Skocz do zawartości

M88 A2, Revell 1:35 + wklad wlasny


adamkijak

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec nie mogac juz dluzej sie oprzec, postanowilem sobie zrobic takie oto cudo:

Hercules-01.jpg

Za baze posluzy model Revella, jezeli chodzi o przerobki to trzeba dorobic dodatkowe plyty pancerza, fartuchy chroniace gaski, zrobic od podstaw ramie dzwigu i dodatkowa wyciagarke.

Na razie tyle zrobilem:

P1000558.jpg

 

Trzymajcie kciuki, jakos ostatnio ciezko mi dokonczyc to co zaczalem, wiec moze tym razem sie uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się to bardzo podoba co robisz! Mimo że to nie mój okres czekam na dalesz postępy.

PS. Szkoda, że współcześniacy rzadko kiedy komentują modele WWII. Czasem style modelowania są całkiem inne i jedni i drudzy mogą popatrzeć na to całkiem innym okiem. Co może wyjść na dobre obu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rujewit prace Adama to dla mnie już pewna marka i z pewnością co widać po aktualnym modelu na pochwały zasługują. Z tego co wyczytałem to budowany pojazd należy do australijskiej armii, która pozyskała Herkulesy przy okazji zakupu Abramsów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ritter napisał:

Piękna robota Każda Twoja praca to prawdziwy majstersztyk.

 

 

Hmm... jak dla mnie jeszcze za wcześnie na pochwały

 

 

 

Rujewit prace Adama to dla mnie już pewna marka i z pewnością co widać po aktualnym modelu na pochwały zasługują. Z tego co wyczytałem to budowany pojazd należy do australijskiej armii, która pozyskała Herkulesy przy okazji zakupu Abramsów.

 

Fajnie ze sie podoba juz na poczatku, mam nadzieje ze jak dalej temat pociagne to kazdemu sie spodoba.

Trzymajcie kciuki bo bedzie troche pracy przy duperelach.

Zdjecie faktycznie przedstawia wersje australijska, ale to zdjecie tylko dla przykladu bylo.

Bede sie wzorowal na egzemplarzach Amerykanckich, mam pare fotek z Iraku paru fajnie zuzytych i obladowanych.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę i myślę czy ja bym jakiegoś scratchu nie zrobil

Dopiero niedawno odkrylem profile i plastik "evergreen" i musze powiedziec ze sa bardzo pomocne, latwo w obrobce (kleje na contacte), bardzo latwo i przyjemnie sie z nich skraczuje.

 

Ładny sznureczek, a wyciągarka świetna. Czy sznureczek dobrze się klei CA, czy też można go nawet zwykłym klejem do modeli kleić?

maly kawaleczek na poczatku ca przyklejony, potem nawiniety ciasno i koncowka z nowu do zwoju na ca klejona. Na zwykly klej nie probowalem, ale wydaje mi sie nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wieczorowa pora.

Prace powoli posuwaja sie do przodu, ale przyklejanie czy dorabianie detali mnie wykancza.

Kiedys czytajac opinie o tym modelu napisano ze niemozliwoscia jest wyciecie oslon lamp bez ich totalnego polamania. Troche przerazony przystapilem do prac i... bez problemu, pierwsza poszla jak z platka.

No i klops przy drugiej, nie wiem moze sie spieszylem, troche sie nameczylem co by to poskladac w kupe, ale jakos jest.

Etap pierwszy czyli kadlub juz prawie gotowy:

P1000615.jpg

P1000616.jpg

P1000617.jpg

P1000618.jpg

 

pozdrawiam cdn....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanie jest tylko że nie mam się do czego doczepić bo jestem pod wrażeniem ile w ten model wkładasz pracy Już nie mogę się doczekać wyglądu Herkulesa po nałożeniu farby. Z pewnością model będzie robił wrażenie.

Dzieki Ritter, malowanie bedzie z Iraku (czyli pustynne) i raczej dosc mocno wyeksploatowany bedzie.

Udalo mi sie dzisiaj znalesc troche czasu i skonczylem faze 2. Pomine pare szczegolow, dokladnie mowiac 184 lby od srub ktory powinny byc na panelach. Na ten moment nie jestem w stanie ich przygotowac w takiej ilosci i utrzymac w tej samej jakosci. Wkrotce zaczne faze 3 - ramie dziwgu:

P1000693.jpg

P1000694.jpg

P1000695.jpg

P1000696.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

No i w koncu etap fabrykacji zakonczony. Zostaly moze drobne duperele, ale to juz na koncu. Jak pogoda pozwoli to machne jutro wszystko podkladem.

Wacham sie w tym momencie czy zrobic pre-shading, czy sprobowac z modulacja kolorystyczna.

IMG]http://i291.photobucket.com/albums/ll293/adamkijak/P1000794.jpg[/img]

P1000795.jpg

P1000796.jpg

P1000797.jpg

P1000798.jpg

P1000799.jpg

P1000800.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.