Skocz do zawartości

HMS HOOD, Trumpeter+Voyager 1:700


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Tydzień temu zacząłem składać model Trumpetera wraz z zestawem blach dedykowanych dla modelu Tamiyi. Wybrałem takie zestawienie, gdyż akurat tam gdzie kupowałem model Tamiyi był w wersji Waterline, a póki co "kastratów" mi nie potrzeba

Spodziewałem się, że trochę problemów może być ze spasowaniem tych dwóch zestawów, no i było. Oczywiście jeszcze połówki kadłuba kiepsko pasowały no i w parę sesji szpachlowania i szlifowania mnie czekało. Najwięcej problemów było ze zeswataniem połówki blaszanego pokładu z połówką plastikowego, bo tu Trumpeter wymyślił inaczej podzielenie tego elementu niż Tamiya. Skutkiem tego była masa szlifowania nadbudówek między pokładami, a i tak nie jest wszystko proste i równoległe jak powinno. Póki co zrobiłem tyle:

DSC_0585.jpg

DSC_0586.jpg

DSC_0588.jpg

DSC_0591.jpg

DSC_0593.jpg

DSC_0595.jpg

DSC_0596.jpg

DSC_0597.jpg

DSC_0598.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze!

"Pom-Pomy" i stanowiska karabinów maszynowych też będziesz kleił z zestawu Voyagera?

No na pewno spróbuje ;) Mam nadzieję, że się uda je pozaginać jak należy i skleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Troszkę blaszek doklejonych. Może przez weekend skończę składanie. Ogólnie przyjemna robotka z tymi blachami Voyagera.

DSC_1690.jpg

DSC_1700.jpg

DSC_1691.jpg

DSC_1695.jpg

DSC_1696.jpg

DSC_1698.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem tylko zestaw Flyhawka na ebayu, ale potrzebował bym dwa zestawy (w zestawie są 4 stanowiska) http://www.flyhawkmodel.com/products/fh730002_s3l.jpg

A kosztowałoby to prawie z 90 zł przekraczając o 50% cenę bazowego modelu

Nawiercę skalpelem lufki - Voyager daje też jakieś małe blaszki do naklejenia na przednie osłony działek.

Dzięki za komentarze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niko oferuje piękne 102 !!!

Wielkie dzięki! No, taką cenę to ja rozumiem! Zamówiłem dwa zestawy:

http://www.martola.com.pl/en148/produkty24058/twin_4_mk_xvi_gun_on_mk_xix_mounting_5_to_a_pack_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hej! Doszły do mnie działa Niko - bardzo ładny produkt - dobry stosunek jakość/cena. Części niepokrzywione, dobrze pasujące. Tylko małe ;)

Już niedużo zostało do poklejenia. Szperacze, parę działek na przód nadbudówki, kotwice, łodzie i parę detali.

hood%20%281%20of%207%29.jpg

hood%20%282%20of%207%29.jpg

hood%20%283%20of%207%29.jpg

hood%20%284%20of%207%29.jpg

hood%20%285%20of%207%29.jpg

hood%20%286%20of%207%29.jpg

hood%20%287%20of%207%29.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Trochę podciągnąłem temat

Pomalowałem tu i ówdzie. Najpierw położyłem Surfacer 1200, potem na całość czarną Vallejo, zakleiłem pasek na linii wodnej ten który miał zostać czarny, potem parę szarych mieszanek na górę, pędzlem pokład, zamaskowałem górę taśmą i folią na na czerwono poniżej linii wodnej.

DSC_3609-2.jpg

DSC_3611-3.jpg

DSC_3612-4.jpg

DSC_3613-5.jpg

DSC_3614-6.jpg

DSC_3615-7.jpg

DSC_3616-8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałeś o okrętach "700" do linii ?

"Kastraty"

Dzięki wielkie za komentarz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.