Skocz do zawartości

Merkava Mk II 1:35 Academy


Mirek66

Rekomendowane odpowiedzi

atrząc na zdjęcia mam wrażenie, że te kulki na łańcuchach są do wieży nitowane.

 

Łańcuchy nie są nitowane, tylko wiszą na szeklach, które są przykręcane do specjalnych szyn z otworami, jak to jest rozwiązane w tym zestawie, niestety nie wiem, ale w zestawach do konwersji czy też w pełni żywicznych Merkavach Legend daje te szyny w postaci fototrawionek

 

00782_1037270.jpg

 

00781_5448018.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki za fotki są na prawdę pomocne.

Nie spodobały mi się te żebra na CHLAPAKACH dla tego obetnę je całkiem i zrobię w zamian z blaszki OFFSETOWEJ.

Wrzucam skan z instrukcji Legenda jak proponuje zamontować łańcuszki wywiercić otwory na drucik zamontować wydaje mi się to najprostszym rozwiązaniem

Jednak że posiadam już zamontowany dolny Reling i nie wiem czy nie będę musiał dokleić kątownika " EVERGENA " i w nim wykonam otwory a co ty Jestem otwarty na wszelkie sugestie i propozycje.

 

PPOZDRAWIAM Her. Mirek

 

13e2af16775465a9.jpg

96fd0efe2221726b.jpg

597faeb0fcd6ce07.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już mam jasność !Barthass , Mirek66 - dzięki wielkie ludziska za przystępne wyjaśnienia.

Od tego wchodzenia na temety pancerniackie zaczynam nabierać ochoty na sklejenie czegoś co nie lata. Na razie coś na 4 kółkach, żeby nadmiernie nie komplikować ;)

Powodzonka w dalszym lepieniu i gięciu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zrobiłem powierzchnię anty poślizgową przy pomocy piasku który jest o połowę drobniejszy od piasku w bezpiecznikach nie jest za dobrze widać na fotkach gdyż kolor ma podobny do plastiku.

Nie wiem czy nie za mało go nasypałem ale myślę że po pomalowaniu WASHU będzie widoczny. Jutro się biorę za łańcuszki.

 

POZDRAWIAM Mirek

 

1b41199470dafa1f.jpg

e84e56066fcfc6f8.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dosypałem piachu ale mam mieszane uczucia gdyż myślę iż jest teraz go przy dużo lecz podstawowy problem tkwi w piasku gdyż jest on wraz za gruby ;/.

Jeżeli go się nasypię zbyt mało oddzielne ziarenka mocno rzucają się w oczy.

A jak nasypie się całość robi się dość chropowaty ale pewnie już tak zostanie gdyż przy próbie zmiatania odpadało mi za dużo piasku tworząc gołe pola .

Dorobiłem również do włazu takie coś tam zbliżone trochę do oryginału oraz dorobiłem wizjery i pokrywy nad nie.

Nie jestem z wizjerów za bardzo zadowolony ale wraz lepiej wyglądają jak gołe otwory które sugeruje producent.

Jak wyschnie podkład na wieży biorę się za łańcuszki .

Wszelkie opinie i sugestie są mile widziane

 

POZDRAWIAM Mirek

6e4cd4c5d201c834.jpg

44ecbbf3c359af32.jpg

0f6c6e51a222cc03.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest pokazany jeden ze sposobów zrobienia tej powierzchni: http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=SquawkBox&file=index&req=viewtopic&topic_id=136475&page=1 jakoś w połowie stronki.

 

http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=SquawkBox&file=index&req=viewtopic&topic_id=133971&page=1

A tutaj relacja z budowy IV i też pokazany jest sposób. Gdzieś w 3/4 strony pokazane są puszki z magicznym preparatem. wygląda nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosypałem piachu ale mam mieszane uczucia gdyż myślę iż jest teraz go przy dużo lecz podstawowy problem tkwi w piasku gdyż jest on wraz za gruby ;/.

 

No, fakt jest trochę grubaśny, aczkolwiek lepiej wygląda z tym , niz by nie było go wcale

 

 

gdyż przy próbie zmiatania odpadało mi za dużo piasku tworząc gołe pola

 

Tym się nie martw, na wielu Merkavach widać ubytki powierzchni antyposlizgowej, spójrz chociażby na tą :

2ae84b8b7b6c46af8d239f3a3f635a7599.jpg

 

 

Dorobiłem również do włazu takie coś tam Question

 

To ramię, na którym trzyma się właz

 

 

Wszelkie opinie i sugestie są mile widziane

 

Mi się bardzo podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fotkę i dodania otuchy wieżę zostawię już w spokoju gdyż

mogę zwalić już uzyskany efekt .

Paweł twoja podoba mi się tylko nie mogę się doczekać fotek z dalszych etapów czy to koniec ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alooo

Po wyczerpaniu dwu miesięcznego przydziału ba brzydkie słowa oraz po 8 h pracy udało mi się złożyć i zamontować 45 sztuk.

Pozostało jeszcze 25 sztuk które to dokończę już jutro gdyż oczka nie pozwalają na dalszą pracę.

Nie wszystkie wyszły super ale jest jak jest.

 

POZDRAWIAM Mirek

 

bfe88f5c0eb667a0.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostało jeszcze 25 sztuk które to dokończę już jutro gdyż oczka nie pozwalają na dalszą pracę.

 

Oj, ja także znam ten ból Jak narazie prezentuje się świetnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz jeszcze ochotę poprawić powierzchnię z tym piaskiem to spróbuj zastosować piasek z bezpiecznika z instalacji elektrycznej,starego typu.W środku znajdziesz piasek ale bardzo drobniutki.Może on się nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.