Skocz do zawartości

Merkava Mk II 1:35 Academy


Mirek66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciał bym założyć swój pierwszy wątek warsztatowy na tym forum

Zaczynam dość nie typowo gdyż model ścichałem skleić po cichu i gotowy już pokazać w Galerii .

Prace rozpocząłem przed Bożym Narodzeniem szło mi dość dobrze do czasu gdy moja kochana żona zrobiła porządki w mojej Modelarni w efekcie czego znikła mi "FOTOTRAWIONKA" z kosza oraz tylna prawa oś od koła napinającego po opanowaniu ciśnienia model spakowałem do pudełka i przeleżał tak do wczoraj kiedy to zakupiłem Merkave Mk. I TAMIYA.

Z nowego zestawu zamierzam odlać brakującą część do Mk II

 

Model jest już zaczęty lecz w niedużym stopniu i nie jest to konkurs dla tego myślę iż mogę prowadzić ten wątek i przy pomocy kolegów wykonać w miarę poprawną replikę

 

Z postępu prac będę informował bieżąco a z problemami będę się zwracał o pomoc do was koledzy

 

Na razie to wszystko POZDRAWIAM Mirek

0534f6d3a884447a.jpg

9cf324c08f62670d.jpg

11b54263ceb5957d.jpg

4d6a168824955d2b.jpg

61f368ee9ad3e7c7.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć Jakubie.

Podglądałem u Pawła i też zrobię z piasku , tylko wydaje mi się iż mam trochę drobniejszy jak jego ziarenek. Na razie chcę się skupić przy koszu gdyż mam dylemat czy te ukośne listwy co są nie wyciąć ich i zastąpić prętami. Druga rzecz to koła napędowe oraz napinające które muszę przerobić według fotek które udostępnił mi kolega. W międzyczasie będę myślał o wykonaniu powierzchni antypoślizgowej. Pozdrawiam Mirek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, no widzę, że warsztat już ruszył

Model będzie przedstawiał wczesną wersję Mk.2 , jaką możesz zbudowac z zestawu academy, czy tez będziesz się bawił w waloryzację, i "podciągniesz" ją do wersji bardziej współczesnej?

 

 

Na razie chcę się skupić przy koszu gdyż mam dylemat czy te ukośne listwy co są nie wyciąć ich i zastąpić prętami.

 

Zdecydowanie dobrym wyborem będzie zastąpienie tych listew prętami, tak jak to jest w oryginale, dodam jeszcze, że wokół kosza zarówno na górze, jak i na dole są przyspawane, hmm, nie wiem jak to nazwać relingi, na fotce zaznaczyłem o co mi chodzi:

 

merkava_mkii_07_of_21c.jpg

 

Warto tez dodać na tyle wieży mocowania do zapasowych ogniw gąsienicy.

Model wygląda jak na razie super, czekam z niecierpliwościa na następne fotki z budowy!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie tematem

Barthas dzięki za fotki zrobię pręty i relingi oraz zabezpieczenia

na uchwytach do lin . Na pewno muszę dokupić liny i jakąś blaszkę .

będę raczej starał się zrobić wersję pudełkową gdyż póżniejsza wiązała by się z zakupem konwersji od Legenda a po ostatnich zakupach mam wyczerpany limit na kasę

Czy w obrębie wieży też są konieczne przeróbki aby był w miarę poprawny gdyż chciał bym to wykonać przed nałożeniem powierzchni antypoślizgowej .

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, więcej przeróbek na wieży moim zdaniem nie potrzeba, model z Academy jest całkiem nieźle odwzorowany, możesz dodać stelaż ( własciwie do trzymania czego to nie wiem, bo na wszystkich zdjęciach jakie mam jest on pusty)

 

hj.jpg

 

Zastanawia mnie tylko obecność tego elementu na wieży

( przewertowałem wszystkie zdjęcia Mk.2 jakie mam, i żadna tego elementu nie posiada):

 

11b54263ceb5957db.jpg

 

Możesz też wzbogacić tylną częśc wieży w uchwyty na zapasowe ogniwa gasienicy, uchwyty na kanistry itp.

 

merkava_mkii_11_of_21g.jpg

 

merkava_mkii_10_of_21j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

merkava_mkii_07_of_21c.jpg

Przy okazji fotki, którą wstawił Barthass warto zwrócić uwagę na koło napinające, które jest świetnie pokazane - widać wyraźnie co należy poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jeśli chodzi o wieżę to mi wystarczy na ten tydzień

Zrobię to co jest na fotkach a ta cześć którą żeś zakreślił po prostu było tak w instrukcji, więc będę musiał ją usunąć . Dzięki, Mirek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji fotki, którą wstawił Barthass warto zwrócić uwagę na koło napinające, które jest świetnie pokazane - widać wyraźnie co należy poprawić.

