail/detail.aspx?OHID=6917305

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam pytanie--- czy Twój model miał prostą skrzynię wyładowczą ? bo jak pisałem w moim to było fatalnie

 

Pytanie co prawda nie było do mnie, ale co mi tam, odpowiem W moim modelu wszystko jest proste, skrzynia też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, kupił bym wieś tylko pieniądze gdzieś. Dzisiaj o mały włos nie popełnił bym Dafa 95XF. Kolega kupował pierwszy bardziej poważny projekt( Mustang P51) a ja myślałem co kupić na otarcie łez. Jednak ja bym rozbił ubrudzonego tu i ówdzie, może nie usyfiony na maxa, ale tak w zakamarkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.