Skocz do zawartości

Merkava Mk II 1:35 Academy


Mirek66

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 115
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie nie poddałem się szkoda mi było wkładu pracy oraz moja .żona stwierdziła że co ze mnie za modelarz jak nie umiem tego naprawić .

Seb co do łańcuszków też mnie trochę klują w oczy ale takie były w

zestawie a ten co posiadam jest za drobny tak że chyba zostanę przy tym .

Dzięki za pamięć Mirek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Żeby kolegów za długo nie męczyć rozpocząłem etap malowania:

 

Na szary kolor położyłem "presiding" 85 Humbrolla sory ale ta fotka mi wypadła.

Następie położyłem 84 z dodatkiem 85 około 20% czarnej do bazowej.

Kolejnym etapem malowania było zmniejszenie ilości czarnej o połowę.

Na koniec samą 84 i oczywiście wszystko malowane jednym zamachem tzn. mokre na mokre teraz model musi ze 2 doby dobrze wyschnąć i wtedy dopiero zobaczę być może punktowo jeszcze prysnę 84 z dodatkiem bieli.

Aha wymieniłem liny na EUREKĘ XXL i są genialne.

 

Na razie to wszystko.

Wszelkie opinie i sugestie są mile widziane.

POZDRAWIAM Mirek

 

11094.jpg

2536.jpg

3442.jpg

4288.jpg

5204.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za pozytywne opinie

Na lewych osłonach pozostał ślad ale myślę iż uda mi się go wkomponować

w ślady eksploatacji .

Tomku ja nie mam żadnego doświadczenia z podstawkami i jest to

moja druga ale do rzeczy styropian klej do płytek którym zalałem podłoże na to posypałem piasek a te niby kamyki to fuga pozostała po fugowaniu .

Całość zalałem sido i pomalowałem deko sprajem czarnym a na to piaskowy

resztę będę upiększał olejami i pastelami jak wyjdzie nie wiem .

Pawle ty bardzo ładnie malujesz swoje modele .

Barthass oj nie zapeszaj bo wszystko się zdarzyć może ale dzięki .

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barthass oj nie zapeszaj bo wszystko się zdarzyć może

Jeszcze raz interwencja pieska...

 

W sumie bardzo ładnie to wyszło, fajnie że zdecydowałeś się wymienić liny na Eurekę, widać olbrzymią różnicę, in plus oczywiście. Choć osobiście nie zakładałbym trału, bo troszkę rydwan stracił bojowości, no niemniej to tylko subiektywna opinia. Dość wyraziście wyszła fakturka antypoślizgowa.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Tomku znam tą stronę i trochę mieszam wg niej kolory. Model dostał kalki oraz trzy filtry. Pierwszy brąz van dyck z którego nie jestem zadowolony, następny to jasna ochra i na koniec ochra rozjaśniona białą. Na ostatniej fotce widać część położonych pigmentów, model jeszcze do pracy, gdyż coś tonacja mi nie bardzo odpowiada, ale jeśli nie wyjdzie nic z tego będzie musiał taki zostać. Wszelkie rady i opinie mile widziane.

 

Pzdr Mirek

 

9509f48870018cba.jpg

5b25a2cd333c9f29.jpg

81b4d804172ffac3.jpg

2c778b69e8ebd705.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Boozy jeszcze trochę trzeba ją popieścić

Barthass nie ,nie zapomniałem antenki wklejam na końcu gdyż zawsze ich połamię przed końcem linę od trału już trzy razy sklejałem i jutro je wywalę i skręcę z drutu bo już mnie pieką te plastyki

Dzięki za pamięć. Mirek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pewnie już was nudzi co ??

Ale śpieszę się i już nie długo będę kończył .

 

Na wilgotny model od terpentyny położyłem pigmenty w różnych odcieniach piasku i brązu następnie miejscami gdzie nie gdzie dodałem suche pastele zalane białym spirytusem po tym zabiegu pędzlem i paluszkiem poszorowałem sobie gładkie powieszchnię uzyskując przejścia kolorów w takiej intensywności jaka wydawała mi się słuszna po tym zabiegu pozapuszczałem UMBRĘ PALONĄ w zagłębienia oraz na około wszelkich uchwytów na koniec wiem że to wypada z mody ale ja lubię tą technikę "suchy pędzel" którym wyszorowałem wystające części modelu.

Na razie to tyle jeżeli posiadał by ktoś jakieś uwagi dotyczące niezbyt dużych zmian proszę dać znać jeśli nie to będę skraplał fiksatywę do słoiczka i "AERKIEM "polecę po całości

 

Następnym etapem będzie wykańczanie drobnych części i ludków

 

Cóż tak się rozpisałem jak w liście do KORYNTIAN POZDRAWIAM Mirek

 

11321.jpg

2560.jpg

3458.jpg

4303.jpg

5233.jpg

6153.jpg

11322.jpg

2561.jpg

3459.jpg

4304.jpg

5234.jpg

6154.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati w zasadzie to chyba nie jest rdza ale chciałem coś mniej więcej takiego odwzorować nie całkiem może mi się udało ale próbowałem :

 

zmerkava1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.