 

Dokładnie, ale dodam na marginesie, że na zdjęciu tym widać koło napinające, które posiada inny rodzaj otworów ulgowych- są one podłużnego kształtu, na innych zdjęciach widać, że otwory są okrągłe, tak więc mamy 2 wersje otworów w kole napinającym- okrągłe, i podłużne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja

Koła gotowe zrobiłem z okrągłymi otworami koła napinające oraz wyciąłem otwory ulgowe w kole napinającym.

Słabo widać to na fotce ale wiadomo o co chodzi

Psiknąłem czarnym podkładem jak dobrze wyschnie to przy pomocy wiertarki i sztywnego pędzla wypoleruję otwory .

Na razie to tyle biorę się za kosz

 

Mirek

 

209b19cb81386501.jpg

8643b83f0a4503ad.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kosz zrobiłem jeszcze oszlifować klej uchwyt na kanister zrobiony do dorobienia uchwyty na gąsienicach łańcuszki z kulkami zamówiłem w Firmie LEGEND tak że jak je dostanę to wstawię to na razie wszystko będę dziobał dalej POZDRAWIAM Mirek

 

3186b7d47ffe3f23.jpg

19e307b284c15b2f.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, pierwszorzędna robota!

Zakup kulek i łańcuchów Legenda, to bardzo dobry wybór, na pewno będą się lepiej prezentować od tego co standardowo daje Academy .

Z niecierpliwością czekam na dalsze postępy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzięki koledzy za opinie

Czasu coraz mniej na sklejanie gdyż Wiosna nadeszła prace porządkowe wokół domu trwają

Ale do rzeczy :

 

-Złożyłem podwozie prysnąłem je na czarno i przy cieniowałem je kolorem bazowym HUMBROLL 187

- Otrzymałem także dzisiaj łańcuszki i szczęka mi opadła myślałem iż najtrudniejszym wyzwaniem będą pręty i uchwyty w koszu oraz struktura ANTY-POŚLIZGOWA w niedzielę wezmę się i trochę podziobie jak złoże to oczywiście pokaże.

- Z kadłubem wstrzymuje się jeszcze gdyż zamówiłem BLASZKI i nie wiem co tam dokładnie będzie w tym zestawie.

Tak że pierwszą ukończę kompletnie wieże a następnie resztę

 

POZDRAWIAM Mirek

1cf6d584a685ae18.jpg

5475a6d1eced19fe.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łożyłem podwozie prysnąłem je na czarno i przy cieniowałem je kolorem bazowym HUMBROLL 187

 

Zdecydowanie bliższy oryginałowi jest Humbroll 84, sam używam i jestem zadowolony Moim zdaniem nie ma lepszego koloru na pojazdy IDF.

Jak na razie model prezentuje się świetnie, oglądając poprzednie Twoje prace jestem pewny, ze po zakończeniu prac w Galerii będzie co oglądać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barthass dzięki za uwagi w tym temacie którymi mnie mobilizujesz

do poprawnego [prawie ] wykonania modelu .

Tamtą malowałem 187 z dodatkiem 29 ale już wyszperałem 84

ma z 10 lat ale po otwarciu jak nówka dlatego resztę będę ciągnął 84.

Jeszcze jedno pytanie czy kadłub jest OK czy też do przeróbki ?

Pozdrawiam Mirek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie czy kadłub jest OK czy też do przeróbki ?

 

Kadłub jest ok. , jedyną wada jest uproszczony właz kierowcy, w oryginale wygląda tak (Merkava 2 Dor Dalet)

 

00782_4070043.jpg

 

Oraz klamki na 2 tylnych zasobnikach ( z tego co pamiętam te w modelu Academy sa za krótkie) ( ten zasobnik z lewej mieści w sobie baterię akumulatorów, ten z prawej filtry powietrza dla załogi)

 

mk2e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy, nawet nie zauważyłem co jest nie tak z chlapakami Z modelem Academy miałem styczność dosyć dawno temu, i nawet nie pamiętam jak te chlapaki tam się prezentowały

 

Tu 2 fotki, na których lepiej chlapaki widać :

 

IMG_0148.jpg

 

28a0249dn3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.