Skocz do zawartości

T-34/76 Dragon


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Powolutku zabieram się za budowę T-34/76 z fabryki nr 112 Dragona.

Nie jestem jeszcze pewny jaki pojazd wykonam - zbyt wiele zdjęć tego typu T-34 nie znalazłem. W każdym razie 2 pojazdy rzuciły mi sięw oczy:

Nasz polski T-34 - zdjecia pokazują ten sam pojazd:

t34s1av4.jpg

t34xh8.jpg

Oraz ten teciak:

t34s2go7.bmp

fotki z "Mitycznej Broni" i mojego dyku twardego - źródła nie pamiętam

Do obu znajdę kalki w zestawie, więc ten problem odpada. Drugiego T-34 nie wykonywał bym jako wrak tylko jako jeszcze jeżdzący pojazd.

Mimo wszystko skłaniam się ku naszemu polskiemu teciakowi. Pobieżnie przeglądając zestaw Dragona i fotki polskich wozów wydaje się, że nie ma zbyt wiele rzeczy do poprawiania. Szczerze to nic nie rzuciło mi się w oczy, ale jeszcze nie zgłębiłem tematu. jeśli ktoś jest tutaj w stanie mi pomóc - będę wdzięczny.

 

Poki co w modelu kombinowałem z ruchomym zawieszeniem - kupiłem mu friulki. Ale nie ma co pokazywać, wszystko jeszcze jest na sucho. Na razie muszę jeszcze przejrzeć dostępne fotki i porównać to z modelem.

 

Jak dobrze pójdzie to będzie to mój pierwszy model pomalowany areografem - agregat już stoi w pokoju obok

 

To na razie tyle,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz będzie czas profesjonalisty

Jak dobrze pójdzie to będzie to mój pierwszy model pomalowany areografem - agregat już stoi w pokoju obok

Twoje malowane pędzlem modele wyglądały właśnie jak z aerografu, a jak będą teraz wyglądać ??

 

Chciałbym jeszcze abyś szczegółowo przedstawił tą biedronkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że nic nie robię ;-)

Powolutku składam friulki - ale frajda

pict4000mf4.jpg

Skleiłem koła:

pict3997gz1.jpg

Kadłub ogołociłem z niepotrzebnych detali:

pict3986yn0.jpg

Dolną listwę również:

pict4001hf7.jpg

Przykleiłem tylne błotniki i tylną płytę:

pict3988ed0.jpg

Podgiąłem przednie błotniki i skleiłem zbiorniki:

pict3998mg3.jpg

Pojawiły sięteż pierwsze wątpliwości: który z tych włazów będzie dobry?

pict3999mb0.jpg

Z tego co się dopatrzyłem na zdjęciach innych polskich T-34 i planach z Militarii to ten wyżej jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planach z Militarii

Upewnij w jakimś źródle historycznym, a nie ufaj radosnej twórczości pana Ledwocha. Mówiłem kiedyś, (zresztą nie tylko ja), Militaria to dobra książka do poduszki, a nie baza do budowy modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem jest to zestaw nr 6479? Jeśli tak to mam pytanie. Czy dodają również tę odlewaną osłonę km radiotelegrafisty (jak w t-34/85)?

Tak to ten. Jednak jedyna osłona jaką daje Dragon to ta z modeli T-34 m. 40/41. Za to części z innych teciaków (są również z SU-85) jest trochę. Kiedyś się przydadzą ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Troszeczkę porobiłem przez ten weekend.

Złożyłem do kupy gąsienice:

pict4023rq6.jpg

Przykleiłem trochę dupereli do kadłuba:

pict4024rz5.jpg

pict4025ms1.jpg

I wykonałem fakturę stali. teraz jest dość mocna, ale po lekkim przeszlifowaniu myślę, że będzie w sam raz.

pict4029hf5.jpg

:-)

pict4031uj4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem jeszcze trochę podziałałem.

 

Przykleiłem ostrogi antypoślizgowe wraz z zaczepami i pasami. Było z nimi trochę roboty, i niektóre zaczepy trzeba jeszcze podkleić lub dogiąć.

pict4034sw4.jpg

Przykleiłem dodatkowe ogniwa gąsienic i skrzknkę narzędziową:

pict4037bt9.jpg

pict4036fl1.jpg

Doklejona lampa i kabel:

pict4039ws8.jpg

Poza tym nawierciłem tez lufę kaemu kadłubowego.

 

Na wieży natomiast powstał zalążek faktury odlewu:

pict4048of9.jpg

 

Parę rzeczy trzeba jeszcze poprawić i doszlifować. Ale powoli do przodu

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieża jest jeszcze w fazie dłubania - powolutku skrobę wszelkie niedoskonałości odlewu, rysy, wgłębienia, odpryski inne takie.

 

Tobie zapewne chodzi o ten szew idący wzdłuż wieży - spróbuję pokombinować z rozciągniętym paskiem plastiku, zobaczymy co wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Po bardzo długiej przerwie... Coś się ruszyło

Powoli badam aerograf. Takie cuś mi wyszło:

PICT4770.jpg

PICT4772.jpg

PICT4774.jpg

PICT4776.jpg

PICT4777.jpg

PICT4779.jpg

PICT4780.jpg

Bawiłem się trochę w jakieś rozjaśnienia i inne takie, ale ostatecznie zbytnio tego nie widać, a pewnie po kolejnych zabiegach zniknie całkiem. W każdym razie aer zaczął się buntować, więc wolałem go umyć i zostawić w spokoju, żeby nie przesadzić.

 

Drugi tylny błotnik jeszcze się pojawi. Bardziej martwi mnie fakt, że zapomniałem o listwie przed włazem kierowcy-mechanika... Będę musiał coś wykombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Trochę pobawiłem się olejami.

Jakoś tak inaczej zachowująsię na powierzchni pomalowanej aerografem - takie dziwne odniosłem wrażenie. A może to ja tak dawno nic nimi nie robiłem, że wyszedłem z wprawy...

P1020752.jpg

P1020753.jpg

P1020757.jpg

P1020761.jpg

P1020762.jpg

P1020764.jpg

P1020767.jpg

P1020769.jpg

P1020773.jpg

Teraz tradycyjnie poprawiam to co wyszło na fotkach, przyklejam co odpadło i jadę dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz na przyszłość większą poprawkę na ciemnienie kolorów przy zabawach olejami! Dodaj trochę np. żółtego i kapki białego do zielonego, bo inaczej na koniec wychodzi CIEEEEMNOŚĆ!

Gdyby był ciut jaśniejszy, świetnie by wyglądał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby był ciut jaśniejszy, świetnie by wyglądał

No to trzeba mówić właśnie, nic nie jest przesądzone, nie zacząłem nic dalej robić po to daję relację, żeby dostać sugestie od kogoś.

 

Popatrzę na niego uważniej i głęboko to przemyślę - jak mnie natchnie to się za to wezmę. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, w kwestii olei to już wszystko raczej. Na więcej na dzień dzisiejszy mnie nie stać ;)

Ogólnie ciepło się robi, coraz więcej okazji by być poza domem, koniec roku się zbliża i kleić się nie chce. Trochę się to może przeciągnąć chociaż model jest na ukończeniu - jeszcze ufyfłać układ jezdny, założyć gąsienice, to tu to tam odjąć/dodać i kończymy. Także jeszcze może z jedna porcja fotek i tank jedzie do galerii.

Kiedy to będzie to już inna kwestia... ;-)

P1020878.jpg

P1020883.jpg

P1020888.jpg

P1020890.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę sobie i cichutko obserwuję...

Bardzo ładnie się prezentuje teciaczek.

Przy okazji mam pytanie:

czy w skali 1/72 odpowiednikiem modelu w tym warsztacie będzie zestaw Dragona T-34/76 Mod. 1940 (nr katalogowy 7258) czy może jakiś inny zestaw pozwala zbudować tą wersję?

 

z góry dzięki i pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w skali 1/72 odpowiednikiem modelu w tym warsztacie będzie zestaw Dragona T-34/76 Mod. 1940 (nr katalogowy 7258) czy może jakiś inny zestaw pozwala zbudować tą wersję?

Nie, jeśli chcesz powyższą wersję w 1/72 to należy zakupić taki zestaw:

http://mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=365936&kateg=288832

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.